in

Kripto Para Borsası Bitpanda Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Bitpanda Grup

kripto para borsası bitpanda - bitpanda güvenilir mi - bitpanda hakkında - bitpanda üyeliği açma
kripto para borsası bitpanda - bitpanda güvenilir mi - bitpanda hakkında - bitpanda üyeliği açma

Kripto Para Borsası Bitpanda Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Bitpanda Grup

Bu içeriğimizde kripto para borsası Bitpanda hakkında sık sorulan sorulara, kullanıcı sözleşmelerine, gizlilik ilkelerine ve daha fazlasına yer vereceğiz. Öncelikle içeriğimize geçmeden önce Bitpanda’yı yakından inceleyeceğimiz ve ele alacağımız bu içeriğimizin hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olmadığını bildirmek istiyoruz. Aynı zamanda kişiler yapacakları yatırımlardan ve oluşabilecek risklerden kendileri sorumludur. Şimdi hızlıca sık sorulan sorulardan başlayalım!

Bitpanda Sık Sorulan Sorular:

 1. Bitpanda ve Bitpanda Pro arasındaki fark tam olarak nedir?

  Cevap: Bitpanda, dijital varlık alım-satımı için kullanımı kolay, acemi dostu bir ticaret platformuyken Bitpanda Pro ise daha profesyonel ve işletmelere ticaret botlarını API’lerine bağlayarak ticaret yapabilecekleri bir exchange (takas) platformu.

 2. Bitpanda Hangi Hizmetleri Sunuyor?

  Cevap: Bitpanda GmbH, FM-GwG uyarınca Avusturya Finansal Piyasalar Otoritesi (FMA) ve PACTE yasası uyarınca Fransız Autorité des marchés financiers (AMF) ile kayıtlı bir dijital varlık hizmeti sağlayıcısı. Aynı zamanda Bitpanda Payments GmbH, bir PSD2 lisansına sahip bir kripto para borsası. Bu kripto para borsası ile çok çeşitli para yatırma veya çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EUR, CHF, GBP, USD veya TL ile para yatırabilir veya çekebilirsiniz. Birikim planları sayesinde düzenli yatırımlarınızı otomatikleştirebilir ve 100’den fazla dijital varlığı satabilir/takas edebilirsiniz.

 3. Bitpanda ve Bitpanda Pro için iki farklı hesap mı açmalıyım?

  Cevap: Hayır, bir hesap üzerinden hem Bitpanda hem de Bitpanda Pro üzerinden işlem yapabilirsiniz.

 4. Pantos Nedir?

  Cevap: Şu an ERC20 token olarak mevcut olan Pantos, Bitpanda’nın arkasındaki ekip tarafından tasarlanmış bir girişim. Viyana Teknik Ünivesitesi (TU Wien) ile yakın bir iş birliği içerisinde araştırılan ve geliştirilen ilk çok-blok zincirli token sistemidir. Pantos’u doğrudan Bitpanda ve Bitpanda Pro üzerinden satın alabilirsiniz. Farklı blockchain protokolleri arasında çapraz zincir token transferlerini mümkün kılmayı amaçlayan Pantos, blok zincir projelerini birbirlerine yaklaştırmak, geliştiriciler, araştırmacılar ve kullanıcılar arasındaki iletişimi iyileştirmek ve çarpraz-zincir token transferleri için girişimci standartlar oluşturmayı hedeflemektedir. Pantos ile birlikte 100’den fazla dijital varlık şimdi Bitpanda’da!

 5. Bitpanda’da yeniyim, nereden başlamalıyım?

  Cevap: Eğer kripto para borsası Bitpanda kullanıcı olmaya karar verdiyseniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız şirketin adım adım kılavuzuna göz atın. İçeriği özetleyecek olursak; Hesabınızı oluşturun, hesabınızı güvence altına alın. Hesabınızı doğrulayın ve kripto para al&sat işlemlerine başlayın.

 6. KYC Süreci Nedir?

  Cevap: Öncelikle KYC nedir? Know Your Customer, kısacası Müşterini Tanı. Kripto para borsaları güvenlik ve önlem için müşterilerinden KYC ve AML doğrulaması yapmasını isterler. Bu, kara para aklamayı önlemeye ve terörün finanse edilmesine engel olur. Aynı zamanda şirketler müşterilerini yakından tanır. Tamamen yasal yükümlülükler uyarınca Bitpanda da kullanıcılarının KYC/AML işlemlerini sadece bir kez gerçekleştirmesini istiyor ve bu işlemi Bitpanda’da gerçekleştirmek sadece birkaç dakikanızı alıyor.

 7. Bitpanda Ecosystem Token (BEST) Nedir?

  Cevap: BEST; Bitpanda, Bitpanda Pro ve tüm Bitpanda ekosisteminin yerel olarak oluşturulan token’ıdır. BEST, sahiplerine birçok çeşitli avantaj sağlıyor.

