in ,

Popüler Video Düzenleme Programları! 2022’de En Çok Kullanılanlar!

popüler-video-düzenleme-programlari
popüler-video-düzenleme-programlari

Popüler Video Düzenleme Programları! 2022’de En Çok Kullanılanlar!

İster sıradan bir akıllı telefon kullanıcısı, ister profesyonel bir kameraman olun, güçlü ve kullanımı kolay bir video düzenleyiciye ihtiyacınız var. En iyi seçimlerimizle birlikte ihtiyaçlarınız için en iyi video düzenleyiciyi nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Ne tür bir video düzenliyor olursanız olun, ilk adım, çekimlerinizi bilgisayarınıza almaktır. Bir akıllı telefon veya aksiyon kamerası kullanıyorsanız, genellikle bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Bir DSLR kamera kullanıyorsanız, çekimlerinizi aktarmak için bir hafıza kartı okuyucusu veya harici bir sabit disk kullanmanız gerekir.

Çekiminiz bilgisayarınızda olduğunda, bir video düzenleyici seçme zamanı. Çoğu insan için bu, bilgisayarına önceden yüklenmiş olarak gelen bir uygulama (Windows Movie Maker veya Apple’ın iMovie’si gibi) ile daha tam özellikli bir video düzenleme programı (Adobe Premiere Pro veya Final Cut Pro gibi) arasında seçim yapmak anlamına gelir.

Her iki video düzenleyici türünün de artıları ve eksileri vardır, ancak çoğu insan için tam teşekküllü bir video düzenleyicinin ekstra özelliklerinin ve gücünün ekstra maliyete değer olduğunu düşünüyoruz. Hangi video düzenleyicinin sizin için doğru olduğundan emin değilseniz, daha fazla bilgi için yazımızın devamındaki popüler video düzenleme programları bölümüne bakın.

Popüler Video Düzenleme Programları Listesi:

Video düzenleme programları, filmler, TV şovları ve reklamlar gibi medya prodüksiyonları için video içeriği düzenlemek ve oluşturmak için kullanılır. Piyasada basit, tüketici düzeyindeki programlardan karmaşık, profesyonel düzeyde yazılımlara kadar birçok farklı video düzenleme programı bulunmaktadır. En popüler video düzenleme programları aşağıda listelenmiştir.

Adobe Premiere Pro, zaman çizelgesi tabanlı bir video düzenleme yazılımı uygulamasıdır. Video düzenleme, grafik tasarım ve web geliştirme programlarını içeren Adobe Creative Cloud’un bir parçasıdır.

Premiere Pro, dünya çapında film yapımcıları, TV editörleri, YouTuber’lar ve kameramanlar tarafından kullanılmaktadır. Başlıklar, geçişler ve efektler dahil olmak üzere videolar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Zaman çizelgenize ses, video ve görüntü de ekleyebilirsiniz.

Premiere Pro, harika videolar oluşturmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir programdır. Video düzenlemede yeniyseniz, başlamak için en iyi yer Premiere Pro’dur. Bu makalede, videolarınızı düzenlemek için Premiere Pro’yu nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Final Cut Pro, bir başka popüler profesyonel kalitede video düzenleme programıdır. Birçok Hollywood editörü tarafından kullanılır ve çok çeşitli özelliklere ve araçlara sahiptir.

Avid Media Composer, film ve TV editörleri tarafından kullanılan profesyonel bir video düzenleme programıdır. Kullanıcıların yüksek kaliteli videolar oluşturmasına olanak tanıyan çok çeşitli özelliklere ve araçlara sahiptir.

Apple iMovie, kullanımı kolay ve çok çeşitli özelliklerle gelen, tüketici düzeyinde bir video düzenleme programıdır.

Windows Movie Maker, kullanımı kolay ve çok çeşitli özelliklerle gelen tüketici düzeyinde bir video düzenleme programıdır.

Popüler video düzenleme programları ile ilgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MacOS-guncelleme-islemi

MacOS Nasıl Güncellenir? MacOS Nedir?

MacOS-Catalina-Nedir-Sorunlari-ve-cozumleri

MacOS Catalina Nedir? MacOS Catalina Sorunları ve Çözümleri!