in ,

Hedera Hashgraph Nedir? HBAR Nereden Alınır?

HBAR coin nedir

Bu içeriğimizde: Hedera Hashgraph nedir? HBAR nereden alınır? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik.

Hedera Hashgraph nedir?

Hedera, kullanıcıların merkeziyetsiz finans uygulamaları (dApp) geliştirmelerini desteklemek için oluşturulan bir blockchain projesidir. HBAR ise bu projenin kripto para birimidir.

Hedera projesinin özellikleri nelerdir?

  • Yatırımcıların istekleri göz önüne alınarak geliştirilen Hedera Hashgraph projesi, isteyen kurumsalların veya bireysel kullanıcıların; kolayca ve çeşitli avantajlarla merkeziyetsiz uygulamalar geliştirebileceği bir protokoldür. Ayrıca bu proje, Hashgraph adını verdiği özel bir algoritmayla ağın kontrolünü sağlamaktadır.
  • Hedera ağı, saniyede yaklaşık 10.000 işlemin yapılmasına olanak tanıyan güçlü bir işlem gücüne sahiptir. İşlem gücünün yüksek olması sayesinde ağda işlem yoğunluğundan ötürü bir tıkanıklık meydana gelmez. Ayrıca işlem gücünün bu kadar yüksek olması, Hedera ağının yüklü transfer işlemleri için tercih edilmesini sağlamaktadır.
  • Kullanıcılar, Hedera Hashgraph ile gerçekleştirdikleri transferler için çok düşük bir işlem ücreti öderler. Bununla birlikte kullanıcılar, Hedera ağındaki tüm işlemler için HBAR kripto para birimini kullanabilirler.
  • Kullanıcılar, Hedera ağında gerçekleştirdikleri işlemler için blok doğrulamalarını beklemek zorunda kalmazlar. Kullanıcıların gerçekleştirmek istedikleri bütün işlemler, hacmi hangi büyüklükte olursa olsun; birkaç saniye gibi oldukça kısa bir zamanda gerçekleşmektedir.
  • Hedera protokolü, DDoS saldırılarına karşı dayanıklıdır ve Bizans Hata Toleransı sistemini kullanmaktadır. Bundan dolayı kullanıcıların verileri ve gerçekleştirdikleri işlemler için yüksek güvenlik seviyesi vadeder.
  • Bu proje, Google, Deutsch Telekom ve Shinhan Bank gibi önemli kuruluşlardan destek almıştır.
  • Hedera Hashgraph, kullanıcılar için; Ethereum ağı gibi pek çok blokzinciri ağından daha hızlı ve düşük işlem ücretli bir ağ vadeder.

HBAR nereden alınır?

HBAR kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin ve Huobi Global.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kendi-emojinizi-olusturabileceginiz-uygulamalar

Kendi Emojinizi Oluşturabileceğiniz Uygulamalar! 5 Öneri!

ip-adresi-nasil-degistirilir

IP Adresi Nasıl Değiştirilir? Android, İos ve Bilgisayar!