in

Sesi Yazıya Çevirme! 5 Uygulama!

Günümüz teknolojisinin ulaştığı noktada insan hayatını kolaylaştıran onlarca teknolojik ürün var. Bu teknolojik ürünlerden bir tanesi ise ses dosyasını yazıya çeviren araçlar. Bu uygulamalar özellikle öğrenciler tarafından çok merak ediliyor. Okulda veya kurslarda aldığınız ses kayıtlarını büyük oranda doğruluk ile metne çevirmek oldu kolay. Sesi yazıya çevirme işlemini büyük bir ustalık ile yapan 5 uygulama ve aracı sizin için listeliyoruz!

1) Speechnotes

Hem uygulama hem internet sitesi üzerinden hizmet veren Speechnotes listemizin ilk uygulaması. İçerisinde Google Ses Tanıma teknolojisi bulunan uygulama oluşturduğu doğru metinler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sadece Android için sunulmuş olsa da hem internet sitesinden hem de Chrome eklentisini yükleyerek aynı performansı almanız mümkün. Ücretsiz olması ise uygulamanın kullanıcı dostu yönlerinden yalnızca bir tanesi. Ayrıca Premium sürümünün de olduğunu da hatırlatıp diğer uygulamamıza geçelim.

2) Transcribe

Sadece Android’de bulunan bir uygulama önerdikten sonra bir adet de iOs için uygulama öneriyoruz. Transcribe sadece App Store’de bulunuyor. Eğer Apple marka bir ürününüz varsa ve ses dosyasını metne dönüştürmek istiyorsanız kesinlikle kullanmak isteyeceğiniz bir program. Tek tuşla sesi metne dönüştürme başlamanız mümkün. Ayrıca videolarda bulununan ses dosyalarını da ayıklayarak metne dönüştürebiliyor. Yapay zekadan oldukça doğru bir şekilde faydalanan Transcribe ikinci önerimizi.

3) Google Dökümanlar

Her ne kadar ana görevi bu olmasa da Google Dökümanlar da bu alanda oldukça başarılı. Eğitim ve iş alanında oldukça popüler kullanıma sahip bir araç olan Dökümanlar uygulaması içerisinde bulundurduğu sesli yazma teknolojisi sayesinde oldukça başarılı işlere imza atıyor. Metin dosyaları hazırlamanın yanında sesi de metin dosyasına dönüştürme özelliğinin bulunması oldukça kıymetli. Eğer sürekli not almanız gereken bir işinizi varsa veya öğrenciyseniz kesinlikle kullanmalısınız. Hem Android hem de iOs uygulama marketlerden uygulamaya erişmeniz mümkün.

4) Dictation.io

Listemizin dördüncü sırasındaki Dictation.io bir uygulama değil aslında. Bir web sitesi üzerinden sesi metne dönüştürme işlemini gerçekleştiriyor. Bu her ne kadar dezavantaj gibi gözükse de sesleri algılamasındaki başarısı listeye sokmaya yetti. Tek seferlik sesi metin dosyasına dönüştürme işlemi kullanacaksanız indirme işlemi yapmadan bu siteden halledebilirsiniz.

5) Write by Voice

Listemizin son uygulaması Write by Voice. %99’luk başarı oranı ve sesi metne çevirirken süre limitinin olmaması ile kullanıcı beğenisini toplamayı başarıyor. Ayrıca oluşturduğunuz metni herhangi bir uygulamaya veya mesaj olarak başkalarına göndermenize olanak sağlıyor. Ayrıca dil paketlerini indirdiğiniz taktirde çevrimdışı olarak da kullanmanız mümkün. Sınırsız dosya oluşturmaya izin vermesi ve ücretsiz olması oldukça dikkat çekici bir özellik.

Bu içeriğimizde konuşmayı yazıya çeviren uygulamalardan bahsettik. Bahsettiğimiz tüm uygulamalar yüksek doğruluk oranları ile önde gelen uygulamalardan oluşuyor. Ayrıca tamamın da Türkçe metin oluşturma desteği bulunuyor. Öğrenciler ve çalışanlar için oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz sesi yazıya çevirme içeriğimizi umarız beğenmişsinizdir. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

akıllı giysiler nelerdir

Akıllı Giysiler Nelerdir? Akıllı Giysiler Pahalı Mı? İşte Örnekler!

DLT

Dağıtık Defter Teknolojisi Nedir? DLT Nasıl Çalışır?