in

Web Kamerası Çalışmıyor! İşte Bunu Düzeltmenin 8 Yolu!

web kamerası çalışmıyor - web kamerası hata düzeltme - web kamerası çalışmıyorsa ne yapmalıyım
web kamerası çalışmıyor - web kamerası hata düzeltme - web kamerası çalışmıyorsa ne yapmalıyım

Web Kamerası Çalışmıyor! İşte Bunu Düzeltmenin 8 Yolu!

Bu içeriğimizde web kamerası çalışmıyor diye isyan ederek ne yapacağını bilmeyen kişiler için bu durumu düzeltebilecekleri 8 farklı yolu ele alıyoruz. Yeni bir web kamerası almak için acele etmenize gerek yok. Önce bu 8 yolu deneyin. Eğer hala web kamerası çalışmıyor diye bir cümle kurarsanız o zaman yeni fiyat araştırması yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki farklı çözümlere de göz atmadan önce bunu denemeyin. Bu sayede paranız cebinde kalabilir ve web kameranız çalışabilir.

Web kameranız çalışmıyorsa, düzeltmenin farklı yolları var. Windows 10, 8 ve 7 çalıştıran bilgisayarlar için çoğu dahili ve harici web kamerasını kullanarak arızalı bir web kamerasını nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz. Bir Apple bilgisayarınız varsa, Mac kameranız çalışmadığında ne yapmanız gerektiğine farklı bir başlığımızda açıklayacağız.

Web Kamerasının Çalışmamasının Nedenleri:

Çalışmayan bir web kamerası, hatalı çalışan donanım, eksik veya güncel olmayan sürücüler, gizlilik ayarlarınızdaki sorunlar veya virüsten koruma yazılımınızdaki sorunlar nedeniyle olabilir.

Windows, yeni donanım algıladığında genellikle sürücüleri otomatik olarak yüklüyor. Yine de, yakın zamanda Windows 10’a yükselttiyseniz, donanım sürücülerinizi manuel olarak güncellemeniz gerekebilir. Bazı Windows Mağazası uygulamaları yalnızca daha yeni web kamerası modellerini desteklediği için eski cihazınız uyumsuz olabilir. Bununla birlikte, çoğu masaüstü programının hala eski kameraları desteklediğini unutmamak gerek.

Windows 10, dahili web kamerasını devre dışı bırakan bir özellik sunuyor. Web kameranızı kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmak, gizliliğinizi korumak için harika bir fikir. Ancak, yanlışlıkla bu özelliği değiştirirseniz bu da farklı sorunlara neden olabilir.

İlgili:

Çalışmayan Bir Web Kamerası Nasıl Düzeltilir?

Web kameranızdaki sorunları gidermek ve yeniden çalışmasını sağlamak için bu adımları sunulan sırayla deneyin.

  • Virüsten koruma ayarlarınızı kontrol edin. Antivirüsler bazen web kameralarına müdahale edebilir. Virüsten koruma programınızın kameranızın başlatılmasını engelleyip engellemediğini görmek için yazılım ayarlarını araştırın.

  • Web kamerasını farklı bir bilgisayara takın. Harici bir kamera kullanıyorsanız, çalıştığından emin olmak için onu başka bir cihazda deneyin. Birkaç bilgisayarda bununla ilgili sorunlarınız varsa, sorun web kamerasında olabilir. Önce bunu netleştirin.

  • Cihaz bağlantısını kontrol edin. Kabloyu sallamak veya çıkarıp tekrar takmak bazen sorunu çözebilir.

  • USB bağlantı noktasını kontrol edin. Bilgisayarın ucunda bağlantı sorunları oluşabilir.

  • Doğru cihazın etkinleştirildiğinden emin olun. Yerleşik bir kameranız ve takılı bir harici web kameranız varsa, uygulamalar hangisini kullanacakları konusunda kafa karıştırabilir. Uygulamanın ayarlarını kontrol edin ve tercih ettiğiniz cihazı seçme seçeneğini bulun.

  • Üreticiye danışın. Harici web kameraları için kullanım kılavuzuna veya üreticinin web sitesine bakın. Birçok üretici, cihaza özel genel ayarları kontrol eden sorun giderme uygulamaları sunuyor.

  • Web kamerası sürücülerini güncelleyin. Web kamerası sürücüsü güncel değilse, düzgün çalışmayabilir.

  • Kameranızın sistem ayarlarını değiştirin. Web kamerasının işlevini engelleyen bir sistem ayarı olabilir.
5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güçlü parola örnekleri - güçlü şifre örnekleri - parola nasıl oluştulur - güvenli parola - güvenli parola oluşturma

Güçlü Parola Örnekleri! Zayıf, İyi ve Daha Güçlü Parolaları Karşılaştırdık!

vpnsiz yasaklı sitelere girme - vpn kullanmadan yasaklı sitelere nasıl girilir

VPN Olmadan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Oldukça Basit Bir Rehber!