in

Reklam Engelleyici Eklentilerini Neden Kullanmalıyız? Chrome İçin 4 Öneri!

en-iyi-reklam-engelleyici
en-iyi-reklam-engelleyici

Reklam engelleyici dediğimiz zaman aklımıza 2 elin parmağını geçmeyecek kadar farklı reklam engelleyici geliyordur. Fakat bu durumu biraz değiştirmek ve net olarak hangi uygulamalara neden bakmamız gerektiğine bu içeriğimizde yer veriyoruz.

Eğer bir reklam engelleyiciye ihtiyacınız varsa ve Chrome dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız da bu içeriğimiz kesinlikle öğretici bir içerik. Bu uygulamalar ve özellikleri sayesinde nasıl bir reklam engelleyici kullanmanız gerektiğini hızlıca kavrayabilir ve mevcut içerikte ele aldığımız uygulamaların özelliklerine hızlıca sahip olabilirsiniz.

Reklam engelleyiciler günümüzde gün geçtikte daha da popüler bir hale geliyor. Ne yazık ki birçok web sitesinin gelir kaynağı izinsiz pop-up reklamlar ve çerezlerdeki izleyiciler. Bunun yanında siber korsanlar ile siber dolandırıcılar da çevrimiçi reklam konusunu kesinlikle kötüye kullanıyorlar. Bu yüzden herkesin bir reklam engelleyiciye ihtiyacı var. Kısacası bir reklam engelleyici size sadece reklam göstermeyi engellemez. Aynı zamanda farklı dolandırıcılık ve kötü amaçlı yazılımlardan da korur. Şimdi Chrome için 4 farklı reklam engelleyiciye göz atalım.

Dikkat:

Chrome İçin Reklam Engelleyiciler:

Araştırma ekibimiz neredeyse Chrome’a ait bütün reklam engelleme eklentilerini detaylı olarak inceledi ve aşağıda sizlere sunduğumuz eklentileri en iyi olarak kabul etti ve bu içeriği hazırlamamız istendi. Aşağıda listeleyeceğimiz eklentilerin reklamları engellediğini fakat herbirisinin farklı özellikleri olduğunu unutmayın.

  1. uBlock Origin: Ücretsiz olan bu eklentinin birçok detayı ve özelliği mevcut. Bu özellik ve detayları okumak için hemen web sitemizde bulunan uBlock Origin İncelemesi! uBlock Origin Detayları ve Özellikleri başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.
  2. Adblock Plus: Adblock Plus, Adblock adlı eklenti ile oldukça karıştırılıyor. Fakat unutmayın ikisi de farklı uygulamalar ve ikisi de reklam engelleyici. Yine ücretsiz olan bu eklentinin de birçok özelliği mevcut. Örneğin 52 farklı dilde hizmet veriyor ve açık kaynaklı. 10 milyondan fazla indirmeye sahip olan Adblock Plus ile Adblock karşılaştırmamıza hemen bu içeriğimizden bakabilirsiniz.
  3. Ghostery: Bu eklenti de diğerleri gibi ücretsiz ve kaliteli. Desteklediği dil ne yazık ki diğerleri kadar fazla değil. 14 farklı dili destekliyor. Reklam engellemek için oluşturulan bu eklenti gizlilik odaklı oluşturulmuş. Abonelere özel farklı ücretli seçenekleri de mevcut. Bu abonelik ise normal kullanımdan çok çok farklı şeyler sunmuyor. Yani ücretsiz hali de kullanılabilir.
  4. AdGuard: Sanırım bu eklentiyi duymayan yoktur. Yoksa var mı? AdGuard 5.7 milyon indirmeye sahip bir reklam engelleyici. 46 dili desteklerken ek olarak Youtube üzerinde karşınıza çıkan reklamları da engellemesiyle tanınan bir eklenti. Youtube reklamlarından bıktığınızın farkındayız. Kesinlikle her saniye reklam izliyormuş gibi hissetiğinizi de biliyoruz. Çünkü biz de bazen öyle hissediyoruz.
5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sifir tiklama saldirisi nedir

Sıfır Tıklama Saldırısı Nedir? Nasıl Önlenir?

kripto-para-dolandiriciliği-nedir

Kripto Para Dolandırıcılığı Nedir ve Dolandırıcılık Nasıl Önlenir?