in ,

Bluestacks Nedir? Mobil Uygulamaları Bilgisayarda Açın!

Günümüzde bilgisayarlar üzerinden mobil uygulamaları çalıştırmak oldukça kolay. Bu işlemi yapmak için piyasada pek çok emülatör mevcut. Bu emülatörlerden en popüler olanı ise Bluestacks. Bu içeriğimizde Bluestacks’ın özelliklerine erişebileceğiniz gibi Bluestacks nedir? Bluestacks nasıl kullanılır? sorularına da cevaplar bulacaksanız.

Bluestacks nedir?

Bluestacks nedir? sorusuna yanıt vermeden önce emülatör kavramını açıklamak istiyorum. Emülatör herhangi bir bilgisayar ortamını donanımsal veya yazılımsal olarak taklit eden araçlardır. Bu araçlar sayesinde sadece kendi ortamında çalışacak yazılımları çalıştırmak mümkün hale gelir.

Bluestacks ise Android işletim sistemini taklit eden bir emülatördür. Bu emülatör sayesinde Google Play Store içerisinde bulunan bütün oyunları ve uygulamaları bilgisayarınız üzerinden oynamak mümkün. Derece kasmak için oynamak istediğiniz bir oyunda yeterli performans veremeyen bir telefonunuz var ise Bluestacks ile bu sorunu kökünden halledebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzerinden bir iş yapıyorsanız ve sık sık telefonunuzu kontrol etmeyi gerektiren bir uygulama var ise Bluestacks ile o uygulamayı bilgisayarınız üzerinden çalıştırabilir iki klavye tuşu ile kolayca kontrolleri sağlayabilirsiniz.

Bluestacks özellikleri nelerdir?

  • Bluestacks ile Google Play Store içerisinde bulunan tüm oyunları ve uygulamaları bilgisayarınız aracılığı ile çalıştırmanız mümkün.
  • Telefonunuzda alamadığınız performansı Bluestacks ile çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Yüksek FPS değerleri ile daha zevkli oyunlar.
  • Dokunmatik ekranda görece daha zor olan kontrolleri klavye ve fareniz ile daha kolay hale getirebilirsiniz.
  • Pek çok oyun türü için özel kontrol ayarları mevcut.
  • Ayrıca içerisinde bulundurduğu çeviri aracı ile oyunları ve uygulamaları istediğiniz dile çevirmenize imkan veriyor. Böylece RPG oyunları gibi anlamakta zorluk çektiğiniz veya hikayesine bağlanamadığınız oyunları çok daha rahat bir şekilde oynamanız mümkün.
  • İçerisinde saat farkını ayarlayan bir saat sistemi var. Böylece kullandığınız uygulamaların saatlerini ayarlayarak uygulama içi etkinliklerden mahrum kalmamanız sağlanıyor.
  • Ayrıca sunduğu Script özelliği ile tekrar eden hareketlerinizi kaydedip tek tuşla oynatmanız mümkün. Böylece oyunlarda kasılmak için yetenek kullanımlarınızı ayarlayabilirsiniz. Ya da tekrar eden mesajlar için kopyala yapıştır gönder hareketinizi kaydedip sırası ile mesaj gönderebilirsiniz.

Bluestacks nasıl kullanılır?

Bluestacks kullanmaya başlamak için öncelikle resmi internet sitesinden uygulamayı indirelim. Ardından indirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak yükleme işlemini tamamlayın. Yüklenen uygulamayı açın ve şimdi yükle seçeneğini seçin. Yine açılan pencerede karşınıza gelen yere Google Play Store hesabınızın bağlı olduğu mail adresi ile giriş yapın. Ardından uygulama içerisinde bulunan mağazadan dilediğiniz uygulama veya oyunu indirerek kullanamaya başlayabilirsiniz.

Bluestacks üzerinden indirdiğiniz uygulamalara masaüstünüzden erişemezsiniz. Bu uygulamaları her açmak istediğinizde Bluestacks uygulamasını açmanız gerekiyor. Ardından Bluestacks içerisindeki kütüphane bölümüne tıklayarak indirdiğiniz her uygulamaya erişim sağlamanız mümkün.

Bu içeriğimizde özellikle mobil olarak rekabetçi oyun oynamak isteyenlerin yaşadığı en büyük sorun olan performans sorununa çözüm olacak Bluestacks uygulamasını tanıttık. Oyunlarda yüksek performans sağlamasının yanı sıra bilgisayar işleri ile uğraşan insanlara da büyük kolaylık sağladığını düşünüyoruz bu uygulamanın. Zira Google Play Store’da bulunan tüm uygulamalara erişim sağlamak oldukça işe yarar bir özellik. Bluestacks’in nasıl kullanıldığı, özellikleri ve ne olduğu hakkında umarım doyurucu bilgiler vermişizdir. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google içerik kaldırma - google veri kaldırma - internetten kendini silme - google fotoğraf kaldırma

Google İçerik Silme: Google Senin Hakkında Ne Biliyor?

HOLOCHAIN

Holochain Nedir? Holo (HOT) Nereden Alınır?