in

Bing Aramaları! Aramalarınızın Verimini Artırma Rehberi!

bing gelişmiş arama seçenekleri - bing arama özellikleri - bing güvenli mi - bing haberler - bing video arama - bing ters görsel arama
bing gelişmiş arama seçenekleri - bing arama özellikleri - bing güvenli mi - bing haberler - bing video arama - bing ters görsel arama

Bing Aramaları! Aramalarınızın Verimini Artırmak için İpuçları!

Bu içeriğimizde Bing aramaları temelinde Bing’deki aramalardan tam verimi nasıl alacağımızı ele alıyoruz. Bing aramaları için bazı ipuçlarını derledik.

Bing, dünyanın en popüler arama motorlarından birisi. Ancak onu kullanıp kullanmamak tabii ki sizlerin kararı. Eğer kullanıyorsanız tam potansiyeliyle kullandığınızı düşünüyor musunuz? Çoğu arama motorunda olduğu gibi Bing’de de gelişmiş arama seçenekleri mevcut. Bu gelişmiş arama seçeneklerini kullanarak aradığınız şeye daha hızlı erişebilir ve ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey filtrelemeyi doğru bir şekilde kullanmak olmalı.

Aşağıda, Bing’de kullanabileceğiniz çeşitli gelişmiş arama ipuçları için bir derleme yaptık.

Bing, gelişmiş anahtar kelimeleri ve zaman kazandıran özellikleri kabul eden tek arama motoru değil. Örneğin Google’ı tercih ederseniz, gelişmiş Google Arama seçeneklerinin daha farklı ekstra özelliklere sahip olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Bing’de Ters Görsel Arama:

Bing ters görsel arama özelliği ile eşleşme araması, başka bir görsele benzeyen resimleri bulmanın en kolay yollarından bir tanesi. Bunu normal arama gibi metin kullanarak değil, resim kullanarak yaparsınız. Resmi dilerseniz bilgisayarınızdan yükleyebilir, dilerseniz direkt bir link üzerinden aratabilirsiniz.

Bir görsel kullanarak aramayı açtıktan sonra, sizinkine benzeyen diğer görselleri bulabilirsiniz. O görsele dair hangi web sitesinde ilk paylaşıldığını, o görseli hangi sitelerin kullandığını ya da hangi tarihlerde hangi isimlerle paylaşıldığını görebilirsiniz.

İlgili:

Bing’in Gelişmiş Video Arama Seçeneği:

Bing’de video ararken birkaç gelişmiş arama seçeneği var. Eğer Bing’in gelişmiş video arama seçeneğini kullanacak olursanız; sonuçları filtrelemeyi unutmayın. Filtreleme yaparak karşınıza çıkacak olan videoların sürelerini bile belirleyebiliyorsunuz. Örneğin 5 dakikadan az, 5-20 dakika veya 20 dakikadan uzun videolar gibi seçenekler var. Ayrıca Bing’in video arama özelliğinde bir de videolar için tarih filtresi mevcut. YouTube’dan da aşina olduğumuz tarih özelliği kesinlikle işe yarayan bir seçenek. Örneğin yalnızca 24 saa seçeneğini seçerek son 24 saatte paylaşılan videoları görebilirsiniz. Tabii ki süreyi değiştirmek sizin elinizde. Belki de son 1 yılın videolarını arıyorsunuzdur.. Bu özellik işinize yarayacaktır..

Bu özelliklerin yanında Bing’de video ararken çözünürlük ve kaynak gibi filtreleme özellikler de var. Mesela aradığınız videonun yanında filtreleme seçeneği sayesinde YouTube, 1080p diye bir arama yapabilmeniz mümkün. Böylelikle 1080p, YouTube videolarına hızlıca erişebilirsiniz.

Bing’de Güncel Haberler:

Bing’in video arama seçeneklerine benzer şekilde, Bing Haberler’de de mevcut olan gelişmiş arama filtreleriyle herhangi bir konu hakkında en son haberleri hızlıca bulabilirsiniz. Mümkün olan en yeni haberleri aldığınızdan emin olmak için haberleri en yenilere göre sıralayabilir ve hatta son bir saatten daha eski olan her şeyi filtreleyebilirsiniz.

Bing Aramalarınızı Kolaylaştıracak Semboller:

Bu Bing aramalarını daha iyi hale getirecek sembolleri kullanarak en iyi verimi alabilirsiniz.

Bing Gelişmiş Arama Seçenekleri
SembolÖrnekNe İşe Yarıyor?
++yardım+ sembolünden önce gelen tüm terimleri içeren web sayfalarını bulmaya yarıyor.
” ““Bize Ulaşın”Bir cümledeki kelimeyi bulmaya yarıyor.
()site:lorentlabs.com -(Apple tablet)Bir grup kelime içeren web sayfalarını bulmaya yararken aynı zamanda hariç tutmaya da yarar.
VE, &ev ve satışTüm terimleri veya kelime öbeklerini içeren web sayfalarını bulmaya yarıyor.
OLUMSUZ, –lorentlabs -iOSBir terim veya kelime öbeği içeren web sayfalarını hariç tutmaya yarıyor.
VEYA, |iPad VEYA iPhoneTerimlerden veya ifadelerden herhangi birini içeren web sayfalarını bulmaya yarıyor.
Bing Gelişmiş Arama Sembolleri

Bing gelişmiş arama seçeneklerini artırmak, örneklendirmek ya da çoğaltmak tabii ki mümkün. İlerleyen günlerde bu içeriğimizin ikinci bölümünü yayınlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Eğer Google kullanıyorsanız alternatiflerine şu içeriğimizden göz atabilirsiniz: Gizliliğinize Saygı Duyan Google Alternatifi Arama Motorlarını Ele Alıyoruz!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

android temizleme

Android Telefonlar İçin En İyi 8 Android Temizlik Uygulaması!

online belge dönüştürücü - belge dönüştürücü - pdf dönüştürücü - resim dönüştürücü - online belge dönüştüren siteler

Online Belge Dönüştürücü Arayanlara Ücretsiz 5 Belge Dönüştürücü!