in

Kaspersky VPN Secure Connection ve Opera VPN Karşılaştırması!

kaspersky vpn vs opera vpn - opera vpn - opera vpn güvenli mi - kaspersky vpn güvenli mi - vpn nedir
kaspersky vpn vs opera vpn - opera vpn - opera vpn güvenli mi - kaspersky vpn güvenli mi - vpn nedir

Kaspersky VPN Secure Connection ve Opera VPN Karşılaştırması!

Bu içerik ile artık VPN karşılaştırmaları yapmaya da başladığımızı siz güzel insanlara duyurmaktan mutluluk duyarız. Yaklaşık olarak 6-8 ay sonra üzerinde çalıştığımız yeni web sitemizde bireysel olarak her VPN hizmetini saniyesinde karşılaştırabileceğinizi de vurgulamak isterim.

Birçok arkadaşımız ve takipçilerimiz tarafından bizlere şu soruluyor: Opera VPN iyi mi? Opera VPN kullanılır mı? Opera tarayıcısının içinde olan VPN güvenilir mi?

Bu soruları tek tek cevapladığımız birçok kişi oldu. Aynı zamanda Twitter’da yaptığımız flood çalışmalarında da bu soruların cevaplarını verdik. Türkiye’de birçok kişinin bildiği ve en az bir kere de olsa kullandığı bu VPN hizmeti ile Kaspersky VPN Secure Connection karşılaştırmasını gerçekleştirmek istedik. Her iki VPN hizmetinin de özelliklerini ele alalım ve testlerimizin sonuçlarını şimdi sizlerle paylaşalım.

Kaspersky VPN Secure Connection ve Opera VPN Karşılaştırması!

Bu karşılaştırmanın sonuçları tamamen test denemelerinden geçmiştir. Her alt başlık için bu VPN hizmetlerinden birisi 1 puan alacak. Karşılaştırmanın sonucunda en yüksek puanı alan karşılaştırmanın galibi seçilecek.

Hız!

Bir VPN kullanırken kişilerin en çok dikkat ettiği konulardan birisi hız. Opera VPN gibi küçük şirketler ne yazık ki büyük şirketlerle boy ölçüşemez. İnsanlar, daha fazla sunucu daha iyi hız ve daha fazla özelliği ucuz bir şekilde sunan VPN hizmeti varken neden ücretsiz, daha az sunuculu ve daha yavaş bir VPN hizmetini seçer ki? Opera VPN son güncellemesinden sonra oldukça yavaş (eski sürümüne göre) bir hal aldı. Bu yüzden Kaspersky VPN Secure Connection ile karşılaştırdığımızda çıkan sonuçlara pek şaşırmadık. Kaspersky VPN Secure Connection, hız konusunda en iyiler listesinde ilk 10’a kolaylıkla girebilir. Şirketin yaptığı son güncelleme ile hız oldukça başarılı bir şekilde arttırılmış. Yeni güncellemelerin bu hızı yavaşlatmak yerine daha da fazla arttıracağını düşünüyorum. Opera VPN’nin yavaş hızını da düzeltmesi yakın güncelleme ile ihtimal. Hız konusundaki bu karşılaştırmanın 1 puanını Kaspersky VPN Secure Connection kazanıyor.

Kill Switch!

Bu iki VPN hizmetini ele aldığımızda gördük ki ne yazık ki Opera VPN bu hizmeti hiçbir şekilde aktif etmemiş. Neden bu özelliği aktif etmediğinin ise net bir açıklaması henüz yok. Fakat Kaspersky VPN Secure Connection, son güncellemesinde bu özelliği aktif etti. Artık herhangi bir VPN kesintisinde gerçek IP adresiniz ya da şifrelenmiş bağlantılarınız hiçbir şekilde ifşa olmayacak. İnternet servis sağlayıcılarınızın sizi takip etmesi bu özellik sayesinde biraz daha güç. Burada da puanı Kaspersky VPN Secure Connection alıyor.

Reklam Engelleyici!

Opera VPN kullanan insanların fark ettiği önemli bir özellik. Bu VPN hizmetinde kendi içine gömülü bir reklam engelleyici var. Biliyorsunuz reklam engelleyicileri sayesinde karşınıza çıkan pop-up reklamları ya da farklı web sitelerindeki reklamları engelleyebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki Kaspersky VPN Secure Connection hizmetinde bu özellik yok. Daha doğrusu bu özellik hiçbir VPN hizmetinde yok çünkü Opera VPN, Opera tarayıcısına gömülü olarak geliyor. Bu da ücretsiz bir hizmeti tetikliyor ve veri toplamalarını kolaylaştırıyor. Her ne kadar olumsuz bir etki bıraksa da bu alt başlığın 1 puanı Opera VPN hizmetine gidiyor.

VPN dikdortgen 6
Hızlı, Güvenli, %70 indirimli Kaspersky VPN Secure Connection Almak veya İncelemek İçin Görsele Tıklayabilirsiniz.

Sunucu Sayısı!

