in

Fortnite Ebeveyn Kontrolü Nedir? Bu Kontrol Araçları Nasıl Kullanılır?

fortnite nedir - fortnite hileleri - fortnite nasıl oynanır - fortnite ebeveyn kontrolleri
fortnite nedir - fortnite hileleri - fortnite nasıl oynanır - fortnite ebeveyn kontrolleri

Çocuklarınızın uygunsuz içeriklere veya sohbetlere maruz kalmadan oyuna katılmalarına izin vermek istiyorsanız, Epic Games oldukça sağlam bir Fortnite ebeveyn kontrol denetimi sağlıyor.

Fortnite Ebeveyn Denetimleri Hakkında!

Biliyorsunuz Fortnite, çok oyunculu bir oyun. Tanıdığı kişilerle bu oyunu oynayabilirken aynı zamanda çevrimiçi tanımadığı kişilerle de oynaması mümkün. Çocuklarınızın yabancılarla etkileşime girmesini istemiyorsanız ebeveyn denetimleri Fortnite üzerinden hem sesli hem de yazılı sohbeti kapatmanızı sağlıyor. Ayrıca dili filtreleyebilir ve hatta topluluğunun üyesi olmayan kişilerin, çocuğunuzun oyun içindeki adını görmesini engelleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun yabancılarla etkileşime girmesini önlemek için tasarlanmış kontrollere ek olarak, çocuğunuzun oyunda ne kadar süre geçirdiğini günlük ve haftalık olarak rapor halinde görüntülemeniz mümkün.

Bir anne, çocuğunun tabletine Fortnite ebeveyn kontrolleri kurar.
Getty I.

Fortnite Ebeveyn Kontrollerini Açma:

Fortnite ebeveyn kontrollerinin oyunun içinden açılması gerekiyor, bu yüzden her şeyi ayarlamak için çocuğunuzun cihazlarından birini elinize almanız gerekecek. Çocuğunuz çeşitli platformlardan bu oyunu oynuyorsa herhangi bir platformdan bu ebeveyn kontrollerini ayarlamanız mümkün.

  1. Fortnite’ı başlatın ve lobiye girin.
  2. Lobiye girdikten sonra Ana Menüyü açın. Fortnite lobisi.PC’de sağ üst köşedeki Hamburger Menüsünü seçebilir, mobil cihazda Menü simgesine tıklayabilir veya bir konsolda oynuyorsanız oyun kumandanızdaki ilgili Menü düğmesine basabilirsiniz.
  3. Ebeveyn Denetimleri‘ni seçin.Fortnite menüsü.
  4. Ebeveyn kontrollerini ayarla öğesini seçin.Fortnite ebeveyn kontrolü kurulum ekranının ekran görüntüsü.
  5. Sonraki butonuna tıklayın. Fortnite ebeveyn kontrolü e-posta onay ekranının ekran görüntüsü.Çocuğunuz Fortnite’ı kendi e-posta adresini kullanarak kurduysa, bu adımda E-posta‘yı değiştir seçeneğine tıklayın, kendi e-postanızı bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin ve ardından bu adıma geri dönün.
  6. Altı haneli bir kişisel kimlik numarası (PIN) girin, onaylayın ve ardından İleri‘ye tıklayın.Fortnite ebeveyn kontrolü PIN girişi.
  7. Ebeveyn kontrollerini istediğiniz gibi ayarlayın ve Kaydet’i seçin.
  8. Bir lobiye girip Menü > Ebeveyn Denetimleri’ne gidip PIN’inizi girerek istediğiniz zaman ebeveyn denetimi ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Bireysel Fortnite Ebeveyn Denetimleri Ne İşe Yarar?

