in ,

ZIL Coin Nedir? Zilliqa Projesinin Özellikleri Nelerdir?

zilliqa coin nedir zilcoin

Bu içeriğimizde: ZIL coin nedir? Zilliqa projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

ZIL coin nedir?

ZIL coin, blokzincirlerde yaşanan ölçeklenebilirlik problemlerine çözüm geliştirmek için çalışan Zilliqa projesinin yönetişim tokenidir.

Zilliqa projesinin özellikleri nelerdir?

  • Girişimciler, Zilliqa projesi aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) geliştirebilir. Ayrıca mevcut uygulamalarını geliştirmek isteyen geliştiriciler de bu projeden faydalanma hakkına sahiptir.
  • ZIL token sahibi olan kullanıcılar, projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy hakkına sahiplerdir. Ancak kullanıcılarda ne kadar çok ZIL token varsa oy hakkı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Bununla birlikte ZIL token, blokzincirde gerçekleşen işlem ücretlerinde veya akıllı kontratların oluşumunda kullanılmaktadır.
  • Proje, “Scilla” adını taşıyan programlama dilini kullanmaktadır. Bu programlama dili, akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını sağlar. Girişimci/geliştiriciler, bu programlama dilini kullanarak kendilerine özel akıllı kontratlar oluşturabilirler. Bu sayede çeşitli merkeziyetsiz uygulamaların temelini atabilirler. Ayrıca merkeziyetsiz uygulamalar hakkında detaylı bilgilere bu içeriğimizden DApp Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? ulaşabilirsiniz.

Zilliqa ve Ölçeklenebilirlik

ZIL projesi sharding teknolojisini kullanmaktadır. Sharding, blokzincir ağlarında gerçekleşen işlemlerin küçük bölümlere ayrılmasını ifade etmektedir. Bunun amacı: Blokzincir ağının küçük bölümlere ayrılarak yönetilmesinin daha hızlı ve kolay olacağının düşünülmesidir. Böylece ölçeklenebilirlik sorunları çözüme kavuşur.

ZIL coin gelecekte ne vadediyor?

Bu projenin blokzincir ağlarının ölçeklenebilmesi için kullandığı teknolojiler, öte yandan güvenli akıllı kontratların yapılmasını sağlayan programlama diliyle dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını desteklemesi nedeniyle önemli bir görev üstlenmektedir. Bu özellikleri ve üzerinde çalıştıkları projeler nedeniyle, ZIL tokenin de değerinin artacağı öngörülmektedir.

ZIL coin nereden satın alınır?

ZIL tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Gate.io, OKEx, Huobi ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oculus Quest

Oculus Quest ve Oculus Quest 2 Nasıl Güncellenir?

online alisveris

Güvenli Çevrimiçi Alışveriş İçin İpuçları!