in

Metaverse’in Kısa Tarihi! Popüler Metaverse Platfomları!

metaverse

Metaverse, kalıcı bir çevrimiçi platformda bulunan, kullanıcı tarafından oluşturulan bir sanal dünyadır. Bu platforma internet bağlantısı ve bilgisayarı veya mobil cihazı olan herkes erişebilir.

Metaverse’ler, kullanıcıların avatarları veya kendilerinin dijital temsillerini oluşturmasına ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanıyan üç boyutlu bir platform üzerine inşa edilmiştir. Bu avatarlar, sanal dünyadaki nesneler ve diğer avatarlarla hareket edebilir ve etkileşime girebilir.

Sanal dünyalar sosyal alanlar olarak tasarlanmıştır ve çoğu, kullanıcıların anlık mesajlaşma, sesli sohbet ve forumlar gibi birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan özellikler sunar. Bazı metaversiyonlar, sanal mal veya hizmet satın almak için kullanılabilecek sanal para birimi kazanmanın yollarını da sunar.

İlk metaverse, 2003 yılında piyasaya sürülen Second Life’dı. O zamandan beri, Avakin Life, IMVU ve Habbo Hotel dahil olmak üzere bir dizi başka metaverse oluşturuldu.

Metaverse, dünyanın her yerinden milyonlarca insana ev sahipliği yapmaktadır. Olmak istediğiniz herhangi biri olabileceğiniz ve hayal edebileceğiniz her şeyi yapabileceğiniz bir yer. Sanal dünyalar ‘da sınır yoktur. Gerçek dünyada mümkün olmayan şekillerde keşfedebilir, yaratabilir ve başkalarıyla etkileşim kurabilirsiniz.

Sanal dünyalar, günlük hayattan kaçabileceğiniz ve hayal gücünüzü keşfedebileceğiniz bir yerdir. Olmak istediğin kişi olabileceğin ve ne yapmak istiyorsan onu yapabileceğin bir yer. Kural yok, sınır yok. Her yere gidebilir ve her şeyi yapabilirsiniz.

Sanal dünyalar sürekli gelişiyor. Her zaman yeni sanal dünyalar yaratılıyor ve eskileri güncelleniyor ve geliştiriliyor. Sanal dünyanızda her zaman görülecek ve yapılacak yeni bir şeyler vardır.

Eğlenmek, yeni arkadaşlar edinmek ve kendiniz olmak için bir yer arıyorsanız, Sanal bir dünyada avatar oluşturup maceraya atılmak tam size göre.

metaverse AeOs cover

Popüler Metaverse Platformları

2020’nin sonlarından itibaren en popüler iki metaverse platformu Decentraland ve Somnium Space’dir. Decentraland, Ethereum blok zincirinde çalışan sanal bir dünyadır. Kullanıcılar, takas edilemez bir token olan sanal araziyi satın alabilir, satabilir veya kiralayabilir. Arazi, oyunlar, sanat galerileri ve konserler dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara ev sahipliği yapmak için kullanılabilir. Somnium Space, Bitcoin blok zincirinde çalışan sanal bir dünyadır. Kullanıcılar, aynı zamanda takas edilemez bir token olan sanal araziyi satın alabilir, satabilir veya kiralayabilir. Arazi, oyunlar, sanat galerileri ve konserler dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara ev sahipliği yapmak için kullanılabilir.

Bahsetmeye değer birkaç başka sanal platform  daha var. Cryptovoxels, Decentraland ve Somnium Space’e benzer. Arazi, oyunlar, sanat galerileri ve konserler dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara ev sahipliği yapmak için kullanılabilir. Başka bir platforma Voxelus denir. Kullanıcıların sanal varlıklar oluşturmasına, satın almasına ve satmasına izin veren bir platformdur. Platform, Ethereum blok zincirinde çalışır.

Bunlar, en popüler metaverse platformlarından sadece birkaçıdır. Her birinin kendine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Decentraland ve Somnium Space en büyük ve en popüler iki platformdur, ancak dikkate alınması gereken birçok başka platform da vardır.

metaverse shutterstock 16 9 1634854310

Konu ile ilgili diğer bağlantılar:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NFT Koleksiyonu

5 Popüler NFT Koleksiyonu! İşte Merak Edilenler!

twitter-profesyonel-arama

Twitter’da Aktif Olma Rehberi: 5 Adım!