in

Bybit Shark Fin Ürünlerini Kullanmanız için 10 Önemli Neden!

bybit-shark-fin-ürünleri
bybit-shark-fin-ürünleri

Bybit Shark Fin Ürünlerini Kullanmanız için 10 Önemli Neden!

Kripto piyasasında fiyatlar oldukça dalgalı olabilir. Ancak Bybit Shark Fin gibi yapılandırılmış ürünler, yatırımcılara arzuladıkları istikrarı sağlayabilir. Bybit Shark Fin ürünleri garantili anapara güvencesi sunarken sağlayacağı getiriler dayanak varlığın uzlaşma fiyatına bağlı.

Ancak içeriğimize tam anlamıyla geçmeden önce bu içeriğimizin herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini, Bybit Shark Fin ürünlerini kullanmamız için nedenleri söyler misiniz? Sorusuna cevap olarak hazırlandığını hatırlatalım. Ayrıca içeriğimizin temel kaynağının global kripto para borsası Bybit’in resmi blog sayfası olduğunu da hemen söyleyelim.

Bu içeriğimizde Bybit Shark Fin adlı finansal ürünün nasıl işlediği hakkında kısaca bilgi edineceksiniz. Gelin içeriğimize yakından göz atalım!

Bybit Shark Fin Ürünleri Nedir?

Bybit Shark Fin, anapara garantili ve yapılandırılmış bir ürün. Nihai getiri, planın sona erme zamanındaki dayanak varlığın uzlaşma fiyatına bağlı.

Katılım dönemi sona erdiğinde uzlaşma fiyatının önceden belirlenmiş fiyat aralığı sınırına eşit olması veya bu aralığı aşması hâlinde Bybit Shark Fin yatırımcıları minimum getiri avantajından faydalanıyor. Ürün sadece uzlaşma fiyatına odaklandığı için yatırımcıların piyasadaki günlük dalgalanmalar konusunda endişelenmeleri gerekmiyor.

Bybit iki tip Shark Fin ürünü sunuyor.

Bullish (Yukarı Yönlü) Shark Fin, adından da anlaşılacağı üzere bir boğa piyasasında mümkün olan en yüksek getiriyi sağlamayı amaçlıyor. Varlığın değeri beklendiği gibi artarsa, yatırımcı yüksek oranda getiri elde ediyor. Varlığın değerinde beklenenden daha az bir artış olması bile orta seviyede veya garantili bir oranda getiriye yol açıyor.

Bearish (Aşağı Yönlü) Shark Fin ise yatırımcıların ayı piyasasından yararlanmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmış. Dayanak varlığın fiyatı daha önceden belirlenen sınırlar içinde kalırsa, yüksek getiri beklenebilir. Varlığın fiyatı beklediğiniz seviyede olmazsa bile orta seviyede getiri elde edebilmek mümkün. Piyasa bir yatırımcının beklentisinin aksine hareket etse dahi garantili getiri oranı ile yatırımcı korunuyor. Bu model, bir güvenlik ağı işlevi görerek yatırımcıların düşen bir kripto piyasasında fonlarını korumalarına yardımcı olur.

Bybit Shark Fin Ürünlerini Neden Kullanmalısınız?

Bybit Shark Fin ürünleri için, özellikle kripto piyasasının daha dalgalı olduğu zamanlarda cazip bir yatırım fırsatı demek mümkün. Böyle zamanlarda varlıkların değeri aniden değişebilirken Shark Fin gibi yapılandırılmış bir ürün yatırımcılara biraz daha fazla istikrar sağlar.

Şimdi gelin Bybit Shark Fin ürünlerini kullanmamız için 10 nedene yakından göz atalım.

Hem Boğa Hem Ayı Piyasası İçin Uygundur.

Yukarıda da açıklandığı üzere Bybit, iki tip Shark Fin ürünü sunmaktadır. Bullish Shark Fin, yatırımcıların bir boğa piyasasında maksimum düzeyde getiri elde etmesini sağlarken Bearish Shark Fin, kripto varlık fiyatları düşüşe geçtiğinde bir yatırımcının varlıklarını korumasını sağlayabilir. Shark Fin ürünlerinin en büyük avantajı yatırımcılara hem boğa hem de ayı piyasalarında getiri elde etme fırsatı sunmasıdır.

Nispeten Düşük Riskli Bir Yatırım Ürünüdür.

Bybit Shark Fin ürünleri nispeten düşük riskli yatırım ürünleridir. Ürünün yapısı zaman zaman getirileri sınırlayabilir, ancak aynı zamanda yatırımcıların önemli kayıplar yaşamasını da önleyebilir. Bu da Shark Fin satın almayı, doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmaktan daha güvenli kılar.

Güvenli Bir Limandır.

Kripto piyasası şu anda ciddi bir düşüş yaşıyor, bu da yatırımcıların riskli yatırımlardan vazgeçmeye istekli olduğu anlamına geliyor. Yatırımcılar fiyatı dalgalanan varlıklardan kaçınırken, kripto varlıklarını yatırabilecekleri güvenli ürünler arıyorlar. Shark Fin ürünleri, istikrar sağlayan yapıları sayesinde yatırımcılara tam da aradıkları güvenli limanı sunuyor.

Porföyün Çeşitlendirilmesini Sağlar.

Tüm akıllı yatırımcılar porföylerini çeşitlendirmenin önemini bilir. Sadece birkaç hisse senedine, varlığa veya kripto para birimine yatırım yaptığınızda, kendinizi potansiyel bir felakete hazırlamış olursunuz. Portföyünüzü çeşitlendirmediğinizde tek bir beklenmedik olay bile finansal yıkım getirebilir. Bu ani felaketlerden kaçınmanın en iyi yolu sahip olduğunuz fonu farklı sepetlere dağıtmaktır.

