in

YardımaGeldikİZMİR Projemizi Hayata Geçirdik! Harita Üzerinden Anlık Yardım İsteyin/Edin!

deprem - yardıma geldik izmir - yardımageldikizmir - izmirde deprem - izmir deprem
deprem - yardıma geldik izmir - yardımageldikizmir - izmirde deprem - izmir deprem

Yardıma geldik izmir Projemizi Hayata Geçirdik! Harita Üzerinden Anlık Yardım İsteyin/Edin!

#YardımaGeldikİZMİR

Öncelikle bu içeriği sadece yaşadığımız süreci anlatmak istediğimiz için oluşturduğumuzu ve yayına aldığımız yardım iste/yardım et butonları aktif olan haritayı nasıl oluşturduğumuzu anlatmak için hazırladığımızı, ilerleyen süreçlerde neler olabileceğini dile getirmek istediğimiz için hazırladık.

Hatırlayanlar olacaktır; acil durumlar için geliştirmek istediğimiz bir aplikasyon vardı. Bu aplikasyon ‘doğal afet uygulaması’ adında ortaya çıkacaktı. Fakat bazı teknik problemlerden dolayı aktif edemedik. Twitter üzerinden çok uzun bir süredir takipleştiğimiz bir dostumuzdan bir öneri aldık. Bu önerinin temelinde aslında yapmak istediğimiz aplikasyona benzer bir yapı vardı ve anında ne yapabiliriz, nasıl yapabiliriz diye düşünmeye başladık. Hem iş partnerimiz olan hem de gerçek dostlarımız olan Bigcrunch ekibi ile bu konuyu görüştük. Yaşanan İzmir depremi için acil kodlu bir çalışma yapmak istedik. Acil kodlu ne demek diyenler olabilir. Bu, aslında kendi aramızdaki bir söylem. Eğer kendi içimizde bir konu ‘acil kodlu’ ise o an herkes yaptığı işi bırakır ve bu konuyla ilgilenir.

Peki Bu Harita Nedir? Ne İşe Yarıyor?

İlk olarak Twitter’da #YardımaGeldikİZMİR etiketiyle duyurduğumuz haritanın web sitesini sizlerle paylaşmak isterim.

Web sitesi adresi: yardimageldikizmir.bigcrunch.co

Harita üzerinden anında ihtiyaç sahipleri ihtiyaçlarını paylaşıyor. Bu ihtiyaç bir patili can için tedavi de olabilir bir arkadaşımız için battaniye, su ya da sıcak bir çorba. Belki de bir çadır. Depremzedeler bütün ihtiyaçlarını buradan paylaşıyor. Haritamızı takip eden kişiler bu ihtiyaçları görüyor ve anında ihtiyaçlara cevap veriyor.

İhtiyaçlara anında cevap verebilmek için açık adres ve kişisel erişim numarasını da harita üzerinden görebiliyorsunuz.

Sizlerle bu konuda bir ekran görüntüsü de paylaşmak isterim.

Ekran Resmi 2020 10 31 17.37.23
Yardım ve İhtiyaç Talepleri

Yardım İste Butonu!

Bu buton sayesinde ad, soyad, adres ve doğru bir iletişim numarası girildiğinde ihtiyaçlar ve yardımlar çok daha hızlı karşılanabilir. Aynı zamanda bu harita sistemimizi resmi kuruluşlarla da görüştük ve takip ettiklerini bildirdiler. Doğru isim, soyisim ve telefon numarası ile adresin paylaşılması kesinlikle çok önemli! Çünkü teyitli ve doğru bilginin sistemde olması sayesinde ekipler veya bireysel yardım edecek olan kişiler hızlı ve doğru bir şekilde yönlendirilmiş olur.

Şunu unutmayın: Verilen iletişim numarasıyla iletişime geçmeden önce lütfen konumunuzu değiştirmeyin.

Yardım Et Butonu!

