in

Kripto Hack ve Sürdürülebilir Güvenlik Çözümlerine Duyulan İhtiyaç!

kripto hack ve sekuritance - kripto hack - kripto para - kripto para hacklenmesi - kripto para güvenliği - sekuritance - muhabbit

Kripto Hack ve Sürdürülebilir Güvenlik Çözümlerine Duyulan İhtiyaç!

Hollywood soygun filmini anımsatan bir hikayede Poly Network, 10 Ağustos’ta, merkeziyetçi olmayan finans platformundan (DeFi) yaklaşık 600 milyon dolarlık para biriminin çalınmasıyla tarihteki en büyük Kripto Hackinin kurbanı olduklarını açıkladı.

Poly Network’teki bir güvenlik açığı bu olayın gerçekleşmesini sağladı. Siber güvenlik firması SlowMist, Hack, iki önemli poli akıllı sözleşme (EthCrossChainManager ve EthCrossChainData) arasındaki erişim haklarının yanlış yönetilmesiyle mümkün olduğunu açıkladı.

Fakat artık paranın çoğunluğunun iade edildiğini biliyoruz. Poly Network, söz konusu bilgisayar korsanına nakit ödül, kovuşturmaya karşı dokunulmazlık ve paranın iadesi için bir iş bile teklif etti.

Siber korsanlar bunu genel olarak kriptonun iyiliği için yaptıklarını iddia ettiler:

“İçerdekilerin gizlenip istismar etmeden önce güvenlik açığını açığa çıkarma sorumluluğunu alıyorum! Kötülük yapmasam bile kendimi ifşa etme riskini anladım. Bu yüzden izlenemeyen geçici e-posta, IP ve sözde parmak izi kullandım. Karanlıkta kalıp dünyayı kurtarmayı tercih ederim.”

Peki böyle bir suçun faili bir dahaki sefere ya bu kadar yardımsever olmazsa? Blockchain’in faydalarını hepimiz biliyoruz; daha fazla güvenlik, daha fazla izlenebilirlik ve daha fazla veri şeffaflığı sağlıyor. Ancak ölçeklenebilirlik, artan maliyetler ve çoklu ağ durumunda saldırıya karşı savunmasızlıkla ilgili sorunları da biliyoruz. Bu olaydan önce bile, bunun gibi bir şeyin meydana gelme tehdidi büyük ölçüde ortaya çıktı ve düzenleyiciler, kelimenin tam anlamıyla milyarlarca dolar yatırıldığı için kripto platformlarına yönelik incelemelerini artırdı.

Kripto Hack – İlgili: 10 Adımda Kripto Para Güvenliği! Kripto Para Güvenliğimi Nasıl Sağlarım?

SEC Başkanı Gary Gensler, hack’ten sadece bir hafta önce, “Şu anda, bu platformları kullanan yatırımcıların yeterince korunmadığına inanıyorum.” diye bir açıklama yaptı.

Şirketler, kurumlar ve hatta hükümetler yatırımları aslında daha güvenli hale getirebilirler.

Sekuritance; hükümetlerin, bankaların, işletmelerin ve müşterilerin blockchain destekli ekonomi hakkında paylaşılan bir bilgi birikimi aracılığıyla kripto para birimini nasıl kullandıklarını anlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Günümüz dünyasındaki güvenlik sorunları sürekli değişiyor ve çevrimiçi güvenlik için sürekli bir tehdit oluşturuyor. Dünya çapındaki pandeminin etkilerinden biri, çevrimiçi perakendecilerin önemli ölçüde büyümesi ve buna bağlı olarak çevrimiçi tüketiciliktir. Ne yazık ki, bu aynı zamanda çevrimiçi dolandırıcılık, kripto para dolandırıcılığı, kara para aklama ve çevrimiçi dolandırıcılıkta artışa neden oldu.

Birçok şirket, sorunun bir kısmını çözmeye çalışmak için ürün ve hizmetler konusunda uzmanlaşırken, tüm çözümleri tek bir çatı altında senkronize etmenin ve birleştirmenin bir yolunu neredeyse hiç kimse bulamıyor.

Sekuritance, dünya çapındaki ülkelerdeki finansal kurumlara, borsalara ve devlet kuruluşlarına paha biçilmez blockchain verileri sağlamak için en gelişmiş veri toplama ve analiz araçlarını kullanıyor. Müşteriler, blok zincirleri ve sorunlarına yönelik çözümler hakkında derinlemesine ve güncel bir anlayış kazanmak için araçlarını ve hizmetlerini kullanabiliyorlar.

