in

Netflix ve Amazon Prime Gibi Siteler VPN’i Neden Engelliyor? Engellenmeyen VPN Öneriyoruz!

amazon prime, netflix ve hulu neden vpn hizmetlerini engelliyor - vpn hizmetleri neden engelleniyor - güvenilir vpn uygulamaları
amazon prime, netflix ve hulu neden vpn hizmetlerini engelliyor - vpn hizmetleri neden engelleniyor - güvenilir vpn uygulamaları

Netflix ve Amazon Prime Gibi Siteler VPN’i Neden Engelliyor? Engellenmeyen VPN Öneriyoruz!

Dizi, film ve belgesel platformlarının birçoğu (Amazon Prime, Netflix, Hulu, Disney+, BBC iPlayer vb. gibi) sanal özel ağ ile kendi web sitelerine erişimi engelliyor. Fakat kaliteli VPN hizmetleri bu engellemeleri bir şekilde aşmayı başarabiliyor. Bir VPN hizmetinin internetteki etkinliklerinizi, hareketlerinizi ve dijital ayak izinizi şifreleyerek kullanıcılarına güvenilir bir internet sunduğunu ve coğrafi engellemelerle birlikte sansürleri, engellemeleri ve yasakları aştığını hatırlatmak istiyorum. Kısacası çevrimiçi gizlilik ve güvenliğin yanında kullanıcılarına ekstra özellikler sunduğunu söyleyen VPN hizmetleri eğer sizlere reklam izletiyor ve sizden herhangi bir ücret almıyorsa (yani ücretsizse) o hizmetleri şimdi hızlıca cihazlarınızdan silin.

Çünkü reklam sunan bir VPN hizmeti her zaman kullanıcılarının verilerini toplar, analiz eder ve satar. Peki hangi VPN hizmetini kullanacağız derseniz hemen buraya göz atın. Deneme sürümünü kısıtlı olarak kullanabilirken aynı zamanda ilk ay %70 indirimli (5 cihaz için) olarak alabilirsiniz. Hem 1 aylık hem 1 yıllık satın almanız mümkün. 1 yıllık oldukça makul bir fiyata geliyor. Bu hizmet ile Netflix, Amazon Prime, Hulu, Disney+ gibi ABD ve İngiltere’deki içeriklere erişebiliyorsunuz: http://kas.pr/134j

İlgili:

Kaliteli bir VPN ile coğrafi engellemeleri aşabileceğiniz gibi bulunduğunuz konuma bağlı olarak farklı kitlelerin erişebileceği içeriklere de erişmeniz mümkün. Örneğin önerdiğimiz Kaspersky VPN ile ABD’deki Netflix, Amazon Prime, Hulu ve Disney+’a erişebilirken İngiltere’deki Netflix ve BBC iPlayer’a da erişebilirsiniz. Bu VPN, sizi o ülkede göstererek bu platformlara hızlıca oradan üye olmuşsunuz gibi gösterirler. Alt yazı sorununuz mu var? O zaman Subflicks eklentisini indirin ve kurun. Türkçe alt yazı sorununu hemen çözersiniz. Bu sayede 15.000’den fazla içeriğe (Türkiye’de bulunmayan içeriklere) hızlıca erişebilirsiniz.

Lisans Anlaşmaları

Bu web sitelerinin VPN hizmetlerini engellemelerinin ve gerçekten çok büyük bir çaba göstermelerinin nedeni, barındırdıkları içerik için lisanslama ve dağıtım sözleşmeleri. Birçok web sitesi bol bol orijinal içerik üretirken, çeşitli web siteleri de yayınladıkları içeriklerin sadece lisans sözleşmesini gerçekleştirirler. Bu lisans sözleşmeleri ise kendi istedikleri ya da seçtikleri ülkelere gösterirler. Yani konuyu en basit haliyle şöyle anlatabiliriz: Netflix Türkiye’de 100 tane içerik varsa bu 100 içerik ABD’de var. Fakat ABD’de 210 içerik vardır. Yani geriye kalan o 110 içerik Türkiye’deki kullanıcılar için lisanslanmamıştır. Bu sayılar tamamen örnek, bunu unutmayın. Fakat Netflix’in Hangi Ülkede Kaç İçeriği Var? Ülke Dışındaki İçeriklere Nasıl Erişilir? başlığından bu konuya daha detaylı bakabilirsiniz. Aynı Netflix’in yaptığı gibi Hulu veya Amazon Prime da lisanslama ve sözleşme yapmak zorundalar. Çünkü belirli filmlerin, dizilerin veya belgesellerin lisans anlaşmaları olmazsa yayınlamaları pek mümkün değil.

Bahsettiğimiz lisans sözleşmelerinin ücretleri ülkelere göre farklılık gösterdiği gibi anlaşmalar da farklılık gösterebilir. Örneğin Almanya’daki bir dizi içeriği Almanya’daki kullanıcıların daha çok ilgisini çekeceği için orada pahalıyken ABD’de daha ucuzdur. Bu yüzden bu tür platformlar VPN hizmetlerini bir şekilde engellemeye çalışırlar. Fakat Kaspersky VPN yeni sunucuları ve konumları sayesinde bu tür engellemeleri aşabiliyor. Sadece bu tür engellemeleri aşmakla kalmayıp Kill Switch özelliği sunuyor, 1 yıllık ya da 1 aylık alımlarda 5 kullanıcı aynı anda kullanabiliyor, kaliteli bir şifreleme sunuyor ve gizlilik ile güvenliğe oldukça önem veriyor. İtibarı yüksek, 270 binden fazla kurumsal, 470 milyondan fazla bireysel müşterisi olan bir şirket.

İlgili: VPN Yasal Mı? Sanıldığı Gibi Sadece Suçlular Mı Kullanıyor?

Hükümet Kısıtlamaları

Bir YouTube kullanıcısıysanız, muhtemelen şu mesajla birkaç defalığına karşılaşmışsınızdır: “Bu video ülkenizde mevcut değil.” Bunun nedeni genellikle içerik lisansı olabilirken, ülkenizdeki olumsuz propaganda, şiddet veya cinsel içeriğe yönelik hükümet kısıtlamaları da olabilir. Bu tür kısıtlamaları da hızlıca Kaspersky VPN ile aşmanız mümkün. Youtube, VPN hizmetlerini engellemek için herhangi bir çaba sarf etmiyor, ancak gelecekte bulunduğunuz ülke Youtube’u kısıtlayabilir. Geçmişte zaten bu tür kısıtlamaları hepimiz neredeyse en az bir defa yaşamışızdır. Kaspersky VPN’in mutlaka deneme sürümünü kullanın ve hızına bakın. Çünkü hız konusunda en iyilerden.

Bu içerik sponsorludur.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sekuritance nedir - Sekuritance hakkında detaylar - Sekuritance nereden alınır - Sekuritance güvenli mi

Sekuritance Nedir? Siber Güvenliğin Tokenize Hali! Bilinmesi Gereken Her Şey!

sekuritance nedir - sekuritance nasıl alınır - lorentlabs kripto para - kripto para nedir

Sekuritance, Kullanıcılara ve Platformlara Neler Sunuyor?