in ,

1INCH Coin Nedir? 1inch Projesi ve Avantajları!

1inch

Bu içeriğimizde: 1INCH coin nedir? 1inch projesi ve avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

1INCH coin nedir?

Merkeziyetsiz kripto para platformu olan 1inch, merkeziyetsiz olan birçok kripto para borsasını karşılaştırır ve en uygun fiyatlara sahip olanı bularak kullanıcıya sunar. 1INCH coin, bu projenin kripto para birimidir.

1inch projesi ve avantajları nelerdir?

  • Kullanıcılar, bu platform sayesinde merkezî olmayan birçok kripto para borsasından fiyatları en ucuz olana ulaşır.
  • Projenin oluştuğu ilk zamanlarda Galaxy Digital ve Binance Labs gibi ünlü şirketler bu projeye yatırım yaparak destek vermişlerdir.
  • İşlem yapmak isteyen kullanıcıların bu platforma kaydolmaları gerekmez. Ancak kripto para cüzdanları aracılığıyla bu platforma bağlanarak işlemler gerçekleştirebilirler.
  • 1inch borsası kullanıcı fonlarını tutmaz. Bütün fonlar kullanıcı cüzdanlarındadır. Böylece borsada fon tutulmadığı için de platformun siber saldırılara uğrama riski çok azdır.
  • Kullanıcılar, bu platformda gerçekleştirdikleri işlemler için komisyon ücreti ödemezler. Ayrıca satın alma işlemlerinde kullanıcılar yalnızca gas ücreti öderler.
  • Merkeziyetsiz özerk yönetime sahip olan 1inch tarafından piyasaya sürülen 1INCH tokenler; yönetişim tokenleridir. Kullanıcılar bu tokenler sayesinde platformun gelişimi için alınacak kararlarda oy hakkına sahip olurlar.
  • Bununla birlikte, kullanıcılar 1INCH tokenlerini stake ederek ek kazanç sağlayabilirler.
  • Kullanıcılar bu platform aracılığıyla Aave ile etkileşime girip başka kullanıcılara borç token verme imkânına da sahiplerdir.
  • Daha önce yalnızca Ethereum üzerinden işlem gerçekleştirmek mümkün iken; artık BSC (Binance Smart Chain) kullanan kullanıcıların da BEP aracılığıyla işlem gerçekleştirme imkânı vardır.

1inch nasıl çalışır?

Kullanıcılar bir kripto para birimi almak istediklerinde, 1inch onlar için birçok merkeziyetsiz kripto para platformunu (DEX) karşılaştırır. Böylece kullanıcıların en uygun fiyattan istedikleri coinleri almalarını sağlar. Ancak bu alım işlemi için kullanıcıların bazı işlemler gerçekleştirmeleri gerekebilir. Örnek vermek gerekirse: Kullanıcının, cüzdanındaki ethereum’unu öncelikle başka kripto para birimleriyle takas etmesi gerekebilir.

1inch coin nereden alınır?

1INCH tokenin satın alınabileceği bazı kripto para borsaları şunlardır: Binance, Gate.io, Huobi ve KuCoin.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evrenin Teleskoplarla Çekilmiş Harika 5 Fotoğrafı!

Evrenin Teleskoplarla Çekilmiş Harika 5 Fotoğrafı!

omg network

OMG Coin Nedir? OMG Network Avantajları Nelerdir?