Sağladığı esnek yapı nedeniyle, $SKRT Token tarafından desteklenen Sekuritance RegTech platformu, her eGRC ihtiyacı, AML/CTF, CECL, FCPA, satıcı yönetimi, lehtar onboarding, yatırımcı kontrolü, kart işleme MFA çekleri için bir platform. SKRT, Sekuritance’ın kurumsal sınıf RegTech uyumluluğu, güvenliği, işlem izleme ve depolama uygulamaları için yeni dijital para birimi. SKRT’nin amacı, uyumlulukları, düzenleyici güvenliği ve ödemeyle ilgili doğrulama görevlerini işlemek ve günlüğe kaydetmektir. SKRT, gelişmiş blockchain protokollerinin, tüketici ve kurumsal güvenlik uygulamalarının potansiyel kullanılabilirliğine karşı ‘geleceğe dönük’ olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca sadece çözümlerini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda diğer RegTech çözümlerinin geliştiricilerini ve sağlayıcılarını platformlarıyla bütünleşmeye ve hizmetlerini Sekuritance RegTech Ağ Geçidi üzerinden sunmaya açıkça davet ediyor.


Sekuritance RegTech paketi, tüm uyumluluk ve doğrulama hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan, modern peyzajda umutsuzca ihtiyaç duyulan çözümlerin daha iyi fiyatlandırılmasını ve birleştirilmesini sağlayan 6 benzersiz hizmetten oluşuyor.

İlgili: Sekuritance – RegTech: Kitlesel Adaptasyon için Sonraki Adım!

İlk olarak Sekur.Vault, kartınızı ve kişisel veri depolamanızı güvence altına almak için kullanılan bir modül. Ayrıca, reddedilen veya tamamlanmamış işlemlerin anında görünürlüğünü ve maliyet düşürmesini sağlıyor.

Sekur.MFA, tüccarların ödeme almadan önce 3D çekleri doğrulaması ve işlemesi için size daha fazla koruma ve gönül rahatlığı sağlayan modüldür.

Sekur.Alert modülü, bireysel ve kurumsal müşterileri güvende tutmak için analitik erişim oluşturmak ve ağda oluşabilecek hileli faaliyetleri değerlendirmek için kullanılır.

Sekur.Transact, platform çatısı altında KYC, KYB, KYT, AML, yaptırım taraması, kural motoru uygulamalarını içermektedir.

Sekur.Trace, tehlikeli dolandırıcılıklara, darknet etkinliğine ve daha fazlasına yol açan etkinlikleri izlemek ve azaltmak için kullanılan bir modüldür.

Altıncı ve son modül Sekur.Certify, kullanıcıların bir dizi işlem gerçekleştirildikten sonra belirli bir cüzdanda kontrol gücü sertifikasyonunu talep etmeleri içindir.

Sekuritance, hizmetlerini tek bir platformda birleştirerek, tarama çözümlerini, işlem izlemeyi ve güvenli veri tokenizasyonunu tek bir hamlede çalıştırmayı mümkün kıldı. Bu çözümün ortaya çıkmasından önce, zincirlerin oluşturulması en fazla potansiyele sahip çözümdü, ancak en büyüğü düşük güvenlik ve sonuç olarak genel bir güven eksikliği olan kendi dezavantajları ile geldi. Sekuritance’ın hibrit mimarisi, blockchain’in uzun vadeli güvenliğinde güven ve meşruiyete doğru atılmış büyük bir adım olarak görülüyor.

Bu içerik sponsorludur.

  • Bu içeriğimiz asla yatırım tavsiyesi ya da öneri değildir. İçeriğimiz tamamen bilgi ve haber amaçlıdır. Yatırımcılar, yatırımlarından kişisel olarak sorumludur.
İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para borsası bybit - bybit - kripto para - kripto para borsaları bybit - bybit güvenli mi - bybit türkiye çalışanları

Kripto Para Borsası Bybit Türkiye’deki Faaliyetlerine Resmi Olarak Başladı!

captcha doğrulaması - captcha doğrulamasını atlama - güvenlik doğrulaması - siber güvenlik

Bir Sitede CAPTCHA Doğrulaması Yaparken Dolandırılabilirsiniz!