in

Safari için Reklam Engelleyici Uygulamaları Listeledik! (12 Adet)

safari reklam engelleyici - safari reklam engelleme uygulamaları - safari reklam engelleme eklentisi - en iyi reklam engelleyiciler
safari reklam engelleyici - safari reklam engelleme uygulamaları - safari reklam engelleme eklentisi - en iyi reklam engelleyiciler

Safari için Reklam Engelleyici Uygulamaları Listeledik! (12 Adet)

Safari tarayıcısını kullanırken reklam görmekten sıkıldınız mı? Birçok kişinin evet dediğini duyar gibiyiz. Fakat reklam görmen senin suçun değil. Asla da suçlamıyoruz. Reklamlar kişiselleştirilmiş reklamlarsa sizi takip eder ve tarama deneyiminizi yavaşlatırken aynı zamanda cihazınızın ısınmasına bile sebep olabilir.

Fakat iyi bir haberimiz olduğunu biliyorsunuz. Bu içeriğimizde Safari için reklam engelleyici uygulamaları derledik. Bu uygulamalar ile istenmeyen reklamlardan hızlıca kurtulabilmeniz mümkün. Eğer reklam engelleme uygulamaları arıyorsanız bu içeriğimiz işte tam size göre!

Safari için Reklam Engelleyici Uygulamalar:

 • Adblock Plus: Bu uygulamaya birçok kişi tarafından ABP deniyor. Zaten logusunda da bunu görmeniz mümkün. iOS üzerinden ciddi bir hız ve kalite ile kullanabilmeniz mümkün. Safari için mevcut bir eklentisi var. Çoğu reklamın önceden engellenmesini sağlayabilmek adına filtre özelliği var. ABP ile kötü amaçlı reklamları da durdurmanız mümkün.
 • Adblock: Bu uygulama ile Adblock Plus genelde karıştırılıyor. Fakat şunu hemen belirtmeliyiz: Bu uygulamalar farklı. Hatta üreten şirketler de farklı. Sadece küçük bir isim benzerliği var. Safari için eklentisi bulunan Adblock, iOS üzerinden de kullanılabiliyor. Twitch, YouTube, Facebook ve diğer sitelerdeki pop-up reklamları, banner reklamları, sesli reklamları ve video reklamları engelleme özelliğine sahip.
 • Magic Lasso: Tüm Apple cihazlarda Safari ile çalışabiliyor. Kısacası Mac, iPhone ve iPad cihazlarda kullanabilirsiniz. Arayüzü ve kullanımı oldukça basit ve güzel. Hemen hemen her türlü reklamı kaldırarak daha hızlı ve dikkatiniz dağılmadan internette gezinmenizi sağlıyor.
 • Adlock: Tarayıcı eklentisi ücretsiz olarak kullanılıyor. Fakat ücretli bir uygulama olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Safari için bir tarayıcı eklentisi mevcut. iOS ve MacOS için uygulama sunuyor. Safari için en iyi reklam engelleyicilerden birisi diyebiliriz. Tüm reklamları, sizi izleyenleri ve tehlikeli sitelere olan bağlantıları engelleme özelliğine sahip.

Safari için Reklam Engelleyici Uygulamalar İlgili: En İyi Reklam Engelleyiciler Listesi! 2022 Yılında En Çok Kullanılanlar!

 • Wipr: Ücretli olan bu reklam engelleyici Safari için ve macOS için uygulama sunuyor. Ödediğiniz paranın karşılığını aldığınız aşikar. Fakat ben ücretli uygulama aramıyorum derseniz bir şey diyemeyiz. Wipr tarafından kullanılan engelleme listesi haftada 2 kez mutlaka güncellendiği için göz atın.
 • Ghostery: Sanırım bu reklam engelleyiciyi duymayan yoktur. Safari için reklam engelleyici arayanlar bu eklentiye göz atmalı. Ghostery Lite olarak görürseniz şaşırmayın. Aynı uygulamadan bahsediyoruz. Açık kaynaklı ve gizlilik odaklı bir eklenti.
 • Ublock: Aynı Ghostery gibi yine birçok kişi tarafından bilinen ve kullanılan bir eklenti. MacOS için uygulaması da mevcut. Safari için reklam engelleyici ihtiyacınız varsa mutlaka göz atın. Pop-up reklamları, video reklamları ve diğer yaygın reklam türlerini engelleme özelliğine sahip.
 • Unicorn Blocker: Ücretli olan Unicorn Blocker’ın farklı platformlar için uygulaması mevcut. Diğer reklam engelleyicilere göre 3 kat daha hızlı olduğunu söylüyor. Reklamları ciddi bir ölçüde engelleyen Unicorn Blocker, aynı zamanda reklam verenlerin gizliliğinizi tehlikeye atabilecek izleyicileri kullanmasını da engelleyebiliyor.

İlgili:

Bu uygulamaların yanında, Ka-Block, Ad and Stuff Blocker, 1Blockers ve Better blocker adlı eklentilere göz atabilirsiniz. Toplamda 12 adet olarak derlediğimiz bu reklam engelleyicileri araştırmadan ve detaylı bir incelemeye tabi tutmadan kullanmayın.

Safari için Reklam Engelleyici Kullanmanın Artıları

 • Tarama deneyiminizi daha güvenli hale getirir.
 • Reklam sunucularının sizi izlemesini engeller.
 • Sayfa yükleme süresini hızlandırır.
 • Cihazınızın ısınmasını engeller.
 • Pop-up reklamlardan dolayı sinir krizi geçirmenizi önler.
 • Kötü amaçlı reklamlardan dolayı cihazınıza virüs bulaşmasını engeller.
 • Phishing saldırıları ile karşı karşı kalma oranınızı düşürür.

İlgili: Halka Açık Wi-Fi Bağlantı Noktası Güvenliği için 12 İpucu! Bağlanmayın

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zoom klavye kısayolları - zoom görüşme kaydetme - zoom - zoom vs skype - zoom vs microsoft teams - lorentlabs - klavye kısayolları

Zoom Klavye Kısayolları! Zoom Klavye Özellikleri ve Detayları!

en-iyi-reklam-engelleyici

En İyi Reklam Engelleyiciler! 3 Reklam Engelleyiciyi Ele Aldık!