Ayrı Fortnite ebeveyn denetimi seçeneklerinin her birinde, onu açıp kapatmanıza izin veren bir geçiş anahtarı var. Bu geçişin bu seçeneklerden herhangi biri için ne işe yarayacağından tam olarak emin değilseniz, Fortnite’taki her ebeveyn denetimi seçeneğinin ayrıntılı bir açıklaması:

DİLİ FİLTRELE:

Fortnite, oyuncuların sohbete yazarak iletişim kurmalarına olanak tanıyan bir yazılı sohbet özelliği içeriyor. Bu özellik, çocuklarınızın arkadaşlarına yazabilecekleri lobideki rekabetçi Battle Royale modunda mevcut. Ayrıca, hem arkadaşlarıyla hem de yabancılarla metin sohbet edebilecekleri kooperatif Dünyayı Kurtar modunda da mevcut.

Metin sohbetinde yetişkin dili sansürlemek için bu ayarı AÇIN. Küfür gibi olgun dillere izin vermek için bu ayarı KAPALI konuma getirin.

ADINIZI KADRO DIŞI ÜYELERDEN GİZLEYİN:

Çocuğunuz bir maç sırasında elendiğinde, oyun içi adı normalde diğer oyuncular tarafından görülebilir. Bu ayar, manga dışı üyelerin çocuğunuzun adını görmesini engellemenize olanak tanıyor. Çocuğunuz takımını rastgele oyuncularla doldurmayı seçtiyse, çocuğunuzun kadrosundaki insanlar, hatta yabancılar bile ismini görebilecek.

Kadrosunda olmayan herkes için çocuğunuzun adını “Oyuncu” ile değiştirmek için bu ayarı AÇIN. Herkesin adını görmesine izin vermek için bu ayarı KAPALI konumuna getirin.

KADRO DIŞI ÜYE ADLARINI GİZLE:

Bu, önceki ayarda olduğu gibi çalışıyor, ancak çocuğunuzun diğer oyuncuların adlarını görmesini engellemek için mevcut olan bir ayar. Çocuğunuzun uygunsuz isimler görmesinden veya oyun dışında yabancılarla iletişim kurmaya çalışmasından endişeleniyorsanız, bunu açın.

SESLİ SOHBETİ AÇMA VE KAPATMA:

Fortnite, yerleşik sesli sohbet içeriyor. Çocuğunuz arkadaşlarıyla bir bölümde oynadığında veya takımını yabancılarla doldurduğunda, sesli sohbet kullanılabilir hale geliyor. Sesli sohbet, çocuğunuz ve arkadaşlarının konuşması için eğlenceli bir yol olabilir, ancak yabancılarla grup oluşturmayı seçerlerse yabancılarla konuşmalarına olanak tanıyor.

Çocuğunuzun sesli sohbet ile diğer oyuncularla konuşmasına izin vermek için bu ayarı AÇIK konuma getirin. Çocuğunuzun sesli sohbeti kullanmasını önlemek için bu özelliği KAPATIN.

HAFTALIK OYNATMA SÜRESİ RAPORLARI ALIN:

Bu ayar, çocuğunuzun oyun içi deneyimini etkilemediği için oldukça farklı. Bunun yerine, bu özellik, Epic’ten çocuğunuzun Fortnite oynamaya ne kadar zaman harcadığını ayrıntılarıyla anlatan oyun süresi raporları almanıza olanak tanıyor. Oyun sürelerini takip etmek istiyorsanız, aradığınız seçenek işte bu.

Haftalık raporlar için HAFTALIK, günlük raporlar için GÜNLÜK veya Fortnite oynatma süresi raporları almak istemiyorsanız KAPALI olarak ayarlayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı yayındayken neden vpn kullanmalıyım - vpn kullanmak - vpn güvenli mi - en güvenli vpn

Canlı Yayındayken Neden VPN Kullanmalısın?

ücretsiz film izleme siteleri - ücretsiz film siteleri - film önerileri - dizi önerileri

Ücretsiz Film Siteleri: Film İzlemek İçin En Büyük 8 Websitesi ve Detayları!