in

RegTech Çözümleri Uyum Sorunlarını Nasıl Kolaylaştırabilir?

regtech çözümleri - regtech çözümleri uyum sorunları - regtech - sekuritance - sekuritance nedir - sekuritance hakkında - regtech nedir
regtech çözümleri - regtech çözümleri uyum sorunları - regtech - sekuritance - sekuritance nedir - sekuritance hakkında - regtech nedir

RegTech Çözümleri Uyum Sorunlarını Nasıl Kolaylaştırabilir?

Bu içeriğimizde RegTech çözümleri konusuna değiniyoruz. RegTech çözümleri uyum sorunlarını nasıl çözüyor ve kolaylaştırıyor yakından bakalım!

Kripto para ekosisteminde uyumdan sorumlu yöneticilere olan ihtiyaç arttıkça uzmanlara ihtiyaç duyuluyor.

Düzenlemeye tabi sektörlere odaklanan küresel bir işe alım uzmanı olan Hamlyn Wells, geçtiğimiz günlerde finansal teknoloji ve kripto para birimi şirketlerinde uyumdan sorumlu yöneticiler için yapılan aramaların 2020’de yapılan aramalardan 3 kat daha fazla olduğu konusuna dikkat çekiyor.

Dijital para birimlerini barındıran, oluşturan ve ticaretini yapan işletmeler için düzenleyici baskılar arttıkça, daha önce keşfedilmemiş bu sularda dolaşabilecek uzmanlara olan ihtiyaç da artıyor.

SEC başkanı Gary Gensler, kripto para birimleri için uzun vadeli bir canlılık görmediğini söyleyerek yatırımcıları korumanın ve piyasayı düzenleyici gözetim altına almanın öneminin altını çizerek kriptoyu ABD’deki vahşi batıya benzetti. Kripto ticareti ve borç verme platformlarını SEC’e kaydolmaya çağırdı. Muhtemelen federal yasaları ihlal ederek kayıt dışı menkul kıymetler sunduklarını söyledi..

İlgili:

Kripto para biriminin, merkezi olmayan para birimleri yerine geleneksel para birimlerine yerleştirilmek üzere tasarlanmış eski düzenlemelere tabi tutulması gerekip gerekmediği, hala ele alınması gereken bir konu. Kriptonun sadece bir sonraki seviyeye geçmek için hayatta kalması için değil, aynı zamanda düzenlemeye de ihtiyaç olduğu inkar edilemez.

Düzenleme ne şekilde olursa olsun, kesin olan bir şey var: Düzenleme olacak. Sektörde gördüğümüz işe alım faaliyeti ile bu sorun bir şekilde ortaya çıkıyor.

Eski SEC Başkanı Jay Clayton ve Jaikumar Ramaswamy (Varlıkların el konulmasından ve kara para aklamadan sorumlu yetkili) ile borsaların düzenlemenin önüne geçme girişimlerinin bir parçası olarak birçok yüksek profilli figür, kripto topluluğuna giriyor, pozisyonlar alıyor.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, bu yıl hem Japonya hem de İngiltere’deki yetkililerin işletmenin bu ülkelerde faaliyet göstermek için kayıtlı olmadığını söylemesinin ardından gelen bir hareket olan uluslararası uyum ekibini genişlettiğini duyurdu.

Hamlyn Williams, uyumluluk yöneticilerinin aranma hızının son 15 ayda arttığını ve yalnızca son beş ayda şirketlerde yedi Uyum Başkanı (CCO) görevini doldurduklarını söyledi.

İlgili: Metaverse Nedir? Metaverse, Geleceğin Devrimi! İnterneti Bitirecek Mi?

Şirkette Finansal Hizmetler için Yönetici Arama Lideri Will Brown, yeni işe alma politikalarının, işletme ruhsatlarının alınması gibi karmaşık düzenleyici konularda kendilerine yardımcı olacak uzmanlara ihtiyaç duyan işletmelerin bir sonucu olduğuna inanıyor:

“[Bu firmalar için] bir uyum görevlisine sahip olmak neredeyse iş açısından kritik hale geliyor.”

Bu alandaki uzmanlık, endüstrinin göreceli yaşı ve pozisyonları doldurabilecek herkesin zaten fintech içinde çalışıyor olması nedeniyle sınırlı. Yeni kurulan şirketlerden yerleşik şirketlere kadar herkes, yetenek arayışında rekabetçi bir pazarla karşı karşıya.

