in ,

FTM Coin Nedir? Fantom Projesi ve Avantajları!

fantom2 Gzht

Bu içeriğimizde: FTM coin nedir? Fantom projesinin avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve projeyle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

FTM coin nedir?

Fantom coin, Directed Acyclic Graph (DAG) teknolojisine dayanan ve akıllı kontratların geliştirilmesi için çalışan Fantom projesinin kripto para birimidir.

FTM projesi ve avantajları nelerdir?

  • Fantom’un ana ağı OPERA’dır. Bu ağ ise DAG destekli Lachesis protokolünden oluşmuştur. Bu protokolde yaygın olarak kullanılan madencilik yöntemleri ve blok kavramı yoktur. Fantom temelinde yer alan DAG teknolojisi sayesinde, uygulamaların ölçeklenme sorunlarını çözmektedir. DAG hakkında detaylı bilgiler için bu içeriğimize DAG Teknolojisi Nedir? Kripto Paralarda DAG Kullanımı! göz atabilirsiniz.
  • Ayrıca Fantom, Ethereum Virtual Machine ile uyumludur. Böylece proje, akıllı kontratlara dayanan uygulamaların gelişmesine imkân tanır ve kullanıcıların deFi projelerine erişimine imkân sağlar. EVM hakkında detaylı bilgiler için ise bu içeriğimize Ethereum Virtual Machine Nedir? EVM Neden Önemlidir? göz atabilirsiniz.
  • Kullanıcılar, Fantom projesi sayesinde transfer işlemlerini bir veya iki saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirirler.
  • İsteyen kullanıcılar, FTM tokenleri takas işlemlerinde, isteyen kullanıcılar da sadece transfer gibi ödeme işlemlerinde kullanabilirler. Kullanıcılar, diğer kullanıcılara ödünç token verme veya ödünç alma imkânına da sahiplerdir. Ayrıca kullanıcılar gerçekleştirdikleri işlemler için çok düşük bir ücret ödemektedirler.
  • Bunlarla birlikte kullanıcılar, sahip oldukları FTM tokeni hem sıcak cüzdanlarında hem de soğuk cüzdanlarında saklama hakkına sahiplerdir.
  • Fantom projesinde yaygın olarak bilinen madencilik sistemleri kullanılmaz. Madencilik node’ler aracılığıyla, her işlemin diğer düğüme eklenerek bir araya getirilmesiyle yapılmaktadır.
  • Kullanıcılar, Fantom ağının güvenli bir şekilde işlemesine destek veren node’ler arasına katılarak FTM tokeni kazanma imkânına sahiptir. Ancak ağdaki işlemleri en çabuk onaylayan node’ler (düğümler) FTM tokeni ödülü kazanırlar. Ayrıca doğrulayıcı olmayan kullanıcılar, FTM tokeni node’ler üzerine stake ederek ek kazanç sağlayabilmektedir.

Nereden alınır?

FTM tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, OKEx, KuCoin ve Paribu.

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para birimleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dydx coin nedir

DYDX Coin Nedir? dYdX Projesinin Özellikleri Nelerdir?

iCloud

iCloud Drive’da Dosya ve Klasörler Nasıl Paylaşılır?