Shark Fin’in ürünleri özellikle varlıklarınızı çeşitlendirmek için kullanışlı. Nispeten düşük risklidirler ve piyasada düşüş yaşanması durumunda anaparanızı koruyabilirler. Kripto varlıklarınızın bir kısmını daha güvenli bir yerde tutarak, finansal durumunuzu koruyabilir ve zorlu dönemleri daha kolay atlatabilirsiniz.

Getiriler Önceden Belirlenmiştir.

Bybit Shark Fin’e ait ürünlerinde, getiriler tamamen piyasa hareketlerine bağlı değil. Yani bu ürünlerde yatırımcılara önceden belirlenmiş getiriler sağlanır. Gerçek getiri tutarı, uzlaşma fiyatının, ürünü satın alırken belirlenmiş olan bir fiyat aralığı ile karşılaştırılmasıyla hesaplanacaktır. 

Yatırımcılar için gerçekleşebilecek birkaç senaryo var. Dayanak varlık daha önceden belirlenen fiyat aralığının içinde kalırsa, maksimum getiri elde edebilirsiniz. Diğer yandan uzlaşma fiyatının önceden belirlenen fiyat aralığı sınırına eşit olması veya bu sınırı aşması hâlinde garantili bir minimum getiri tutarı elde edersiniz.

Vade Tarihleri Bellidir.

Yatırımcılar, yatırımları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaktan her zaman memnuniyet duyarlar. Bybit’in Shark Fin ürünlerinin bir avantajı da vade tarihlerinin önceden belirlenmiş olmasıdır. Ürünü satın alırken 7, 14 ve 21 günlük yatırım dönemleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünler her hafta kullanıma sunulur ve tercihlerinize en uygun olan planı satın alabilirsiniz.

Bir yatırımın vade tarihini bilmek finansal planlamayı çok daha kolay hâle getirir. Getirinizin tutarını tam olarak bilmeseniz bile en azından katılım döneminin sonunda belirli bir tutar getiri elde edeceğinize güvenebilirsiniz.

Pasif Bir Yatırımdır.

Bazı yatırımlar sürekli dikkat göstermenizi gerektirir. Oysa pasif yatırımları takip etmeniz gerekmez. Bybit Shark Fin ürünleri tamamen pasiftir. Satın aldıktan sonra katılım dönemi sona erene kadar hiçbir şey yapmanız gerekmez. Yatırımın katılım dönemi önceden belirlenmiş olduğundan tek yapmanız gereken beklemektir.

Bir pasif yatırım sizi bir varlığın fiyatını sürekli takip etmenin stresinden kurtarmakla kalmaz. Aynı zamanda başka projelere odaklanmanız için sizi özgür bırakır. Siz de bu zamanı başka yatırım fırsatları ve portföyünüzü daha fazla çeşitlendirmek için araştırma yaparak kullanabilirsiniz.

Devamlı Maliyeti Yoktur.

Masraflar her yatırımcının en büyük düşmanıdır. Kazançsız bir maliyet, karşılığında hiçbir şey sunmamakla kalmaz, varlıklarınızı da tüketir. Bu nedenle Bybit’in Shark Fin’inine ait ürünlerinin devamlı bir maliyeti olmaması çok önemli bir avantaj.

Yapılandırılmış ürünlerde her şeyi önceden ödersiniz. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken katılım döneminin sona ermesini bekleyip toplam nihai getirinizin tutarını öğrenmektir. Sürpriz masraflar yoktur ve yatırımınızın fiyatını en başından net bir şekilde bilirsiniz.

Piyasa Büyümese Bile Getiri Sağlar.

Standart yatırımların getiri sağlaması piyasanın büyümesine bağlıyken, Bybit Shark Fin’in ürünleri gibi yapılandırılmış ürünlere yatırım yaptığınızda piyasa büyümese bile kazanç elde edebilirsiniz. Çünkü bu yapılandırılmış ürünler olumsuz koşullar altında bile getiri sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Piyasa Dalgalanmalarından Koruyucu Limitler.

Bybit Shark Fin’in ürünleri, düşen piyasaların yatırımınızı yok etmesini engelleyebilecek özel koruyucu limitlere sahip. Örneğin, bir ürün satın aldığınızı ve dayanak varlığın fiyatının düştüğünü düşünün. Anapara garantisi ve koruyucu limitler, belirli bir eşik geçilene kadar getirilerinizin piyasadaki düşüşten etkilenmemesini sağlar.

Bu koruyucu düzenleme, Shark Fin’in ürünlerini korumasız varlıklara göre çok daha güvenli bir yatırım hâline getirir. Piyasada ani bir düşüş gerçekleşse bile finansal yıkımdan korunmuş olursunuz. Kripto piyasaları dalgalı olduğunda bu son savunma hattı çok değerli olabilir.

Sonuç:

Bybit’in Shark Fin’e ait ürünleri her ne kadar risksiz bir yatırım olmasa da ihtiyatlı kripto yatırımcıları için sağlam bir yatırımdır. Ani piyasa dalgalanmalarının gerçekleştiği dönemlerde varlıklarınızı korumak ve portföyünüzü çeşitlendirmek için kullanılabilirler.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İlgili: Bybit, Yeni Ürünü Shark Fin’i Tanıttı! Anapara Garantili, Düşük Riskli ve Yapılandırılmış Bir Ürün! 

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vpn güvenliği - vpn nedir - vpn kullanırken dikkat edilmesi gerekenler - vpn hakkında

VPN Kill Switch Nedir? Neden Kill Switch Kullanmalıyım?

fidye virüsü nedir - fidye virüsünden nasıl kurtulurum - fidye virüsü zararları

Fidye Virüsü Nedir? Nasıl Bulaşır ve Nasıl Korunuruz?