 8. Bitpanda nedir ve kimlerden oluşuyor?

  Cevap: Avusturya-Viyana merkezli bir finans teknolojisi (fintech) şirketi olan Bitpanda, 2014 yılında Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer tarafından kuruldu. Bitpanda’nın 2.5 milyon kişiden fazla üyesi var. Türkiye yönetimindeki isim ise birçok kişinin yakından tanıdığı Elbruz Yılmaz bulunuyor.
bitpanda
bitpanda

Bitpanda Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmeleri:

Gizlilik politikalarına ve kullanıcı sözleşmelerine yakından baktığımız zaman (Daha detaylı bilgi almak isteyenler kırmızı başlıklara tıklayarak direk şirketin resmi web sitesinden daha detaylı bilgi alabilirler. Bitpanda gizlilik politikası buraya, kullanıcı sözleşmeleri için buraya tıklayabilirler.) Kullanıcı sözleşmesi kısmında Bitpanda Group hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sitedeki detaylarına yer verecek olursak bilgiler şu şekilde:

 • Bitpanda Metals GmbH: şirket merkezi, Campus 2, Jakov-Lind-Straβe 2, 1020 Viyana, Avusturya adresinde bulunmaktadır ve Viyana Ticaret Mahkemesinin ticaret siciline FN 511923d numarası ile kayıtlıdır.
 • Bitpanda Payments GmbH: şirket merkezi, Campus 2, Jakov-Lind-Straβe 2, 1020 Viyana, Avusturya adresinde bulunmaktadır ve Viyana Ticaret Mahkemesinin ticaret siciline FN 501412x numarası ile kayıtlıdır.
 • Bitpanda UK Limited: Şirket merkezi, 11106704 şirket numarası altında Companies House (İngiltere Şirket Sicil Kurumu)’a kayıtlı 68 Hanbury Street, E1 5JL, Londra, Birleşik Krallık’ta bulunmaktadır ve Bitpanda Group için hizmet sağlayıcısı olarak hareket etmektedir.
 • Pantos GmbH: şirket merkezi, Campus 2, Jakov-Lind-Straβe 2, 1020 Viyana, Avusturya adresinde bulunmaktadır ve Viyana Ticaret Mahkemesinin ticaret siciline FN 481562 f numarası ile kayıtlıdır. Yeni blok zinciri uygulamaları geliştirmektedir.
 • Bitpanda Customer Care GmbH: Şirket merkezi, Campus 2, Jakov-Lind-Straβe 2, 1020 Viyana, Avusturya adresinde bulunmaktadır, Viyana Ticaret Mahkemesinin ticaret siciline FN 523486 h numarası ile kayıtlıdır.
 • Bitpanda Financial Services GmbH: Şirket merkezi, Campus 2, Jakov-Lind-Straße 2, 1020 Viyana, Avusturya adresinde bulunmaktadır, Viyana Ticaret Mahkemesinin ticaret siciline FN 551181 k numarası ile kayıtlıdır.
 • Bitpanda Asset Management GmbH: Şirket merkezi Friedrich-Ebert-Anlage 36, 60325 Frankfurt am Main, Almanya adresinde bulunmaktadır ve HRB 121696 uyarınca Frankfurt am Main Ticaret Mahkemesi ticaret sicilinde kayıtlıdır.
 • Bitpanda Teknoloji A.Ş.: Şirket merkezi Esentepe Mahallesi Kir Gülü Sk. Metrocity İş Merkezi D, Blok Apt. No 4/4, Şişli, İstanbul, Türkiye adresinde bulunmaktadır, İstanbul Ticaret Siciline 243948-5 numarası ile kayıtlıdır ve Bitpanda Group’un hizmet sağlayıcısıdır.

Web sitesindeki gizlilik politikaları ve kullanıcı sözleşmelerinde dikkat çekecek, problem yaratacak herhangi bir durum göze çarpmıyor. Eğer kişisel verilerinizin nasıl işlendiğini, neden AML/KYC gibi işlemlerin yapıldığını ve profilinizi sildiğinizde bilgilerinizin ne zaman silineceğini vs. merak ediyorsanız direkt olarak iletişim kısmından gizlilikle ilgili konuları sorabilirsiniz. Oldukça basit ve sade arayüzü sayesinde yukarıda da belirttiğimiz gibi hızlıca resmi web sitesine girerek okuyabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için: tik.lol/h1Nnf

Bu içerik sponsorludur.

İlgili: Kripto Para Nedir? Kripto Para Özellikleri! Kripto Para Tarihçesi Hakkında!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kripto para madenciliği kötü amaçlı yazılım - kripto para madenciliği nedir - monero - bitcoin - siber güvenlik

Kripto Para Madenciliği İçin Peşinize Düşmüş Olabilirler!

şirketlerde mobil güvenlik - cihaz güvenliği - siber güvenlik

Şirketlerde Mobil Cihaz Güvenliği İçin 5 İpucu