in

Web 3.0 Nedir? Bybit Web 3.0 Varlıkları Hakkında Detaylar!

web-3.0-nedir
web-3.0-nedir

Web 3.0 Nedir? Bybit Web 3.0 Varlıkları Hakkında Detaylar!

Bu içeriğimizde: Geleceğin teknolojisi olarak görülen Web 3.0 teknolojisi ve Bybit Web 3.0 varlıkları hakkında detaylara yer verdik.

Web 3.0 Nedir?

Web 3.0 (Web3) teknolojisi, merkezi olmayan internet olarak ifade edilir. Bu teknolojiyle birlikte internetin merkeziyetsiz bir yapıda olması amaçlanır. Güncel olarak kullanılan twitter ve instagram gibi sosyal medya platformları; web 2.0 teknolojisiyle geliştirilmiş olan merkezi uygulamalardır. Merkezi olan birçok uygulama, kullanıcı verilerini uygulama sunucularında depolamaktadır. Bu nedenden dolayı da kişisel verilerinin gizliliği, yüksek güvenliğe sahip değildir ve zaman zaman uygulama sahipleri tarafından bu veriler satılabilmektedir. Ancak Web3, söz konusu bu merkeziliğe karşı; blockchain, dağıtık defter teknolojisi (DLT) ve DAO gibi teknolojiler aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini desteklemek ve herkesin daha özgür bir internet kullanıcısı olmasını sağlamak için var olan bir teknolojidir. Bununla birlikte kullanıcılar, kullandıkları sosyal medya platformları ve çeşitli uygulamalar üzerinde söz hakkına sahip olur. Böylece kullanıcılar bu uygulamalardaki değişim ve gelişimler için oy kullanarak uygulamaların yönetiminde yer alabilirler.

Bybit Web 3.0 Varlıkları Hakkında Detaylar:

Global kripto para borsası Bybit üzerindeki Web 3.0 projelerine yakından göz atalım:

Theta:

Theta, video içerik üretiminin pahalılığı, yetersiz hız ve düşük kalite gibi olumsuz durumların önüne geçmek için geliştirilen blockchain destekli bir projedir. Projenin yerel kripto para birimi ise Theta’dır. Bu proje, mevcut video yayıncılığı platformlarına alternatif olarak geliştirilmiş ve bu alanda yeni bir dönüşümü amaçlamıştır. Sektöre yeni bir soluk getirmek isteyen Theta; hem üreticilere hem de izleyicilere maksimum verimlilikte bir hizmet sunmaya çalışır. Ayrıca düşük ücretlendirme, yüksek kalite ve hız sayesinde kullanıcıların ilgisini çeken projenin gelecekte de önünün açık olacağı öngörülmektedir.

Arweave:

Arweave, kullanıcıların verilerini süresiz olarak depolamak için geliştirilen merkeziyetsiz bir depolama ağıdır. Bu proje sayesinde kullanıcılar, verilerini topluluğun yönetiminde olan bir sunucuda güvenli bir şekilde depolar. Bununla birlikte Arweave; 404 ve web uygulamalarındaki kalite sorunları gibi çeşitli konularda da çözüm getirmeyi amaçlamıştır. Projeye ait AR token, aynı zamanda yönetişim özelliğine sahiptir. Ayrıca projeye destek veren, depolama alanı kiralayan kullanıcılar da AR token ödülü kazanmaktadır.

Kadena:

Kadena, Pact isimli yeni bir akıllı kontrat diliyle merkeziyetsiz finans uygulamalarının geliştirilmesini sağlayan blockchain temelli bir protokoldür. KDA ise bu projeye ait kripto para birimidir. Kadena projesi, blockchain ağlarına katman 1 ölçeklenme çözümü sunan, bütün kullanıcıların yeni akıllı sözleşme diliyle ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli merkeziyetsiz uygulamaların geliştirmesine olanak tanıyan ve bütün bu işlemler için yok sayılabilecek kadar düşük bir işlem ücreti isteyen önemli projelerden biridir. Bununla birlikte Kadena; kullanıcıların çeşitli blokzincirleriyle tek bir platform üzerinden etkileşime geçebilmesini ve farklı zincirlerin avantajlarından yararlanmalarını sağlamaktadır.

Audius:

Audius, müzisyenler ile dinleyicileri aynı platformda buluşturmayı amaçlayan bir blockchain projesidir. SoundCloud, Spotify ve Apple Music gibi merkezi müzik platformlarına karşı Audius; merkeziyetsiz doğasıyla ve kullanıcılara dağıttıkları ödüller, müzisyenlere sağladıkları imkânlar nedeniyle gelecek vadeden projelerden biridir.

Kusama:

Polkadot projesinin geliştirici ekibi tarafından oluşturulan Kusama, ölçeklenebilir blokzincirilerinin yer aldığı bir ağdır. KSM ise projeye ait kripto para birimidir. Bununla birlikte KSM, ağın yönetimi için alınacak kararlarda oy vermek için kullanılmaktadır. Ayrıca paralel zincirlerin ağa bağlanması ve stake etmek için de kullanılmaktadır.

Bybit Hakkında:

Dünya çapında bir kripto para platformu olan Bybit; Mart 2018’de kripto yatırımcılarının, ultra hızlı eşleştirme motoru, mükemmel müşteri hizmeti ve çok dilli topluluk desteğinden faydalanabileceği profesyonel bir platform olarak kuruldu. Şirket, dünya çapındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine yenilikçi, çevrim içi alım-satım hizmetleri ve DeFi madenciliği ürünlerinin yanı sıra API desteği sağlıyor. Ayrıca gelişmekte olan dijital varlık sınıfları için en güvenilir platform olma taahhüdünü sürdürüyor. 

Fiyat dalgalanmaları yüzünden pozisyonunuz haksız yere kapandığında Bybit, kullanıcılarının varlıklarını adil piyasa fiyatından telafi eder. Bybit’in 7/24 müşteri desteği ile kullanıcılar, özellikle yardıma ihtiyaç duyduklarında asla cevapsız kalmazlar.

Güvenlik alanında yapılan yatırımın büyüklüğü, bir şirketin genel güvenlik taahhüdünün ve kapasitesinin önemli bir göstergesidir. Güvenlik alanında yaptığı yatırımlarla sektöre öncülük eden Bybit, bütçesinin yüzde 25’ini bu alana ayırıyor.

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Game-Fi-nedir

GameFi Nedir? Bybit GameFi Varlıkları Hakkında Bilgiler!

opera safari chrome

Herhangi Bir Tarayıcıda Önbelleğinizi Nasıl Temizlersiniz?