in ,

Terra Nedir? LUNA Token Nereden Alınır?

Terra Luna nedir

Bu içeriğimizde: Terra nedir? LUNA token özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Terra nedir?

Terra, geliştiricilerin stablecoinler oluşturmasına imkân tanıyan ve bu projelerin istikrarını sağlamak için çalışan bir blockchain projesidir. Bu ağın tokeni ise LUNA’dır.

Terra projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, geliştiricilerin itibari paralara endeksli olan stablecoinler oluşturmalarına destek verir. Ayrıca bunun için akıllı kontrat desteği de sağlar.
  • Terra platformunda güncel olarak ABD doları ve Euro gibi para birimlerine endeksli olan stablecoinler vardır.

LUNA token özellikleri nelerdir?

  • Kullanıcılar, sahip oldukları sabit coinlerini LUNA tokenleri ile takas etme imkânına sahiplerdir.
  • Kullanıcılar, LUNA tokenlerini teminat göstererek Tendermint destekli Proof of Stake sisteminde doğrulayıcı olarak görev alabilirler. Ayrıca sistemin güvenliğini de sağlayan bu doğrulayıcılar, görevlerinin sonucunda LUNA token ödülü kazanırlar.
  • LUNA tokenler, Terra aracılığıyla oluşturulan sabit coinlerin istikrarını sağlamaya yardımcı olur.
  • Kullanıcılar sahip oldukları LUNA tokenlerini stake ettikleri takdirde projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy hakkına sahip olabilirler. Bununla birlikte kullanıcılar, Terra platformundaki işlem ücretleri için LUNA tokeni kullanabilirler.

Terra projesi kim tarafından geliştirilmiştir?

Terra protokolü, 2018 yılında Terraform Labs, Do Kwon ile Daniel Shin tarafından geliştirilmiştir.

LUNA yorum

Bu proje, sabit coinlere ilgi duyan yatırıcımlar ve geliştiriciler için itibari paralara endeksli stablecoinler üretmelerine fırsat tanıması ve bu projelerin istikrarı için destek sağlaması bakımında oldukça ilgi görmüştür. Ayrıca Terra platformu, kullanıcıların DPoS sisteminde doğrulayıcı olarak görev alabilmesi ve yönetişime katılabilmesi ve token ödüllerinden faydalanabilmesi gibi avantajlar da sağlamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı gelecekte LUNA tokenin de değer kazanması öngörülmektedir.

LUNA token nereden alınır?

LUNA kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin ve Huobi.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Swift nedir

SWIFT Sistemi Nedir?

OKX-manchester-city-ortaklik.jpg

OKX ve Manchester City Çok Yıllı İş Birliğini Duyurdu!