in ,

Axie Infinity Nedir? AXS Token Özellikleri Nelerdir?

axie infinity axs token

Bu içeriğimizde: Axie Infinity nedir? AXS token özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Axie Infinity nedir?

Axie Infinity, Pokemon oyunundan ilham alınarak geliştirilen ve blockchain teknolojisiyle inşa edilen bir oyun projesidir. Bu projeye ait yönetişim tokeni AXS iken; oyun içi işlemlerde kullanılan token ise SLP’dir.

Axie Infinity avantajları nelerdir?

  • Kullanıcılar, Axie Infinity oyununda Axie isimli dijital karakterler oluştururlar. Aynı zamanda birer NFT olan bu karakterleri oyunlarda savaştırabilir veya takas edebilirler. Ancak kullanıcıların, söz konusu bu dijital karakterleri oluşturmaları, beslemeleri ve büyütmeleri için SLP tokenlerini kullanmaları gerekir.
  • Kullanıcılar, bu oyunda Axie isimli dijital karakterler dışında sanal arsalar satın alabilirler. Ayrıca bu arsalarda kullanabilecekleri diğer oyun içi ögelere de ulaşabilirler.
  • Kullanıcılar, sahip oldukları NFT’leri ethereum ağı destekli cüzdanlara transfer edebilirler. Bununla birlikte isteyen kullanıcılar, bu varlıklarını NFT Pazar yerlerinde takas etme imkânına da sahiplerdir.
  • Kullanıcılar, savaşıp galip geldikleri oyunların sonucunda SLP tokenleri ile ödüllendirilir. Smooth Love Potion (SLP) tokeni, ERC-20 standardı bir tokendir. Bununla birlikte SLP token hakkında detaylı bilgiler için bu içeriğimize Smooth Love Potion Nedir? SLP Token Özellikleri Nelerdir? göz atabilirsiniz.

Axie Infinity Shard (AXS) token özellikleri nelerdir?

AXS, projeye ait yönetişim tokenidir. Ancak yönetişim dışında da bazı özelliklere sahiptir. Yatırımcılar AXS tokenleri stake ederek ek kazanç elde edebilirler. Ayrıca Axie Infinity, projeye destek sağlayan kullanıcılara ödül olarak bu tokenlerden vermektedir. AXS, ERC-20 standardı bir tokendir fakat BNB Chain (BSC) ağı destekli BEP-20 standardında da yer almaktadır.

İlgili içerik: Yönetişim Tokeni Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

AXS yorum

Blockchain destekli oyun projeleri ve NFT koleksiyonları arasında adından sıkça söz ettiren Axie Infinity, oyna-kazan mantığıyla kısa sürede oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Kullanıcılara eğlenceli ve yüksek kaliteli oyun deneyimi sunarken bir yandan da onları benzersiz tokenler (NFT) ile ödüllendirmesi bakımından önemli bir konumdadır. Mevcut özellikleri ve her geçen gün artan kullanıcı kitlesi nedeniyle projeye ait AXS ve SLP tokenlerin de gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

AXS nereden alınır?

Bu tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin, Gate.io, FTX, Coinbase, OKX ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DuckDuckGo-Nedir-DuckDuckGo-Guvenli-Mi

DuckDuckGo Nedir? DuckDuckGo Güvenli Mi? Güvenli Arama Motoru!

kripto para sepeti

Kripto Para Popülerliği: Aslında Bir Yalandan mı İbaret?