in

Twitter’da Aktif Olma Rehberi: 5 Adım!

twitter-profesyonel-arama
twitter-profesyonel-arama

Twitter’da Aktif Olma Rehberi: 5 Adım!

Dünya ne de çabuk değişiyor ve gelişiyor. Şimdilerde günümüzün gerçeği sosyal medya! Hepimiz bir şekilde bu değişimin bir parçasıyız. Ama bazılarımız için bu değişim artık hayatlarının ya da işlerinin kendisi. Tabii böyle önemli bir yere konumlandığında bu işi ileriye götürecek yöntemlere de ihtiyaç duyuluyor. Her alan için farklı olsa da biz bugün Twitter adına konuşacağız. Günümüzün önemli bir iletişim ağı olan Twitter’ı diğer kullanıcılardan daha aktif ve etkili kullanmak istiyorsanız birkaç ipucuna ihtiyacınız olacak. Tahmin ediyorsunuzdur ki milyonlarca kullanıcı var ve her gün yüz binlerce paylaşım yapılıyor. Bu noktada öne çıkabilmeniz için uygulayabileceğiniz adımları beraber inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Twitter’da Aktif Olma Rehberi:

Adım 1:

Hesabınızı tanıyın. Twitter’da aktif olmak istiyorsanız bu ilk ve en önemli adımımız. Ne paylaşmak, neyi yaymak istediğinizden emin olun. Bir fikir olabilir, ürün olabilir, bilgi olabilir ya da bir ideoloji olabilir her ne ise bunu doğru analiz etmeniz gerekir. Bunu doğru tanımlayıp sınırları çizdikten sonra sıra hitap ettiğiniz/etmek istediğiniz kitleyi doğru belirlemek olacaktır. Buradaki ilişkiyi parça – bütün şeklinde incelersek iki tarafın da uyumlu olması gerekir. Hitap ettiğiniz kitleyi tanıdığınızda bu kitleyi de nasıl arttırabileceğiniz konusunda da fikir sahibi olmuş olursunuz.

Adım 2:

Sık ve düzenli twettt atın. Bu sizi hem takipçilerinize sevdirecektir hem de hesabınızı diri tutacaktır. Burada sıktan kasıt günde max 2-3 tweetle olmakla beraber bunun seviyesini kendi konunuza göre belirleyebilirsiniz. Belirledikten sonra buna uymaya çalışın, daha fazlası kitlenizi sıkabilir. Atacağınız tweetlerin de birbirinden alakasız olmaması gerekir tabi.

Adım 3:

Az ve öz yazın. Hepimizin bildiği gibi tweet atarken bir karakter kısıtlaması var. Bu kısıtlamanın dışında “Az çoktur.” sözünü duymuşsunuzdur. Bu tweet atarken de geçerli, ne kadar kısa bir tweet atarsanız karşı tarafa etkisi o kadar geçer. Tabi işin özünü aktaracak kadar kısa, burayı kaçırmayalım. Az ve öz yazdığınız sürece daha çok akılda kalırsınız.

Adım 4:

Gündemi takip edin. Abartmamak suretiyle hashtag kullanın. Tamamen trend topicten kopmayın . Özellikle kendi alanınızdaki trendlere uyun, bu konularda tweet atın. Kullanıcılar içinde bulunduğu platformdan tamamen bağımsız kalan bir hesabı takip etmeyebilir, burada ipin ucu yine sizde.

Adım 5:

Etkileşimde bulun. İş sadece tweet atıp çıkmakla bitmiyor maalesef. Tweetinizi attıktan sonra gelen beğeni, yorum, retweetleri de takip edin, karşılık verin. Hatta bu sonuçlardan minik analizler bile çıkarabilirsiniz. Neyin, ne kadar, nasıl bir tepki ile karşılandığından fikir sahibi olmak sizi bir sonraki tweetiniz için avantajlı hale getirecektir.

Twitter’da aktif olma rehberi ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metaverse

Metaverse’in Kısa Tarihi! Popüler Metaverse Platfomları!

local seo

Local SEO Nedir? Avantajları Nelerdir?