in

Windows 11 Güncellemesi Geliyor! Cihazınızı Windows 11’e Yükseltin!

windows 11 güncellemesi
windows 11 güncellemesi

Microsoft, geçen Ekim ayında kullanıcıların Windows 10 cihazlarını Windows 11’e yükseltebileceğini duyurdu. Ancak Windows 11’in sunacağı pek çok özellik ya tam manası ile çalışmıyordu ya da kullanıma hazır değildi. Hal böyle olunca pek çok kullanıcı cihazlarını Windows 11’e yükseltmede tereddüt etti. Çıktığı zamandan bu zamana kadar oldukça fazla zaman harcadı Windows. Windows cephesinden paylaşılan habere göre Windows 11 ilk büyük güncellemesini Şubat ayında alacak. İddiaya göre Windows 11 güncellemesi ile Windows 10’dan daha cazip hale gelecek.

Windows 11 Güncellemesi

Microsoft Amazon ile duyurduğu ortaklık ile Android uygulamaları Windows 11’e getirme planlarının olduğunu duyurmuştu. Windows 11 çıktığında tam manası ile bu vizyon gerçekleşmemişti ancak Windows Insider programı ile özellik sınırlı kapasitede test edilme fırsatı buldu. Microsoft ürün başkanının resmi sitede yaptığı açıklamada ” İş ortakları Intel ve Amazon ile Windows 11’e yeni bir soluk getireceğiz.” dedi. Yapılan açıklamalar tam detaylı olmasa da büyük bir güncellemenin habercisi olduğunu biliyoruz. Ayrıca gelecek özellik ile de Android uygulamaları Windows 11 cihazlarda kullanmak mümkün olacak.

Ayrıca gelecek özellikler arasında ; görev çubuğu iyileştirmesi, kolay pencere paylaşımı, hava durumu bilgilerini görev çubuğundan kontrol etme ve Notepad ile Media Player’ın yeniden tasarlanmış versiyonları bizleri karşılayacak. Ayrıca yaptığı açıklamada Windows’un aylık olarak 1.4 milyardan fazla cihaza güç verdiğini belirtti. Ayrıca pandemi dönemi öncesine oranla %10 Windows’ta geçirilen süre artış gösterdi. İnsanların Windows 11‘e yükseltme fikrinin ise Microsoft’un beklentisinin iki katı kadar olduğunu belirtelim. Ayrıca yeniden tasarlanan Microsoft Store ise gelen trafik oranını üç katına çıkardı.

Cihazımı nasıl Windows 11’e yükseltirim?

Cihazlarınızı Windows 11’e yükseltme işlemi oldukça basit. Windows 11’e yükseltmek için uygun olan cihazların herhangi bir yazılım veya format işlemi uygulamadan cihazlarını Windows 11’e yükseltmesi mümkün. Windows 11 yükseltme işlemini başlatmak için öncelikle Başlangıç tuşuna basıyoruz. Daha sonra Ayarlar’a tıklayarak ayarlarımızı açalım. Burada bulunan sayfadan Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneğini seçelim. Eğer güncelleştirmeleriniz kapalı ise Güncelleştirmeleri Denetle seçeneğine tıklayın. Gerekli taramalar yapıldıktan sonra cihazınız Windows 11 için uygun ise Windows 11 işletim sistemine yükseltin hazır – ve ücretsiz uyarısı alacaksınız. Bu uyarının sol altında bulunan indir ve yükle seçeneğine tıklayarak indirmeyi başlatın. Gerekli indirmelerin ardından bilgisayarınızın yeniden başlatılması istenecek. Yeniden başlat seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınız yeniden açılırken otomatik olarak Windows 11 kurulumunu gerçekleştirecek.

Bu içeriğimizde şubat ayında gelecek olan büyük Windows 11 güncellemesinden ve bu güncellemenin özelliklerden bahsettim. Ayrıca Windows 10 cihazlarınızı nasıl Windows 11’e yükselteceğinize de değindim. Umarım sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal medya dolandırıcıları

Sosyal Medya Dolandırıcıları 2021 Yılında 770 Milyon Dolar Çaldı!

NFC nedir

NFC Nedir? NFC Ne İşe Yarar?