in

Kripto Para Platformu Bybit, Global Merkezini Dubai’ye Taşıyor!

dubai-bybit-bae
dubai-bybit-bae

Kripto Para Platformu Bybit, Global Merkezini Dubai’ye Taşıyor!

Global Kripto Para Platformu Bybit, BAE’de Sanal Varlık Faaliyetleri Yürütmek İçin Prensipte Onay Aldığını ve Global Merkezini Dubai’ye Taşıyacağını Duyurdu.

  • Birleşik Arap Emirlikleri’nde Bybit memnuniyetle karşılandı. Bu yaklaşım BAE’de “yeni nesil Doğrudan Yabancı Yatırımcıların (FDI)” büyümesi için bir gösterge niteliği taşıyor.
  • Bybit, BAE’deki düzenleyiciler ve yasa koyucular ile sürekli ve yapıcı bir diyalog kurmaya da kararlı. Bunun yanı sıra yatırımcıları ve geniş kitleleri dijital varlıklar konusunda eğitmek için önemli bir rol oynayacak.

Kripto para platformu Bybit, Dubai’de sanal varlık faaliyetleri yürütmek için prensipte onay aldı. Şirket bu haberi; 2022 Dünya Hükümeti Zirvesi’ndeki ortak basın toplantısında BAE’nin Ekonomi Bakanı ile birlikte duyurdu. Kripto para borsası Bybit aynı zamanda global merkezini de Dubai’ye taşımayı planlıyor. Bybit;Emirlik’in sanal varlıklar piyasası için olan “test et-uyarla-ayarla” modeli kapsamında dünya çapında geniş çaplı ürünler ve hizmetler sunmayı planlıyor.

Global borsa Bybit; kendini tamamen BAE hükûmetinin mevzuata ilişkin çabalarını desteklemeye ve sektöre dair engin bilgilerini, deneyimini ve sektörün içyüzünü tüm taraflarla paylaşmaya adadığını vurguladı. Bybit, BAE’ye sorumlu bir şekilde büyüme çerçevesi kapsamında riskleri yönetme konusunda yardımcı olarak perakende yatırımcıları ve geniş kitleleri, sanal varlıkları güvenli ve sorumlu şekilde nasıl kullanabilecekleri hakkında eğitme konusunda önemli bir role sahip.

Dijital Merkez Olmada Dönüm Noktası!

BAE’nin Dış Ticaret, Yetenekleri Çekme ve Elde Tutmadan Sorumlu Bakanı Dr Thani Al Zeyoudi; “Bybit’in global merkezini Dubai’de açma kararı, BAE’yi dünya çapında bir dijital merkez konumuna getirme çabamızı ileriye taşıyacak bir dönüm noktası. Kripto para ve blok zinciri gibi sanal varlıklar, finans sistemini kökten değiştirdi. Gelmekte olan yeni nesil FDI’lar (Doğrudan Yabancı Yatırımcılar) açısından bu ekosistem büyük yarar sağlayacak. Bu sayede yeni iş ve yatırım fırsatları ortaya çıkacak. Böylelikle sanal varlık ve web 3.0 sektörlerinde çalışanlar için BAE; yaşamak ve çalışmak açısından dünyanın en cazip yerlerinden biri olacak.”   

Sanal varlık alanı hız kesmeden gelişiyor!

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou ise şunları söyledi: “Bybit olarak, Emirlik’in canlı ekonomisi kapsamında sanal varlık alanındaki yeniliklere katkı sağlamayı ve global merkezimizi Dubai’de açmayı dört gözle bekliyoruz. Sanal varlık alanı hız kesmeden gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ederken paydaşlarımıza bu karmaşık sektörü daha iyi anlayabilmeleri konusunda yardımcı olabileceğimize inanıyorum. Prensipte aldığımız bu onay, Bybit’in BAE’nin ve içinde bulunduğu bölgenin sanal varlıklar konusunda dünya çapında bir teknoloji merkezi olma amacını desteklememizi sağlayacak eşsiz bir fırsat.”

Bybit’in yeni merkez ofisinin, 2022 Nisan ayı gibi faaliyete geçmesi bekleniyor. Yeni yeteneklerin işe alınması ve mevcut ekipler ile operasyonların Bybit’in yeni evi Dubai’ye transfer edilmesi süreci başladı.

Bybit: 7/24 kesintisiz ve güvenilir işlem deneyimi:

Global bir kripto para platformu olan Bybit; 2018 yılının Mart ayında kuruldu. Ultra hızlı eşleştirme motoru, mükemmel müşteri hizmeti ve çok dilli topluluk desteği ile profesyonel platform. Şirket, dünya çapındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine; yenilikçi, çevrim içi alım-satım hizmetleri sunan global bir şirket. Ayrıca DeFi madenciliği ürünlerinin yanı sıra API desteği sağlıyor. Ayrıca gelişmekte olan dijital varlık sınıfları için en güvenilir platform olma taahhüdünü sürdürüyor. 

İlgili: Bybit’ten Türk Kullanıcılarına Özel 18.000$ Ödüllü Trade Yarışması!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

terra nedir

LUNA Coin Nedir? Terra (LUNA) Özellikleri Nelerdir?

pyth network

Pyth Network Nedir? Pyth Projesinin Özellikleri Nelerdir?