in

Zoom Toplantıları Nasıl Kaydedilir? Zoom Görüşme Kaydetme!

zoom - zoom kaydetme - zoom görüşme kaydetme - zoom toplantı kaydetme - zoom video kaydetme

Zoom Görüşme Kaydetme!

Zoom görüşme kaydetme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Şimdi sizlere Zoom üzerinden görüşme kaydetme hakkında bilgi vereceğiz!

Zoom toplantılarınızı ya da Zoom görüşmelerinizi kaydetmeniz oldukça basit. Bu içerikte bu konuyu ele alacağız. Kesinlikle Zoom üzerinden eğitim gören öğrencilerin işine yarayacağını düşündüğümüz bir içerik.

Öncelikle yerleşik bir Zoom kaydedici kullanabileceğinizi hatırlatmak isterim. Fakat bu hoşunuza gitmezse tabi ki üçüncü parti bir uygulamayı kullanmanız mümkün. Peki ne kullanacaksınız?

Üçüncü Parti Uygulama Kullanmalı Mıyım?

Yerleşik Zoom kaydedici, temel işlemlerin yapılması için oldukça kullanışlı. Zoom üzerinde ücretli bir üyeliğiniz varsa bulut tasarrufu özelliğinden de faydalanmanız mümkün. Ancak, görüşmeleri kaydetmek için görüşmeyi oluşturan kişi ya da kişilerden izin almanız gerekebilir.

Unutmayın; başkalarının haberi olmadan görüntü kaydetmek bir mahremiyet ihlalidir. Bu yüzden derslerinizi bile kaydederken mutlaka izin istemenizi şiddetle öneririz. Bu konu bazı iş yerlerindeki problemlerden birisi. Sanal olarak yapılan toplantıların izinsiz olarak kaydediliyor olması birçok işverenin sert tepkiler vermesine neden olmuştu. Ancak üçüncü taraf bir uygulama, görüntüyü kaydetme şeklinize ilişkin ek formatlar sunabilir ve toplantı sahibinden izin almanızı gerektirmeyebilir. (Mahremiyet ihlalini unutmayın.) Ve evet yalnızca Zoom, her zaman pratik olmayan MP4 formatında kayıt yapmanızı sağlıyor. Bulduğumuz en iyi alternatiflerden biri, daha fazla dosya formatı ve daha iyi önizleme işlevleri sunan VideoSolo adlı bir uygulama. İncelemenizi ve kullanmanızı ardından da geri bildirim vermenizi rica ederiz.

Uygulama İçinde Zoom Toplantısı Nasıl Kaydedilir?

Zoom’un yerel kaydedicisi ile bir toplantıyı kaydetmek istiyorsanız inanılmaz derecede kullanışlı. Hatta kurmak da sadece birkaç saniyenizi alıyor. İşte yapmanız gerekenler..

Unutmayın burada yalnızca toplantı sahipleri sormadan bir toplantıyı kaydetme yetkisine sahip. Hatta bir toplantının katılımcısıysanız, bunu yapabilmek için izin istemeniz gerekecek.

 1. Zoom’u açın.
 2. Yeni Toplantı’ya tıklayın veya mevcut düzenlenmiş bir toplantıya katılın.
 3. Record butonuna tıklayın.
 4. Kaydı durdurmak için Durdur butonuna tıklayın. 
 5. Toplantı bittiğinde, Zoom otomatik olarak video dosyasını dönüştürür ve dosyaları kaydetmeyi seçtiğiniz konuma hızlıca kaydeder. 

Zoom Yerel Kaydedici ile Daha Fazlasını Nasıl Yapabilirim?

Zoom yerel kaydedici, üçüncü taraf seçeneklerine kıyasla biraz daha basit, tabi farklı bazı yararlı seçeneklere de sahip. Hatta onlardan bazılarını aşağıda açıkladık:

 1. Zoom’u açın.
 2. Ayarlar’a tıklayın.
 3. Kaydediyor’a tıklayın.
 4. Burada, kayda zaman damgaları eklemeyi seçebilir, video dosyalarının nereye kaydedileceğini ekleyebilir ve her katılımcı için ayrı ses dosyaları kaydetmeyi seçebilirsiniz. 

Başkalarının Bir Toplantı Kaydetmesine Nasıl İzin Verilir?

Bir toplantının ev sahibiyseniz ve katılımcıların işlemleri kaydetmesi konusunda sorun yaşıyorsanız, izinlerde buna izin vermeniz gerekiyor. Hatta bunun nasıl yapılacağını aşağıda anlattık:

 1. Bir toplantı devam ederken, Katılımcıları Yönet’e tıklayın.
 2. Katılımcının adının üzerine gelin.
 3. Diğer’e tıklayın.
 4. Kayda İzin Ver’e tıklayın.
 5. Katılımcı artık toplantıyı kolayca kaydedebilir.

Zoom ile Üçüncü Taraf Ekran Kaydı Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Videosolo adlı uygulama ne yazık ki ücretsiz değil. Fakat Zoom ile kullanımı oldukça kolay. Peki ücreti ne kadar? Ne yazık ki TL ödemesi olmadığı için fiyatı oldukça yüksek. Ücretsiz hali ise sadece 3 dakikalık kayıt etme seçeneği sunuyor. Bu yüzden üçüncü parti yerine yerel kaydediciyi kullanmak aslında oldukça güzel ve mantıklı. İllaki Videosolo kullanacağım derseniz şu şekilde kayıt alabilirsiniz:

 1. VideoSolo’yu açın.
 2. Video Kaydedici’ye tıklayın.
 3. Ekranınızı kaydetmeye başlamak için Kaydet’e tıklayın. Dosya kalitesini ve türünü ayarlamak için Kayıt’ın solundaki Çıktı ayarları’na tıklayın.
 4. Kaydı bitirmek için Durdur’a tıklayın.

Zoom Görüşme Kaydetme! başlıklı içeriğimiz bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okumaya devam edebilirsiniz. Hatta aşağıdan sizler için seçtiğimiz içeriklere de göz atabilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deprem - yardıma geldik izmir - yardımageldikizmir - izmirde deprem - izmir deprem

YardımaGeldikİZMİR Projemizi Hayata Geçirdik! Harita Üzerinden Anlık Yardım İsteyin/Edin!

sosyal medya devlerine ceza - sosyal medya kapatılıyor mu - twitter kapanıyor mu - sosyal medya

BTK, Sosyal Medya Devlerine 10 Milyon TL Ceza Kesti! Twitter Kapanırsa Ne Yapacağız?