in

GameFi Nedir? Bybit GameFi Varlıkları Hakkında Bilgiler!

Game-Fi-nedir
Game-Fi-hakkinda-bilgiler-bybit-gamefi-projeleri

GameFi nedir? Bybit GameFi Varlıkları Hakkında Bilgiler!

Bu içeriğimizde GameFi nedir? sorusunun cevabına ve Bybit GameFi varlıkları hakkında bilgilere yer verdik. Eğer GameFi ya da DeFi GameFi ile ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz tam da size göre!

GameFi nedir?

GameFi, oyun sektörü ile merkeziyetsiz finansın (deFi) birleştiği bir yapıyı ifade eder. Başka bir deyişle GameFi; merkeziyetsiz bir yapıda ve oyna-kazan mantığıyla geliştirilen blockchain destekli oyunları kapsar.

Oyunseverler, klasik oyunları oynarken bu oyunlardan herhangi bir maddi gelir elde etmezler. Ancak blockchain teknolojisinin birçok sektöre getirdiği gibi oyun sektörüne de getirdiği yenilikler sayesinde; oyuncular bir yandan eğlenceli oyunlar oynarken öte yandan maddi kazanç sağlayabiliyorlar. Oyuncuların, oyun oynayarak maddi gelir elde ettiği ve blockchain teknolojisiyle inşa edilmiş olan oyunlar; gameFi çatısı altında birleşir. Söz konusu bu maddi kazançlar, kripto para birimi veya NFT’ler şeklinde olabilir. Kullanıcılar, oynadıkları oyunlarda çeşitli NFT’ler kazanabilir ve bunları NFT Pazar yerlerinde satışa çıkarabilir ya da takas edebilirler.

GameFi örnekleri nelerdir?

Oyna-kazan mantığıyla geliştirilen ve blokzinciri teknolojisine dayanan GameFi örnekleri olarak; The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Sorare, Enjin (ENJ) ve Decentraland (MANA) metaverse projeleri, en beğenilen GameFi projelerinden bazılarıdır.

Bybit GameFi Varlıkları Hakkında Bilgiler:

Axie Infinity:

Axie Infinity, Pokemon oyunundan ilham alınarak geliştirilen ve blockchain teknolojisiyle inşa edilen bir oyun projesidir. Bu projeye ait yönetişim tokeni AXS iken; oyun içi işlemlerde kullanılan tokeni ise SLP’dir. Axie Infinity, blockchain destekli oyun projeleri ve NFT koleksiyonları arasında adından sıkça söz ettirmiş ve oyna-kazan mantığıyla kısa sürede oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Kullanıcılara eğlenceli ve yüksek kaliteli oyun deneyimi sunarken bir yandan da onları benzersiz tokenler (NFT) ile ödüllendirmektedir.

Sorare:

Sorare, Ethereum tarafından desteklenen ve çevrimiçi futbol oyunlarından oluşan blockchain temelli bir oyun projesidir. Oyuncular, Sorare’de gol attıkça, görevleri yerine getirdikçe ve genel kazanma oranına göre ödül kazanırlar. Bununla birlikte, kazanılan dijital kartlar, Ethereum blokzinciri üzerinde bir NFT olarak temsil edilmektedir. Ayrıca Sorare oyunları, diğer oyuncularla kartlarını takas edebilmesi mümkün veya kartları da satabilirler.

The Sandbox:

Ethereum tabanlı olan The Sandbox, Oyuncuların hem keyifli oyunlar oynayabileceği hem de bu oyunlar üzerinden bir kazanç elde edebileceği bir metaverse projesidir. Projenin ATARI ve Crypto Kitties gibi oldukça önemli bir konuma sahip şirketlerle ortaklıkları bulunmaktadır. Kullanıcıların bu proje aracılığıyla sanal araziler satın alabilmesi mümkün. Hatta bu arazileri istedikleri gibi dizayn edebilirler. Ayrıca kullanıcılar, oyunlarda kazandıkları NFT’leri satma ve takas etme imkânına sahiplerdir.

Bybit Hakkında:

Dünya çapında bir kripto para platformu olan Bybit; Mart 2018’de kripto yatırımcılarının, ultra hızlı eşleştirme motoru, mükemmel müşteri hizmeti ve çok dilli topluluk desteğinden faydalanabileceği profesyonel bir platform olarak kuruldu. Şirket, dünya çapındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine yenilikçi, çevrim içi alım-satım hizmetleri ve DeFi madenciliği ürünlerinin yanı sıra API desteği sağlıyor. Ayrıca gelişmekte olan dijital varlık sınıfları için en güvenilir platform olma taahhüdünü sürdürüyor. 

Fiyat dalgalanmaları yüzünden pozisyonunuz haksız yere kapandığında Bybit, kullanıcılarının varlıklarını adil piyasa fiyatından telafi eder. Bybit’in 7/24 müşteri desteği ile kullanıcılar, özellikle yardıma ihtiyaç duyduklarında asla cevapsız kalmazlar.

Güvenlik alanında yapılan yatırımın büyüklüğü, bir şirketin genel güvenlik taahhüdünün ve kapasitesinin önemli bir göstergesidir. Güvenlik alanında yaptığı yatırımlarla sektöre öncülük eden Bybit, bütçesinin yüzde 25’ini bu alana ayırıyor.

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Ancak ve ancak ilgili riskin farkında olduğunuzdan emin olun. Çünkü kripto paralar ekonomik risklerle çevrili bir konudur.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

android tricks

Android Telefonunuzu Daha Verimli Kullanmanızı Sağlayacak İpuçları!

web-3.0-nedir

Web 3.0 Nedir? Bybit Web 3.0 Varlıkları Hakkında Detaylar!