in ,

LUNA Coin Nedir? Terra (LUNA) Özellikleri Nelerdir?

terra nedir

LUNA Coin Nedir? Terra (LUNA) Özellikleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde: Terra nedir? LUNA nereden alınır? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

LUNA coin nedir?

LUNA coin, Terraform Labs tarafından geliştirilen bir blockchain projesi olan Terra protokolünün kripto para birimidir.

Terra (LUNA) özellikleri nelerdir?

  • Güney Kore merkezli olan Terra projesi, geliştiricilerin itibari paralara endeksli stablecoin’ler oluşturmalarına destek verir. Bununla birlikte, sabitcoinlerin oluşturulabilmesi için geliştiricilere akıllı kontrat desteği sunmaktadır.
  • Kullanıcılar, cüzdanlarında bulunan çeşitli sabitcoinleri kolay bir şekilde LUNA tokenlere dönüştürebilirler.
  • Kullanıcılar, Tendermint destekli Proof of Stake (DPoS) sisteminde doğrulayıcı olarak görev alabilirler. Ancak bunun için LUNA tokenlerini teminat olarak göstermek zorundalardır. Doğrulayıcı olanlar ise bu görev karşılığında LUNA token ödülü kazanırlar.
  • LUNA tokenler, Terra aracılığıyla oluşturulan sabit coinlerin istikrarını sağlamaya yardımcı olur. Bununla birlikte kullanıcılar, Terra platformundaki bütün işlemlerini LUNA token ile gerçekleştirebilirler.
  • Luna token aynı zamanda yönetişim özelliğine de sahiptir. Bu tokene sahip olan ve tokenlerini stake eden yatırımcılar; projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy kullanma hakkına sahip olurlar.

Terra kim tarafından kuruldu?

Terra protokolü, 2018 yılında Terraform Labs, Do Kwon ile Daniel Shim tarafından geliştirilmiştir.

LUNA Vakfının Bitcoin alımı sonrasında LUNA token zirveye ulaştı

Terra projesine ait sabitcoinler UST olarak ifade edilmektedir. Her UST üretimine karşılık LUNA token yakılmaktadır. Luna Foundation Guard (LFG), UST varlığının istikrarını sağlamak ve güvenliğini desteklemek adına geçtiğimiz günlerde yüklü bir miktarda Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Luna Vakfının rezerv varlık için yüklü Bitcoin alımı sonrasında genel kripto para piyasası yükselişe geçti. Bununla birlikte LUNA token de toplam piyasa değeri sıralamasında 8. sıraya yükselerek bütün zamanların rekorunu kırmış oldu.

Terra (LUNA) geleceği

Bu proje, geliştiricilerin itibari paralara endeksli sabitcoinler üretebilmesini sağlaması ve yeni geliştirilen projeleri desteklemesi bakımından önemli avantajlar sunar. Öte yandan Terra platformu, kullanıcıların DPoS sisteminde doğrulayıcı olarak görev alabilmesi, yönetişime katılabilmesi ve token ödüllerinden faydalanabilmesini sağlar. Son zamanların en çok ilgi gören kripto para birimlerinden biri olan Luna tokenin değer kazanmaya devam etmesi öngörülmektedir.

LUNA nereden alınır?

LUNA kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: OKX, Binance, KuCoin ve Huobi.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

keylogger

Tuş Kaydedici Nedir? Keylogger Nasıl Engellenir?

dubai-bybit-bae

Kripto Para Platformu Bybit, Global Merkezini Dubai’ye Taşıyor!