in

Shiba INU Nedir? SHIB Hakkında Bilgiler ve Detaylar!

shiba coin nedir - shib nedir - shiba coin madenciliği yapılır mı - shib INU nedir - shiba hakkında - shiba kurucusu kimdir
shiba coin nedir - shib nedir - shiba coin madenciliği yapılır mı - shib INU nedir - shiba hakkında - shiba kurucusu kimdir

Shiba INU (SHIB) Nedir? SHIB Hakkında Bilgiler ve Detaylar!

Bu içeriğimizde uzun bir süredir adından sıkça bahsettiren Shiba INU adlı kripto paranın detaylarına değineceğiz. Shiba INU nedir? SHIB ne zaman çıkmıştır? Shiba INU hakkında bilgi! Shiba INU kurucusu kimdir? SHİB madenciliği yapılıyor mu? Shiba INU hangi borsalarda var? Gibi birçok soruyu detaylı ve en basit şekilde açıklamaya çalışacağız.

İçeriğimize geçmeden önce bu içeriğimizin tamamen haber ve bilgi amaçlı olduğunu hatırlatmak istiyoruz. İçeriğimizde herhangi bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte hiçbir şekilde öneri de bulunmuyor. Bu yüzden yatırımcılar, yatırımlarından tamamen kendileri sorumludur.

Hadi şimdi Shiba INU nedir? Shiba INU kim tarafından kurulmuştur? Sorularıyla içeriğimize giriş yapalım.

Shiba INU Nedir? SHIB Kim Tarafından Kurulmuştur?

Shiba INU, Ryoshi adında anonim bir kişi ya da kişiler tarafından ortaya çıkartıldı. Ryoshi 2020 yılının Ağustos ayında Shiba INU adlı coini piyasaya sürdü. Bu coin kısa bir sürede birçok kişinin dikkatini çektiği gibi neredeyse bütün borsalara girdi ve insanların alım/satım yapması bu şekilde kolaylaştı. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi gibi anonim olan Ryoshi hakkında pek bir bilgi yok. Fakat Shiba INU adlı coini piyasaya sürerken bir makale ele almış. Medium üzerinden ele aldığı bu makalenin de yakın zamanda Türkçe çevirisine web sitemizde yer vereceğiz. Shiba INU, Ethereum tabanlı olan projelerden sadece bir tanesi. Kısaltması ise SHIB olarak belirlenmiştir. Birçok kişi tarafından köpek parası, dogecoin katili vb. gibi terimlerle de anılmaktadır.

İlgili:

Shiba INU Coinin Altyapısı Nedir ve Shiba INU Ne Vadediyor?

SHIB, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ethereum ağı üzerinde çalışan kripto para birimlerden yalnızca bir tanesi. Shiba INU coinin ayrıca ShibaSwap adında da bir merkeziyetsiz borsası mevcut. Peki kullanıcılara ne vaadinde bulunuyor da bu kadar hızlı artıyor? Bizlerin en çok dikkatini çeken Ryoshi’nin resmi Twitter hesabında yazan biyografisi. ‘Bunu insanlar için yapıyoruz.’ yazıyor. Bu cümle üzerine düşününce belki de sistemsel bir eleştiri vardır, bilemeyiz.

Shiba INU, hem kendisi hem de topluluğu tarafından ‘merkeziyetsiz topluluk kurma deneyi’ olarak tanımlanıyor. Shiba INU, White paper‘ın da her şeye sıfırdan başladıklarını ve sıfırdan geldiklerini söyleyen birkaç söylem var. Az önce birisi sistemsel bir eleştiri demişti, kimdi o? Böyle bir şey olması mümkün. Tabii bu düşüncemde Squid Game etkisi de olmuş olabilir. Bu konunun dışında Shiba INU, NFT piyasasına da girdi. Köpek temalı (Tabii ki Shiba cinsi) içerikleri ve sanatçıları destekliyor.

Shiba INU Madenciliği Yapılıyor Mu?

Shiba INU, madenciliği tabii ki yapılabiliyor. Madenciliğin yanında mevcut birçok kripto para borsasında da earn, stake vb. gibi etkinliklerde de kullanılabiliyor. Bu etkinlikleri araştırarak neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

  • Resmi web sitesi: https://shibatoken.com
  • Merkeziyetsiz.
  • Toplamda 1 kentilyon adettir. (1.000.000.000.000)
  • Not: Şu an toplam adet sayısının hepsi dolaşımda değildir.
  • İsmi, logosundaki köpek türü olan Shiba’dan gelmektedir.
  • Dogecoin’den esinlenilerek üretilmiştir.
  • Shiba Token; Probit Global, Binance, WazirX, Crypto.com, gate.io, CoinDCX, Huobi, Kucoin ve OKEx borsalarında listeleniyor.

İlgili: Netflix ve Amazon Prime Benzeri 15 Ücretsiz Web Sitesi!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

regtech çözümleri - regtech çözümleri uyum sorunları - regtech - sekuritance - sekuritance nedir - sekuritance hakkında - regtech nedir

RegTech Çözümleri Uyum Sorunlarını Nasıl Kolaylaştırabilir?