in ,

En İyi Gizlilik ve Güvenlik Uygulamaları Listesi! Tam 7 Adet!

en iyi gizlilik ve güvenlik uygulamaları
en iyi gizlilik ve güvenlik uygulamaları

En İyi Gizlilik ve Güvenlik Uygulamaları Listesi! Tam 7 Adet!

Siber korsanlar ve dolandırıcılar, e-posta hesabınızdan, kısa mesajlarınızdan, dosyalarınızdan, tarayıcı geçmişinizden, fotoğraflarınızdan ve akıllı telefonunuzdaki diğer öğelerden özelinize bir şekilde izinsiz girebilir. Bu uygulamalar, iletişimlerinizi, tarama geçmişinizi, verilerinizi ve ek özel bilgilerinizi güvende ve emniyette tutar.

Aşağıdaki uygulamaların tümü, Samsung, Google, Huawei, Xiaomi, Apple ve diğerleri dahil olmak üzere bütün cihazlarda kullanılabiliyor.

En iyi Gizlilik ve Güvenlik Uygulamaları:

Gelin şimdi en iyi gizlilik ve güvenlik uygulamaları listemize göz atalım. İlk önce son zamanlarda herkesin sık sık adından bahsettiği Signal mesajlaşma uygulaması detaylarına kısaca göz atalım. Eğer en iyi gizlilik ve güvenlik uygulamaları listeniz çok az diyorsanız mutlaka web sitemizin içeriklerine göz atın. Daha fazlasını bulacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Signal:

Signal Özel Messenger web sitesi

Signal Private Messenger, mesajlarınızı ve sesli sohbetlerinizi gizli tutmak için uçtan uca şifreleme kullanıyor. Bir hesap gerektirmiyor. Bir metin mesajı kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra, telefonunuzda depolanan mesajları içe aktarabilirsiniz.

Signal’i, Signal olmayan kullanıcılarla şifrelenmemiş mesajlar veya sesli arama alışverişi yapmak için de kullanabilirsiniz. Böylece uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmazsınız.

Signal uygulaması tamamen ücretsiz ve reklamsız.

Telegram:

Telegram Messenger web sitesi

Telegram, Signal’e benzer şekilde çalışıyor ancak çıkartmalar ve GIF’ler dahil olmak üzere bazı ekstra özellikler de sunduğu bilinen bir gerçek. Uygulamada reklam yok ve tamamen ücretsiz. Ancak Telegram’ın bir de premium özelliği var. Burada daha fazla emojiye ya da özelliğe sahip olabiliyorsunuz. Telegram’ı yalnızca bir telefonda olsa da birden fazla cihazda kullanabilirsiniz. Signal’den farklı olarak Telegram, kullanıcı olmayanlara mesaj göndermenize izin vermiyor.

Telegram’daki secret chat özelliğindeki tüm mesajlar şifrelidir. Ayrıca, sohbetleri bulutta depolayabilir veya yalnızca onları gönderen veya alan cihazda erişilebilir hale getirebilirsiniz.

Wickr Me:

Wickr Me web sitesi

Wickr Me, uçtan uca şifreli metin, video, resimli mesajlaşma ve sesli sohbet sunuyor. Eğlenceli çıkartmalar, grafiti ve fotoğraf filtreleri içerdiği bilinen bir gerçek. Ayrıca silinen tüm mesajları, resimleri ve videoları cihazınızdan kalıcı olarak kaldıran bir özelliği de var.

Signal ve Telegram gibi Wickr Me de ücretsiz ve reklamsızdır.

ProtonMail:

ProtonMail web sitesi

ProtonMail, İsviçre merkezli bir e-posta hizmeti. Biri hesabınıza giriş yapmak, diğeri mesajlarınızı şifrelemek ve şifresini çözmek için iki şifre gerektiriyor.

ProtonMail’in ücretsiz sürümü 500 MB depolama alanı ve günde 150 mail içeriyor. Premium ProtonPlus planı, depolamayı 5 GB’a ve mail dağıtımını saatte 300’e veya günde 1.000’e çıkarıyor. ProtonMail Visionary planı, 20 GB depolama alanı ve sınırsız mail sunuyor.

DuckDuckGo:

DuckDuckGo web sitesi

DuckDuckGo, arama etkinliğinizi izlemez ve hedefli reklamları size göstermez. Arama motorunun hakkınızda bilgi toplamamasının dezavantajı, arama sonuçlarının Google’ınki kadar uygun hale getirilmemesi diyebiliriz. Özelleştirme ve gizlilik arasında seçim yapmanız gerekiyor. Eğer gizliliğe önem veriyorsanız kullanılması gereken bir arama motoru. Daha fazla bilgi için DucDuckGo içeriğimize göz atabilirsiniz.

Tor Browser:

Tor Projesi web sitesi

Tor Browser, web sitelerinin konumunuzu belirlemesini ve kişilerin ziyaret ettiğiniz siteleri izlemesini engelleyerek gizliliğinizi korur. Tor‘u kullanmak, internet trafiğinizi şifrelemek için OrBot gibi eşlik eden bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir.

Ghostery:

Hayalet web sitesi

Amazon’da bir çift spor ayakkabıya baktığınızı ancak satın almadığınızı varsayalım. Artık ziyaret ettiğiniz her sitede aynı spor ayakkabıların reklamlarını görüyorsunuz, sanki sizi takip eden bir hayaletmiş gibi. Ghostery, bu işlemi sağlayan reklam izleyiciler tarafından kullanılan verilerinize erişimi en aza indirir. İzleyicileri görüntüleyebilir ve sizi rahatsız edenleri engelleyebilirsiniz.

En iyi gizlilik ve güvenlik uygulamaları ile ilgili:

4/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en-iyi-dns-sunucuları-dns-nedir-dns-nasil-calisir

En İyi DNS Sunucuları! Gelişmiş Çevrimiçi Güvenlik için Deneyin!

crypto currency

Altcoin Sepeti Nasıl Yapılır?