in

WhatsApp, Kullanıcılarını Zorlayacak! Son Tarih 15 Mayıs!

whatsapp - whatsapp gizliliği - whatsapp haberleri - whatsapp güvenli mi
whatsapp - whatsapp gizliliği - whatsapp haberleri - whatsapp güvenli mi
  • WhatsApp, yeni gizlilik koşulları hakkında bilgiler içeren başka bir blog yazısı yayınladı.
  • Platform, kullanıcıların mesajlaşma hizmetini kullanmaya devam etmek için eninde sonunda güncellemeyi kabul etmek zorunda kalacaklarını söylüyor.
  • WhatsApp, önümüzdeki günlerde kullanıcılara daha fazla bilgi sağlayan bir uyarı yayınlayacak.

WhatsApp, kullanıcılara mesajlaşma hizmetini kullanmaya devam etmek için eninde sonunda tartışmalı gizlilik güncellemesini kabul etmek zorunda kalacaklarını hatırlatan bir blog yazısı yayınladı.

Platformun, kullanıcılardan hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını gözden geçirmelerini isteyen yeni bir planı var. 

WhatsApp, Ocak ayında gizlilik politikası güncellemelerini duyurmasının ardından aldığı eleştiriye değinerek, “Bu güncellemeyle ilgili daha önce çok fazla yanlış bilgiyle karşılaştık ve herhangi bir karışıklığı gidermek için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yeni mesajlaşma, aynı çelişkili dil!

WhatsApp, işleri en iyi şekilde çözebileceğini söylüyor peki sizce durum böyle mi? Örneğin, platform daha önce hem kullanıcılarının hem de Facebook’un paylaşılan konumunu göremediğini iddia etti. Bununla birlikte, gizlilik politikasında hala şunları görmeniz mümkün:

”Konumunuzu kişilerinizle paylaşmaya veya yakındaki konumları veya başkalarının sizinle paylaştığı konumları görüntülemeye karar verdiğinizde olduğu gibi konumla ilgili özellikleri kullanmayı seçtiğinizde, izninizle cihazınızdan kesin konum bilgilerini toplar ve kullanırız. Konum bilgileriyle ilgili olarak cihaz ayarlarınızda veya konum paylaşımı gibi uygulama içi ayarlarda bulabileceğiniz belirli ayarlar var. Konumla ilgili özelliklerimizi kullanmasanız bile, genel konumunuzu tahmin etmek için IP adreslerini ve telefon numarası alan kodları gibi diğer bilgileri kullanırız (örneğin, şehir ve ülke).”

Dikkat:

Bu, WhatsApp’ın gizlilik koşulları ile ilgili çelişkili dilinin sadece bir örneği.

Şimdi WhatsApp, önümüzdeki günlerde uygulamada “insanların kendi hızlarında okuyabilecekleri daha fazla bilgi sağlayan” bir uyarı görüntüleyeceğini söylüyor.

Şirket, “Sonunda, insanlara WhatsApp’ı kullanmaya devam etmeleri için bu güncellemeleri incelemelerini ve kabul etmelerini hatırlatmaya başlayacağız” dedi.

WhatsApp’tan vazgeçenler için bir mesaj:

Telegram ve Signal gibi diğer platformlara geçiş yapan kullanıcılarla konuşan WhatsApp, blog gönderisinde şunları yazdı:

Bazı kişilerin sunduklarını görmek için diğer uygulamaları inceleyebileceğini biliyoruz. Rakiplerimizden bazılarının insanların mesajlarını göremediklerini iddia ederek paçayı sıyırmaya çalıştıklarını gördük – eğer bir uygulama varsayılan olarak uçtan uca şifreleme sunmuyorsa, bu mesajlarınızı okuyabilecekleri anlamına geliyor. Diğer uygulamalar, WhatsApp’tan bile daha az bilgi bildikleri için daha iyi olduklarını söylüyor. WhatsApp’ın sınırlı veriye sahip olmasını gerektirse bile, insanların hem güvenilir hem de güvenli uygulamaları aradıklarına inanıyoruz. Verdiğimiz kararlar konusunda dikkatli olmaya çalışıyoruz.

WhatsApp’ın son blog yazısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizi platformda kalmaya ikna ediyor mu, yoksa yeni gizlilik değişikliklerine hala karşı mısınız? WhatsApp Alternatifleri | WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar!

İlgili: WhatsApp’ın Hakkınızda Topladığı Bilgileri Nasıl Öğrenirsiniz?

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Drive - google drive güvenli mi - google drive hakkında - bulut depolama - google bulut depolama

Google Drive Güvenli Mi? Google Drive İncelemesi!

netflix kullanıcılarına öneriler - vpn önerisi - kaspersky vpn - netflix dizi önerileri

Netflix Kullanıcılarına En Özel Önerilerle Birlikte Bir VPN Önerisi!