in

Amazon, Facebook, Netflix ve Tesla Her Dakika Ne Kadar Kazanıyor?

amazon, tesla, facebook dakikada ne kadar kazanıyor - lorentlabs - lorent research lab - siber güvenlik
amazon, tesla, facebook dakikada ne kadar kazanıyor - lorentlabs - lorent research lab - siber güvenlik

Amazon, Facebook, Netflix ve Tesla Her Dakika Ne Kadar Kazanıyor?

Son zamanlarda bu tür soruların çevrenizde daha fazla sorulmaya başlandığını fark ettiniz mi? Belki de bu sadece bizim çevremizde böyledir. Bu konuyu biz de merak ettik ve küçük bir derleme ile bu konuya netlik kazandırmak istedik. Sonrasında da bu içeriği hazırladık. Bu içeriğimizde Amazon, Facebook ve Tesla gibi şirketlerin yanında Apple, Netfix, Microsoft, Alphabet gibi şirketlerin dakikada ne kadar kazandığını ele alacağız.

Dünyanın en zengin kişisini düşündüğünüzde aklınıza kim geliyor? Yaklaşık olarak (Bu tahmini bir değer) 150 milyar dolar ile dünyanın en zengini olan kişi Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un mevcut parası birçok ülkenin GSYİH’sinden daha fazla. Fakat Bezos bu konuda tek değil. Çünkü Facebook’un kurucusu ve şu an WhatsApp ve Instagram’ın da sahibi olan Mark Zuckerberg ve Apple‘ın CEO’su Tim Cook gibi kişilerin servetleri de oldukça büyük.

Bu kişilerin fikirleri ve kurdukları şirketler resmen para basma makinesi!

Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.
Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.

Bu Şirketler Para Basıyor!

Jeff Bezos, Amazon’u şimdiye kadarki en etkili ve değerli marka haline getirmek için çok fazla çalıştığını ve bunu başardığını dile getiriyor. Geçen yıl 1 trilyon doların üzerinde piyasa değerine sahip olan Amazon 1 milyondan fazla kişiyi de istihdam ediyor.

CNBC’ye göre2021’in ilk çeyreği için Amazon dakikada 837.330,25 dolar gelir elde etti. Tek kelimeyle muhteşem değil mi? Bunu önce günlük sonra aylık olarak düşünün.. İşte bir fikir bu şekilde kazandırabilir.

Aynı dönemde Apple dakikada 691.234,57 dolar kazandı. Şirketin yeni iPhone ve iPad modelleri serisini duyurmasıyla bu yılın ilerleyen zamanlarında bu kazancın artacağına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Google’ın ana şirketi Alphabet, dakika başına gelirde ilk üçü tamamlıyor. 2020’nin sonunda 182,53 milyar dolarlık gelir elde etti.

Alphabet, dakikada 426.805,56 dolar gelirle Amazon’un kazandığı miktarın yarısından biraz fazlasını kazanıyor. Evet yarısından biraz fazlası da oldukça yüksek değil mi?

İlginizi Çekebilir:

Dakika Başına Gelir!

CNBC’nin yaptığı hesaplamalar ve habere göre bu en büyük teknoloji şirketlerinin 2021’in ilk çeyreğinde dakikada ortalama $373.606 elde ettiği yaklaşık olarak bilinen bir değer. Her ne kadar neyin ortalaması alınırsa alınsın bir fikrin bu denli kazandırması oldukça muhteşem ve etkileyici. Bu şirketleri daha fazla araştırmak ve idol olarak CEO’larını sürekli takip etmek ne gibi yollardan geçtiklerini öğrenmek gerektiğini düşünüyorum. Eğer bir girişimciyseniz mutlaka zamanı geldiğinde sizler de kazanacaksınızdır. Diğer şirketleri de ele alacak olursak dakika bazında Microsoft 321.805,56 Dolar, Facebook 201.936,73 Dolar, Tesla 80.162,04 Dolar ve Netflix 55.270,06 Dolar para kazanmış.

Ne Kadar Kazanıyor? – İlgili: Google Alternatifleri! Google Yerine Başka Arama Motoru Seçenekleri!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tehlikeli uygulamalar - zararlı uygulamalar - lorentlabs

Tehlikeli Uygulamalar Cihazınızı Bozabilir! Kendinizi Koruyun.

siber dünyada güvenlik - siber güvenlik - siber güvenlik önerileri

Siber Dünyada Yapılması Gerekenlerle Birlikte Yapılmaması Gerekenler!