Ortaya çıkan bir diğer kaynak ise bankacılık dünyasından bir personel. Bankalardan pek çok insan kripto dünyasına girmek istiyor. Ancak bu kendi başına bazı sorunlar yaratıyor. Onlar için yeni bir meydan okuma ve sektörde kendi miraslarını inşa etme şansı olsa da, geleneksel finanstan kriptoya geçmek kolay bir hareket değil. Finansal uzmanlıkları şüphesiz yardımcı olsa da, kripto alanında bilgili olarak kabul edilmeden önce öğrenmeleri gereken çok şey var.

Tüm bunlara ek olarak, bir uyum rolü için gereken beceriler çok değişken olabilir ve mali suç, KYC, AML ve sıfırdan uyum programları oluşturma ve geliştirmeyi içerebilir. Tüm farklı faktörleri hesaba katmak ve doğru adayları bulmak yavaş ve yorucu bir süreç olacaktır.

Jim Clayton, kripto sektörünün, kripto teknolojilerini koşullu düzenleyici ilkelerle uyumlu hale getirmek için giderek daha fazla uyum sorunlarına odaklanacağına inanıyor:

“Bu tür ürünler…işlevi ne olursa olsun, değiştirdikleri aynı kural ve düzenlemelere uyacaklar”

Örneğin, dünya çapında para transfer etmek için bir kripto varlık kullanılıyorsa, aynı kara para aklama karşıtı, Banka Gizliliği Yasası ilkelerinin bu transferlere uygulanması gerektiğini dile getirdi.

İlgili: Sekuritance Nedir? Siber Güvenliğin Tokenize Hali! Bilinmesi Gereken Her Şey!

Büyümeye ve gelişmeye devam eden RegTech kesinlikle büyük bir alternatif. Üçüncü taraf şirketler, şirketlerin düzenlemelerine karşı yalıtılmasını sağlamaya yardımcı olabilecek platformlar oluşturmak için benzer düşünen bireyleri bir araya getiriyor. Ayrıca işin adil ve şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlayarak, düzenlemeler büyüdükçe ve değiştikçe ileride herhangi bir sorun yaşama riskini azaltıyorlar.

Ayrıca, bilgisayar korsanları ve mali suçlular tarafından oluşturulan sürekli tehditler tarafından düzenlenmemiş bir kripto dünyası tehlikesinin arttığı bir zamanda işletmeniz için koruma sağlayabilir. Geçen hafta, kripto para borsası Coinbase, üç ay süren bir hackleme sürecinde 6.000 müşteriden para biriminin çalındığını bildirdi. Hackerlar, sistemlerindeki çok faktörlü bir kimlik doğrulama kusurundan dolayı sisteme saldırdı. Sağlam bir RegTech platformu, hem Coinbase hem de kullanıcıları için ek güvenlik sağlardı. Ancak bunun yerine, bunun gibi olaylar insanları riske atıyor ve bir bütün olarak kripto markasına zarar veriyor.

Bir ekip oluşturmak ve şirket içinde çalışmak bir çözüm olabilirken, üçüncü taraf bir RegTech şirketi kullanmak, anında temettü ödeyebilecek geçerli bir çözüm. Bunu yaparak, şirketlerini ve platformlarını yalnızca en yüksek mevzuat uyumluluğu standardını garanti etmek amacıyla inşa etmiş uzmanlarla çalışabilirsiniz.

Sekuritance gibi şirketler, blok zincirini kullanıcılar için daha güvenli hale getirerek ekonomiyi daha güvenli hale getirmeye, işinizi korumaya ve kripto para biriminin dünya çapında bir para birimi standardı olma potansiyeline ulaşmasına yardımcı olacak.

Hakkında:

Sekuritance RegTech platformu;

  • Uçtan uca AML/CTF, CECL, FCPA
  • Satıcı yönetimi,
  • Lehtar onboarding,
  • Yatırımcı kontrolü,
  • Kart işleme MFA kontrolleri,
  • Blockchain cüzdan kontrolleri,
  • Siber risk değerlendirmeleri dahil olmak üzere her eGRC ihtiyacı için tek bir platform sağlar.

Daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin ve bizi takip edin:

Twitter: http://twitter.com/sekuritance

Telgraf: http://t.me/sekuritance

Web sitesi: https://www.sekuritance.com

Bu içerik sponsorludur. Herhangi bir yatırım tavsiyesi veya öneri içermez. Kişiler yatırımlarından kendileri sorumludur.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bilgisayarı hızlandırma - mac bilgisayarı hızlandırma - mac hızlandırma yolları - mac'i nasıl hızlandırabilirim

Mac Bilgisayarı Hızlandırma Yolları! Mac’i Bu 6 Yol ile Hızlandırabilirsiniz!

shiba coin nedir - shib nedir - shiba coin madenciliği yapılır mı - shib INU nedir - shiba hakkında - shiba kurucusu kimdir

Shiba INU Nedir? SHIB Hakkında Bilgiler ve Detaylar!