in

Windows 11’de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

Windows 11'de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?
Windows 11'de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

Windows 11’de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

Windows 11’de bazı sistem sorunları yaşıyorsanız ve daha önce denediğiniz yöntemler bu sorunları çözmenize yardımcı olmadıysa, son çare olarak işletim sisteminizi fabrika ayarlarına döndürerek sorunu düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlere içeriğimizde yer verdik.

Windows 11’de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

Bilgisayarınızı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, işletim sisteminiz en baştaki hâline, yani varsayılan duruma geri döner. Bununla birlikte, sıfırlama işlemiyle cihazınızda yer alan bütün gereksiz uygulamalar da silinir. Bu durum da bilgisayarınızın daha iyi bir performans sergilemesine yardımcı olur. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en basit yollarından biri, Windows Ayarlar üzerinden gerçekleştirmektir. Windows 11’i sıfırlamak için şu adımları izleyin:

windows 11
Windows 11’de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?
  • Öncelikle Ayarlar’a gidin ve Sistem seçeneğine tıklayın
  • Ekranı aşağı doğru kaydırın ve Kurtarma seçeneğine tıklayın
  • Ardından Bu bilgisayarı sıfırla seçeneğinin hemen yanında yer alan Bilgisayarı sıfırla butonuna tıklayın
  • Dosyalarımı sakla ve Her şeyi kaldır seçenekleri belirecektir, bunlardan sizin için uygun olanı seçin. İlk seçenek, her şeyi silme esnasında kullanıcı dosyalarınızı silinmekten korur. Ancak ikinci seçenek, kullanıcı dosyalarınız dahil bütün verilerinizi siler.
  • Bir seçim yaptıktan sonra yönergeleri takip edin. Yerel yeniden yükleme ile Bulut indirme seçeneklerinden birini tercih etmeniz istenir. Kendinize uygun bir seçim yapın. Ayrıca Yerel yeniden yükleme seçeneği sizi sonuca daha hızlı ulaştırır. Ancak Buluttan indirme tercihi sistem güncellemelerini de barındırır.
  • Son olarak, fabrika ayarlarına sıfırlamak için Sıfırla seçeneğine tıklayın ve işlemi tamamlayın.
Windows11 1 1

Sıfırlama işlemi geri alınabilir mi?

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini geri almanız mümkün değil. Bu nedenle sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce, verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

Unknown-2
Reset Windows 11 1
Windows 11’de Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

İlgili:

5/5 - (3 Oy)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

OKG Coin Nedir

OKG Coin Nedir? Nereden Alınır?

Sweat Coin Nedir?

Bybit Türkiye Kullanıcılarına Özel Sweat Token Yağmuru!