in

Gmail’in Yeni Tasarımı Duyuruldu!

gmail yeni tasarımı duyuruldu
gmail yeni tasarımı duyuruldu

En popüler e-mail platformu Gmail’in yeni tasarımı duyuruldu. Google oldukça eski bir temaya sahip platform için duyurulan yeni tasarımını bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda tüm kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Peki yeni tasarımı denemek için ne yapmak gerekiyor? Yeni tema ne vadediyor? Soruların tamamına ve yeni temanın görünümüne içeriğimizden ulaşmanız mümkün.

Gmail’in yeni tasarımını kullanma

Google haber blogunda yaptığı açıklama ile yeni Gmail’in yeni tasarıma geçeceğini kullanıcılara duyurdu. Yeni temanın beta sürecine katılmak isteyen kullanıcıların ise yapması gereken şey oldukça basit. 8 Şubat’ta Google kullanıcılarına yeni tasarımı denemek isteyip istemediklerini soracak. Eğer Gmail’in yeni tasarımını denemek istiyorsanız bu soruya yanıt vererek yeni tasarımı deneyecek insanlar arasında olabilirsiniz. Fakat Google’ın bunu tüm kullanıcılara sorup sormayacağı hakkında bir bilgi verilmemiş. Yani size yeni tasarım hakkında bir bilgilendirme metni geldiyse seçilmiş insanlardan bir tanesi olmanız mümkün. Ayrıca Google Haziran sonuna kadar platformu tamamen yeni tasarıma geçirmeyi hedefliyor.

Sunduğu yeni tasarım ile Meet, Chat ve Spaces gibi diğer servislerini de Gmail ile aynı ekrana daha yakından entegre etmeyi hedefliyor Google. Ayrıca yayınlanan ekran görüntüsü eski tasarım oldukça benzer bir ekran içeriyor. Yayınlanan bu ekran görüntüsünde ekranın en solunda diğer Google hizmetleri yer aldı. Sol tarafta ise maillerimize ve oluşturduğumuz gruplara erişimimiz var. Ekranın en sağında ise kayıtlı kişilerimiz, notlarımız ve takvim mevcut. Eskisine benzer olduğu kadar modern görünen yeni tasarım bence oldukça şık duruyor.

Yeni tasarım ne zaman geliyor?

Google yayınladığı haberde bir zaman çizelgesi paylaştı. Paylaştığı zaman çizelgesinde ise üç adımda tam anlamı ile yeni tasarıma geçmeyi hedeflediklerini belirttiler. Bu adımlar şu şekilde :

8 Şubat 2022

  • Kullanıcılar yeni tasarımı deneyerek ona alışmayı deneyebilirler. Ayrıca bu test sürecinin kullanıcıların alışması için iyi bir zaman olduğunu düşünüyorlar. Yeni tasarıma alışmakta zorluk çeken kullanıcılar ayarlar kısmından eski tasarıma dönebilirler.
  • Güncelleme geldiğinde ve kullanıma başlandığında Google Yardım blogunda yeni bir yazı ile bu durum paylaşılacak.

Nisan 2022

  • Yeni kaydolan kullanıcılar otomatik olarak yeni tasarımı görecekler. Ancak ayarlar kısmından eski tasarıma dönmek mümkün olacak.

2022’nin 2. Çeyreği

  • Bu tarihte eski temaya geçme şansınız olmayacak. Kullanıcılar yeni temayı kullanmak zorunda kalacaklar. Yani eski temaya elveda diyeceğimiz zaman 2. çeyreğin sonu.
  • Ayrıca kullanıcılar Gmail Chat’te akıcı bir gezinme deneyimi görmeye başlayacak.
  • Önemli olan ise kullanıcıların Gmail Chat’i ekranın sağ tarafında görüntüleme özelliğinin kaldırılacağı.

Google’ın kendi sitesinde yayınladığı zaman planlaması bu şekilde. Gmail’in yeni tasarımı hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Bence oldukça gerekli bir yenilikti. Paylaşılan görselde ise eski tasarımı andıran ama daha modern görünen bir tema görüyoruz. Umarım kullanıcı dostu bir tasarım ile karşımıza çıkmayı başarır Google. Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın! Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bancor

BNT Coin Nedir? Bancor Projesinin özellikleri nelerdir?

2021 Yılında Avrupa'da En Çok Satılan Telefonlar

2021 Yılında Avrupa’da En Çok Satılan Telefonlar! Samsung Zirvede!