in

İnternet Bağlantı Sorunları Nasıl Giderilir? 5 İpucu!

internet baglantisi

İnternet Bağlantı Sorunları Nasıl Giderilir? 5 İpucu!

Bu içeriğimizde: İnternet bağlantınızla ilgili yaşadığınız sorunları çözmenizde yardımcı olabilecek bazı ipuçlarına yer verdik.

İnternet Bağlantı Sorunları Nasıl Giderilir?

1) Başka bir web sitesini deneyin ya da önbelleği temizleyin

İnternet bağlantınızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle sorunun bağlanmak istediğiniz web sitesiyle ilgili olup olmadığını anlayın. Diğer web sitelerini ziyaret ettiğinizde bir sorun yaşamıyorsanız, sorunun kaynağı bağlanamadığınız web sitesi olabilir. Ancak bu sorunun, tarayıcı önbelleğinden kaynaklanma ihtimali de var. Bu nedenle önbelleğinizi temizledikten sonra siteye tekrar bağlanmayı deneyin. Bununla birlikte, tarayıcı önbelleğini temizleme işlemleri için bu içeriğimize Herhangi Bir Tarayıcıda Önbelleğinizi Nasıl Temizlersiniz? göz atabilirsiniz.

2) Wi-Fi ayarlarını kontrol edin

Windows’da sağ alt köşede yer alan ve macOS cihazınızda da sağ üst köşede yer alan Wi-Fi simgesine tıklayın. Doğru internet ağına bağlı olduğunuzdan emin olun çünkü yanlışlıkla başka bir ağa bağlanmaya çalışıyor olabilirsiniz. Bağlantı önceliğini dilediğiniz gibi değiştirme imkânınız var ya da bir internet ağının üzerine sağ tıklayın; Unut ögesini seçin ve ağı tamamen listenizden çıkarın. Ayrıca Mac’te, Sistem Tercihleri > Ağ > Gelişmiş adımlarını takip edin. Otomatik Katıl yazan yerin altında yer alan istenmeyen ağların işaretini kaldırabilirsiniz. Ancak doğru ağa bağlandığınız hâlde sorun devam ediyorsa, bu noktada Windows’un desteğine başvurabilirsiniz. Windows Ağ ve Paylaşım Merkezine giderek Sorunları Gider seçeneğine tıklayın.

3) Virüsleri tarayın

Kötü amaçlı yazılımlar, internet bağlantınızı olumsuz etkiler. Söz konusu bu yazılımlar, internet hızınızı ve işletim sisteminizin performansını düşürme gücüne sahiptir. Bu nedenle, hem internet bağlantınızın olumsuz etkilenmesini engellemek hem de verilerinizin güvenliğini sağlamak adına bir antivirüs programı kullanmanız son derece önemlidir.

İlgili içerik: 2022’nin En İyi Antivirüsleri!

4) Modeminizi kontrol edin

İnternete erişimi tamamen kaybettiyseniz, modeminizi kontrol edin. Modeminizin LED durum göstergelerine bakın ve hiçbir ışık yanmıyorsa, modeminizin fişi çıkmış ya da kapanmış olabilir. Ancak fişi tekrar prize takmanıza rağmen ışıklar yanmıyorsa; modeminiz bozulmuş olabilir ve bunun için yeni bir modem gerekir.

5) Son çare olarak: İnternet Servis Sağlayıcınızı çağırın

İnternet bağlantınızdaki sorunu gidermek için bütün yolları denediyseniz fakat yine de çözüme ulaşamadıysanız, son çare olarak İnternet Servis Sağlayıcınızdan yardım istemelisiniz. Görevliler, modeminizi değiştirerek ya da sorun neyden kaynaklanıyorsa onu bularak; internet bağlantısı sorununuzu çözecektir.

İnternet bağlantı sorunları nasıl giderilir? 5 İpucu ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gizli mod

Favori Tarayıcınızda Gizli Mod ile Web Takibini Nasıl Engellersiniz?

akıllı giysiler nelerdir

Akıllı Giysiler Nelerdir? Akıllı Giysiler Pahalı Mı? İşte Örnekler!