Karşılaştırdığımız bu iki VPN hizmetinin de sunucu sayısını ileride arttıracağını düşünüyorum. Çünkü her VPN hizmeti neredeyse 1 ay içerisinde birçok sunucuya sahip oluyor. Bu yüzden iki ürünün de sunucu sayılarının artacağını bekliyorum. Fakat baktığımız zaman Opera VPN hizmetinin sunucu sayısı oldukça az. Sadece 5 adet. Fakat Kaspersky VPN Secure Connection hizmetinin sunucu sayısı Opera VPN hizmetine göre oldukça fazla. Bu alt başlıkta 1 puanı Kaspersky VPN Secure Connection hizmeti alıyor.

Arayüz ve Kullanım Kolaylığı!

Hem Opera VPN hem de Kaspersky VPN Secure Connection, kullanıcılarına oldukça başarılı birer arayüz sunuyorlar. Her ikisinin de kullanım kolaylığı oldukça basit. Bu yüzden her iki VPN uygulamasına da buradan puan çıkmıyor çünkü berabere!

5-9-14 Göz!

Gizlilik ve güvenlik ile alakalı uygulamalarda oldukça önemli bir konu. Opera 9 göz ülkesinin içerisinde yer alırken Kaspersky bu 5, 9, 14 göz ülkeleri içerisinde yer almıyor. 5, 9, 14 göz ile ilgili detaylara bu (link baslık gelecek) içeriğimize tıklayarak hızlıca erişebilirsiniz. Kısaca burada da bahsedecek olursam; bu ülkeler kendi aralarında veri paylaşımı yaparlar ve bu ülkelerde bulunan her uygulama ülkelerindeki hükümetlerle bilgi paylaşmak zorunda bırakılabilir. Bu oldukça riskli ve tehlikeli bir durum. Opera tarayıcınızda girdiğiniz web sitelerinin (yasaklı web sitelerinin) farklı kişilerce görülmesi ve bu verilerin kullanılması oldukça büyük riskler oluşturabilir. Bu alt başlıktaki puanımızı da Kaspersky VPN Secure Connection hizmetine veriyoruz.

İlginizi Çekebilir:

Müşteri Desteği!

Bir ürün aldığınız zaman her zaman arkasındaki desteği ya da garanti belgesini merak edersiniz değil mi? Bu konuya internetteki ürünler için daha fazla önem verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Bu yüzden müşteri desteğinin en iyi olduğu hizmeti kullanmak benim için her zaman önceliktir. Opera VPN hizmetinin ne yazık ki kurumsal olarak bir müşteri destek hizmeti yok. Çünkü ürün tamamen tarayıcıya gömülü olarak geliyor. Fakat Kaspersky VPN Secure Connection hizmetine baktığımız zaman hem müşteri desteği var hem de sosyal medya profillerinden hızlı cevap verebiliyor ve sorunları çözmeye yönelik çalışmaları hızlı bir şekilde yönetiyor. Ayrıca şu da çok önemli: Müşteri desteğini dilediğiniz dilde alabiliyorsunuz. Türkçe buna dahil. Bu alt başlıktaki puanımızı da Kaspersky VPN Secure Connection hizmetine veriyoruz.

Fiyatlandırma!

Opera VPN her zaman ücretsizdir. Çünkü Opera tarayıcısına gömülü olarak gelir. Unutmayın; bir ürün ücretsizse ücret burada sizin verileriniz oluyor. Kaspersky VPN Secure Connection ise deneme sürümünün yanında size ücretli üyelikler sunuyor. Bu linkten deneme sürümünü ve ücretlendirmeleri kontrol etmeniz mümkün. Fiyatların dolar ya da euro cinsinden değil de Türk Lirası olarak sunulması bence +1 puanı hak etmelerini sağlıyor.

Mobil Uygulamalar!

Kaspersky VPN Secure Connection hem Android hem de iOS cihazlarda mobil uygulamalara sahip. Aynı zamanda masaüstü işletim sistemleri için de aktif olarak kullanılabiliyor. Opera VPN ise direkt olarak bir mobil uygulamaya sahip değil. Opera tarayıcısını indirdiğinizde (Bu tarayıcı hem Android hem de iOS cihazlarda mevcut) bu VPN hizmetini kullanmanız mümkün. Fakat tekrar etmekte fayda görüyorum: Ücretsiz VPN hizmetleri verilerinizi toplar, işler ve satar.

Sonuç!

Bu karşılaştırmanın kazananı Kaspersky VPN Secure Connection hizmeti. Nedenlerini tek tek sıraladık. Bu nedenlerin hepsi başta da belirttiğim gibi test edilerek ve incelemeler yapılarak ortaya çıkartıldı. Sizler de her iki ürünü indirebilir, test edebilirsiniz. Karşılaştırmalarda hatalar olduğunu düşünüyorsanız lütfen hemen aşağıdan yorum yapmayı unutmayın. Buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bilira nedir - bilira alınır mı - stabil kripto para - stabilcoin nedir

BiLira Hakkında: BiLira, Kişiler Arası Ticaret Platformu Paxful’da!

amazon video ipad air hero

Amazon Prime Türkiye – İPad için Amazon Prime Detayları!