in

Twitter’a Story Özelliği Geliyor! Twitter Fleet Nedir?

twitter story - twitter fleet - twitter fleet nasıl kullanılır - twitter hikayeler
twitter story - twitter fleet - twitter fleet nasıl kullanılır - twitter hikayeler

Twitter Fleet nedir? Twitter Fleet, aynı Instagram, Snapchat ve hatta Facebook’ta hikaye paylaşabildiğiniz gibi Twitter’da da hikaye paylaşmanızı sağlayan yeni bir güncelleme. Türkiye’de henüz her kullanıcıya sunulmasa da en kısa sürede sunulacağını düşünüyoruz. Şu an için Türkiye’de sadece beta kullanıcıları bu özelliği kullanabiliyor. Aynı zamanda Twitter Fleet, İtalya gibi farklı ülkelerde aktif bir şekilde kullanıma açıldı.

Twitter Fleet ile ilgili en net bilgiler arasında ise şu özellik dikkat çekiyor: Fleet ile paylaşılan içerikler 24 saat süre boyunca profilde kalabiliyor. Aynı Whatsapp Story, Instagram Story ya da Facebook Story gibi profilinizin üst kısmında daire şeklinde görünüyor. 24 saat içinde ise otomatik olarak yok oluyor.

Normal tweetlerden farklı olarak Twitter Fleet kullanılarak oluşturulan içerikler hiçbir şekilde beğenilemiyor, paylaşılamıyor ya da RT edilemiyor.

Twitter Fleet ile ilgili bir diğer özellik ise tweetler gibi herkes tarafından görülemeyecek olması. Twitter Fleet paylaşımlarınızın sadece sınırlı sayıdaki kişilere erişimi mümkün olacak.

tweet fleet twitter header

Fleetler hiçbir şekilde Twitter ağı üzerinde dolaşmıyor.

Sadece profilinizin üst kısmında daire şeklinde görünüyor. An oluştururken Fleetleri kullanamıyorsunuz ve tabi ki hiçbir web sitesinde de bağlantı olarak paylaşamıyoruz.

Twitter‘ın bu özelliği tamamen modaya uymak için getirdiğini düşünmeye başladınız mı? Çünkü bu durumun başka hiçbir açıklaması yok.

Şu ana kadar her platform ve neredeyse her büyük web sitesi tarafından kabul gören bu hikayeler özelliğini en son test eden Twitter, en kısa sürede Twitter Fleet’i aktif edecek. İlk olarak SnapChat’in ortaya çıkarttığı bu özellik Instagram, Facebook, Whatsapp ve Youtube gibi platformlarda sırasıyla ortaya çıktı.

Peki siz Twitter Fleet hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmak için hemen aşağıdan içeriğimize yorum ekleyebilirsiniz.

Birçok kişinin duymadığı ve hatta bilmediği uzun bir süre sonra gelecek olan bir özellikten de hemen sizlere bahsedelim. Bu özellik de bu içeriği okuyan kişilere özel bir bilgi olsun. Twitter, uzun bir süre sonra tweetleri kimlere gösterebileceğimizi aktif olarak seçmemizi sağlayacak. Bu gelecek olan yeni özelliğin henüz test çalışmaları başlamadı bile. Fakat başlamasına da az kaldı diyebiliriz.

Twitter Fleet nedir? başlıklı içeriğimizi okuduğunuza göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okuyabilir ve yorumlayabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin fiyatı - kripto para fiyatı - bitcoin fiyatı nasıl oluşur - bitcoin ne kadar - kripto para

Bitcoin Fiyatı Nasıl Oluşur? Kripto Para Borsaları Hakkında Bilgiler!

sosyal medya güvenliği - sosyal medya hakkında - facebook güvenliği - twitter güvenliği

Sosyal Medya Güvenliği! Sosyal Medya ve İnternet!