Yine bu buton ile de ad, soyad, iletişim numarası ve hangi konuda yardım edebileceğinizi hem bireysel hem de kurumsal olarak yazabiliyorsunuz. Buraya yazdığınız bilgiler ve yardım edebileceğiniz ihtiyaç başlıkları sayesinde kişiler sizinle iletişime geçebiliyor ya da mekana gelebiliyorlar. Hemen bu buton sayesinde sistemimize düşen yardım cevaplarını da bir ekran görüntüsüyle göstermek isterim.

Ekran Resmi 2020 10 31 17.55.50
Yardım Eden Kişi veya Kurumlar

Bir mekanın dağıttığı sıcak çorbayı, çayı ya da 7/24 hizmet verip vermediğini harita üzerinden net bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında tabi ki yine dediğimiz gibi açık adres, telefon numarası gibi bilgilerine de hızlıca erişebilirsiniz.

Listemizi kontrol ettiğimizde gerçekten çok duygusal bir an yaşadık. Battaniye yardımı, çay – çorba yardımı, gıda/erzak yardımı, kıyafet yardımı, patili canlara yardım, kalacak yer yardımı (hem bireysel ev hem de oteller) vb. gibi birçok konuda ihtiyaca cevap var. Bu yüzden her iki tarafı da incelemek kesinlikle faydalı.

YardımageldikİZMİR Sisteminde Nasıl Kontrol Sağlayacağım?

YardımageldikİZMİR web sitesine girdiğiniz an hemen sağ üst köşede gördüğünüz kırmızı ünlem işaretine tıklayın. Bu sayede direkt olarak yardım ve ihtiyaç talebinde bulunan kişilere yardım edebilirsiniz. İmkanınız olduğu sürece web sitesini ara ara kontrol etmenizi dileriz. Çünkü ne zaman hangi konuda yardım talebi geleceğini bilmiyoruz. Her an bir ihtiyaç sizin sayenizde karşılaşabilir.

Yine aynı şekilde YardımageldikİZMİR web sitesinin sağ üst köşesinden yeşil bayrağa tıkladığınızda bu sefer de yardım edebilecek kişilerin ilanlarını kolayca görebiliyorsunuz. Burada da yine açık bilgiler mevcut. Eğer acil ihtiyacınız varsa buradaki kişilerle de hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Bu Sistem Hep Gelişecek!

Artık durmayacağız. Çünkü iş bilmeyen bazı yetkililerin bizleri durdurmasından, insanların hayatlarına değer vermemesinden biz bıktık. Bu yüzden artık durmayacağız. Elimizden gelenin fazlasını her zaman yapacağız ve bu uygulamayı daha fazla en iyi haliyle geliştireceğiz. Bu, tamamen küçük bir temel. Daha kaliteli bir sosyal sorumluluk ortaya çıkartacağımıza inanıyoruz. Hepimize geçmiş olsun. Bu süreci hep birlikte omuz omuza atlatacağız.

Yardıma geldik izmir Projemizi Hayata Geçirdik! Harita Üzerinden Anlık Yardım İsteyin/Edin!

Not/Güncelleme: YardımaGeldikİzmir projesi anlık bir proje olarak ortaya çıktığı için ve sürdürülebilir olmasına rağmen herhangi bir şekilde ekip tarafından geliştirilemediği için sonlandırılmıştır. Ancak farklı dernek ve kurumların benzer çalışmaları yürüttüğü, bu çalışmayı örnek aldığı bilinmekte olup bizleri mutlu etmektedir. Diğer dernek ve kurumların çalışmalarında başarılar dileriz.

Son güncelleme: 07.10.2022

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix - netflix önerileri - netflix alternatif - netflix alternatifleri - netflix dizi önerileri

Spoiler Vermedik – Seri 4, Ne İzliyoruz?

zoom - zoom kaydetme - zoom görüşme kaydetme - zoom toplantı kaydetme - zoom video kaydetme

Zoom Toplantıları Nasıl Kaydedilir? Zoom Görüşme Kaydetme!