in

MacOS Nasıl Güncellenir? MacOS Nedir?

MacOS-guncelleme-islemi
MacOS-guncelleme-islemi

MacOS Nasıl Güncellenir? MacOS Nedir?

Bu içeriğimizde başlığımızdan da anlaşılacağı üzere MacOS nasıl güncellenir? Sorusunu cevaplıyoruz. MacOS güncelleme konusunun yanında aynı zamanda MacOS nedir? Sorusuna da yanıt veriyoruz.

Gelin şimdi MacOS nedir? MacOS nasıl güncellenir? Sorularına yakından göz atalım.

MacOS Nedir?

MacOS nasıl güncellenir? Sorusuna geçmeden önce MacOS nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Apple’ın MacOS’u, Apple Mac bilgisayarlarda çalışan tescilli bir işletim sistemidir. 1984’ten 2001’e kadar Apple bilgisayarlarında kullanılan birincil işletim sistemi olan klasik MacOS’un halefidir. MacOS, Unix işletim sistemini temel alır ve Microsoft Windows’unkine benzer bir grafik kullanıcı arabirimi (GUI) sağlar.

MacOS, kararlı ve güvenilir bir işletim sistemidir. Kullanım kolaylığı ve yerleşik güvenlik özellikleri ile bilinir. Bununla birlikte, MacOS’un dezavantajları da yoktur. Kapalı kaynaklı bir işletim sistemidir, yani yalnızca Apple bunun için güncellemeler geliştirebilir ve yayınlayabilir. MacOS’un en son sürümüyle uyumlu olmayan üçüncü taraf yazılımlara güveniyorsanız, bu bir sorun olabilir.

MacOS’inizdeki en son işletim sistemine ve yazılıma her zaman erişmek istiyorsanız işte yapmanız gerekenler:

Bir MacOS’i güncellemek için App Store’u açın. Mağaza yüklendikten sonra, pencerenin üst kısmındaki Güncellemeler sekmesine tıklayın. Güncellemeleri olan tüm uygulamalar, güncellemenin sürüm numarasıyla birlikte burada gösterilecektir. Güncellemeyi yüklemek için uygulamanın yanındaki Güncelle düğmesine tıklayın.

Geliştiriciler sürekli olarak yazılım hatalarını düzeltiyor ve bu sayede Mac’inizi güncel tutarak onu korumaya ve verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bunu manuel veya otomatik olarak yapabilirsiniz. Manuel olarak güncelledikten sonra, güncellemeler sık ​​olabileceğinden, o andan itibaren otomatik olarak yüklenmesine izin vermek iyi bir fikirdir.

Yeni bir Mac kurma işlemi basittir ve yalnızca bir veya iki dakika sürer. En uzun bekleme, güncellemelerin yüklenmesi için geçen süre olacaktır, bu nedenle bunu Mac’inizi hemen kullanmanız gerekmediğinde güncelleme yapmak en iyisidir.

MacOS Nasıl Güncellenir?

Mac’iniz, güncel kalmasına yardımcı olan bir yazılımla birlikte gelir. Apple, işletim sisteminin (macOS) ve diğer yazılımlarının yeni sürümlerini düzenli olarak yayınlar. Bu güncellemeler genellikle Mac’inizin performansını iyileştirir ve keşfedilen tüm hataları düzeltir.

En yeni özelliklere ve güvenlik iyileştirmelerine sahip olmanız için Mac’inizi güncel tutmanız önemlidir. Neyse ki, bunu yapmak kolaydır ve sadece birkaç dakika sürer. İşte adım adım MacOS güncelleme işlemi:

1. Mac’inizde App Store’u açın. Uygulamalar klasöründe veya ekranınızın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesini tıklayıp “App Store” yazarak bulabilirsiniz.

2. Güncellemeler sekmesine tıklayın. Bu sekme, App Store’dan ayrı olarak yüklediğiniz uygulamaların güncellemeleri de dahil olmak üzere Mac’iniz için mevcut tüm güncellemeleri gösterir.

3. Bir macOS güncellemesi yüklemek için macOS güncellemesinin yanındaki Güncelle düğmesini tıklayın.

4. Uygulamalarınız için güncellemeleri yüklemek için uygulamanın yanındaki Güncelle düğmesini tıklayın.

5. Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz istenebilir.

6. Güncellemelerin yüklenmesi tamamlandığında App Store’u kapatabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! Mac’inizi güncel tutarak, en iyi şekilde çalıştığından ve en son özelliklere ve güvenlik iyileştirmelerine sahip olduğunuzdan emin olacaksınız.

MacOS nasıl güncellenir sorusuyla ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

neuralink-nedir

Elon Musk ve Neuralink Çılgınlığı!

popüler-video-düzenleme-programlari

Popüler Video Düzenleme Programları! 2022’de En Çok Kullanılanlar!