in

En İyi Reklam Engelleyiciler Listesi! 2022 Yılında En Çok Kullanılanlar!

ublock-origin-nedir-guvenli-mi-nasil-kullanilir-reklam-engelleyici-eklenti
ublock-origin-nedir-guvenli-mi-nasil-kullanilir-reklam-engelleyici-eklenti

En İyi Reklam Engelleyiciler Listesi! 2022 Yılında En Çok Kullanılanlar!

Bu içeriğimizde 2022’nin en iyi reklam engelleyiciler listesi için bir çalışma yaptık. Bu çalışmada en çok kullanılan reklam engelleyiciler ve en iyi reklam engelleyiciler listesini oluşturmaya çalıştık. Bu reklam engelleyiciler hem bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda kullanılabilir.

Reklam engelleyici, kullanmanız gereken uygulamalar – eklentiler arasında en üst sıralarda yer almalı. Çünkü reklam engelleyiciler, kişisel veri güvenliği ve temiz içeriğe erişim için oldukça önemli. Çevrimiçi gözetleyicileri ve web tarayıcıları engellerken aynı zamanda spam reklam saldırılarından da sizi korur.

Aslında, çevrimiçi gizliliğinizi koruma ihtiyacı o kadar önemlidir ki, en iyi reklam engelleyiciler kılavuzumuzu birkaç farklı bölüme ayırdık. Sadece popüler tarayıcılar için reklam engelleme uzantıları önermekle kalmıyoruz, gizliliğinize odaklanan diğer uzantılara ek olarak PC’ler ve akıllı telefonlar için bağımsız reklam engelleme araçlarına da göz atıyoruz.

En iyi reklam engelleyiciler nelerdir?

Tarayıcınıza ekleyebileceğiniz en iyi reklam engelleyiciler ve gizlilik eklentileri söz konusu olduğunda, AdBlock Plus, masaüstü tarayıcıların yanı sıra Android ve iOS gibi birden çok platformda kullanılabilir. Reklamları yalnızca bir masaüstü tarayıcıda engellemek için, çok çeşitli tarayıcılarla çalışan AdBlock veya Ghostery’yi deneyin.

AdGuard ve AdLock, bağımsız uygulamalar arasında en iyi reklam engelleyicilerdir diyebiliriz. Mobil kullanıcılar ise Android için AdAway’i veya iOS için 1Blocker X’i kontrol edebilirler. Gizliliğe önem verenler, ek araçlar arasındaki Opera web tarayıcısı ve Privacy Badger’a da göz atmalı. Tabii ki bunların yanında web sitemizin inceleme kategorisi üzerinden de farklı reklam engelleyici incelemelerine göz atabilirsiniz. Safari için Reklam Engelleyici Uygulamaları Listeledik! (12 Adet)

1. Reklam Engelleyici AdBlock Plus (Chrome, Edge, Firefox, Opera, Safari, Android, iOS)

AdBlock Plus (ABP), Firefox, Chrome, Safari, Edge ve Opera için kullanılabilen eklentileri ile en popüler reklam engelleyiciler arasında yer alıyor. ABP, önceden yüklenen filtre listelerinin yanı sıra kötü amaçlı yazılım ve sosyal medya reklamlarını filtreleme seçeneğine sahip.

2. Reklam Engelleyici AdBlock (Chrome, Firefox, Safari, Edge)

AdBlock (AdBlock Plus ile ilgisi yok.) Chrome, Firefox, Edge ve Safari kullanıcıları için mevcut olan diğer en iyi reklam engelleyici tarayıcı eklentisidir. AdBlock, bilinen reklam sunucularından ve sağlayıcılarından gelen reklam içeriğini otomatik olarak engellemek için bir dizi filtre listesi kullanır. Kullanıcılar, varsayılan engelleme listelerine bağlı kalabilir, ek olanlara abone olabilir, hatta kendi favori web sitelerini beyaz listeye almanın yanı sıra kendi sitelerini oluşturabilir. 

3. Reklam Engelleyici Poper Blocker (Chrome)

Poper Blocker; hepsi bir arada bir engelleme çözümü olmak yerine, diğer reklam engelleyicileri tamamlıyor. 

Bu yüzden Poper, bütün pop-upları hatta daha fazlasını engellemesi mümkün. Küçük bildirimler, pencerelerin ne zaman engellendiğini size bildiriyor.

4. Stands Fair AdBlocker (Chrome)

Hızlı ve hafif bir reklam engelleme eklentisi için Chrome kullanıcıları Stands Fair AdBlocker’a göz atmalı. Eklenti tam olarak vaat ettiğini yapıyor. Reklamların ve açılır pencerelerin tarayıcı görünümünüzü karıştırmasını engellerken herhangi bir izlemenin devam etmesini de engellemesi mümkün.

5. Ublock Origin (Chrome, Firefox)

Ublock Origin, düşük kaynak ek yükü ile basit ve verimli engellemeye odaklanan tarayıcı tabanlı bir reklam engelleyicidir. Eklenti, bilinen reklamcılık ve kötü amaçlı yazılım kaynakları için bir dizi filtre listesi, mevcut ekstra filtre listeleri ve ana bilgisayar dosyalarından kendi özel filtrelerinizi okuma ve oluşturma seçeneği ile birlikte geliyor.

6. Ghostery (Chrome, Firefox, Opera, Edge)

En iyi reklam engelleyiciler listemizdeki diğer eklentiler gibi Ghostery de web sayfalarından reklamları kaldırır. Böylece içeriğe odaklanır. İçeriklere daha verimli şekilde göz atabilirsiniz. Ancak Ghostery’deki gerçek değer, gizlilik koruma özelliklerinde yatmaktadır.

En iyi reklam engelleyici bağımsız uygulamalar:

  1. AdGuard (Windows, Mac, Android, iOS)
  2. AdLock (Windows, Android)
  3. Wipr (macOS, iOS)
  4. AdAway (Android)
  5. 1Bloker X (iOS)

Not: Bu reklam engelleyicilerin karşılaştırmalarına web sitemizin karşılaştırma kategorisinden göz atabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

telefonun-hafizasi-dolunca-nasil-temizlenir

Telefonun Depolama Alanı Nasıl Boşaltılır? 6 Basit Öneri!

teknoloji-dizisi-önerisi

Spoiler Vermedik: Bölüm-1 | Teknoloji Konulu 3 Dizi Önerisi