in

WhatsApp’a Gelen 5 Yeni Özellik Nedir?

WhatsApp’a Gelen 5 Yeni Özellik!
WhatsApp’a Gelen 5 Yeni Özellik!

WhatsApp’a Gelen 5 Yeni Özellik Nedir?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS için yayımladığı güncellemeyle birlikte kullanıcılara yeni özellikler sundu. Peki, WhatsApp’a gelen 5 yeni özellik nedir? Detaylar içeriğimizde.

WhatsApp’a Gelen 5 Yeni Özellik:

Uzun bir süredir kullanıcıların en çok tercih ettiği anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bir süredir beklenen güncellemeyi sonunda iOS kullanıcılarına sundu. Söz konusu güncellemeyle birlikte önemli özellikler geldi. Yeni özellikleri ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Gönderilen mesajları herkesten silebilme süresi 2 güne uzatıldı.
  • Dosya gönderme boyutu 2 GB’a çıktı.
  • Sohbetler “okunmamış” olarak sıralanabilecek.
  • Gruplarda katılımcı sayısı sınırı yükseltildi.
  • Benden sil işlemleri birkaç saniye içinde geri alınabilecek.

Gönderilen mesajları silme süresi 2 güne uzatıldı

Yeni gelen özelliklerden biri, mesaj silme süresinin uzatılması oldu. Kullanıcılar, birine gönderdikleri mesajı herhangi bir sebepten ötürü geri almak istediklerinde, gönderdikleri mesajı 2 gün içinde geri alabilecekler.

WhatsApp 1
WhatsApp’a Gelen 5 Yeni Özellik!

Dosya gönderme boyutu 2 GB’a çıktı

Bir diğer yeni özellik ise gönderilen dosya boyutunun artırılması oldu. Kullanıcılar, bir süredir dosya boyutunun artırılması adına geri bildirimde bulunuyordu. Dosya gönderme sınırı çok düşük olduğu için daha büyük boyutta dosya göndermek isteyen kullanıcılar, farklı platformları kullanmak zorunda kalıyordu. Ancak WhatsApp, dosya gönderme boyutunu 2GB’a çıkararak, kullanıcıların geri bildirimlerini yanıtsız bırakmadı.

Sohbetler okunmamış olarak sıralanabilecek

Bundan böyle sohbetlerinizi “okunmamış” olarak sıralayabilirsiniz. Bunun için uygulamayı açtıktan sonra Ara çubuğunun yanında yer alan yeni filtre simgesine dokunmanız gerekir.

Gruplardaki katılımcı sayısı yükseltildi

Bir diğer özellik ise gruplarda katılımcı sayısı sınırının yükseltilmesi oldu. WhatsApp gruplarındaki katılımcı sayısı sınırı 512’ye yükseltildi.

messenger whatsapp

Benden sil işlemi geri alınabilecek

Bundan sonra Benden sil özelliğini seçerek yaptığınız silme işlemlerini birkaç saniye içerisinde geri alabileceksiniz. Yanlışlıkla seçtiğiniz Benden sil işlemini geri almak için işlemi geri alma seçeneği geldi.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GPU Performansını 5 Basit Adımda Artırın!

GPU Performansını 5 Basit Adımda Artırın!

Android ve iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır?

Android ve iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır?