in

Akıllı Telefonlarda Boş Alan Açmanın 5 Yolu! Basit Bir Kılavuz!

Akıllı Telefonlarda Boş Alan Açmanın 5 Yolu! Basit Bir Kılavuz!
Akıllı Telefonlarda Boş Alan Açmanın 5 Yolu! Basit Bir Kılavuz!

Akıllı Telefonlarda Boş Alan Açmanın 5 Yolu! Basit Bir Kılavuz!

Kimi zaman akıllı telefonlarımızda donma, ısınma veya kasma gibi problemlerle karşılaştığımız oluyor. Kimi zaman da bazı uygulamalarımızda (Örneğin WhatsApp) cihazınızda boş alan yok bildirimleri ya da uyarıları ile karşılıyoruz. Bu sorunları nasıl çözebileceğimize değindiğimiz basit bir kılavuz hazırladık. Akıllı telefonlarda boş alan açma gibi bir sorununuz varsa bu içeriğimiz tam da size göre!

İçeriğimize giriş yapmadan önce şunları unutmayın:

  • Cihazınızdaki fotoğrafları veya videoları kaliteli bir bulut depolama uygulamasında saklayabilirsiniz.
  • Fiziksel depolama cihazları bozulabilir, kaybolabilir ya da çalınabilir.
  • Bulut depolama uygulaması kullanacak olursanız iki aşamalı doğrulama gibi ekstra özellikler sunan bir bulut depolama uygulaması seçin.
  • Bir bulut depolama uygulaması kullanıyorsanız mutlaka eşsiz ve güçlü kombinasyonlara sahip parolalar kullanın.
  • Cihazınızda bulunan uygulamaların ne kadar yer kapladığını Ayarlar kategorisinden görmeniz mümkün.
  • Uzun süre kullanmadığınız, işinize yarayacağını düşündüğünüz fakat hiçbir işe yaramayan uygulamalarınız varsa mutlaka silin.
  • Bulut depolama uygulamasına ihtiyacınız varsa web sitemizin İnceleme kategorisine göz atabilirsiniz. Oradan birçok uygulamanın incelemesine erişebilirsiniz.

Depolama alanı büyük bir cihazınız varsa ve az bir sayıda uygulamaya sahipseniz ‘Boş alan yok’ uyarısı ile karşılaşmanız yine de mümkün. Bunun nedeni ise sık sık kullandığınız uygulamaların önbellek konusunda acımasız davranması diyebiliriz. Özellikle WhatsApp ya da Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarını kullanıyorsanız ve fotoğraf, video, ses, belge, dosya vb. gibi şeyleri sık sık gönderip alıyorsanız bu cihazınızın depolama alanında şişme yapabilir. Bu yüzden uygulamaları silmeniz gerekiyor. Sildikten sonra tekrar yüklerseniz depolama alanındaki azalmayı fark edebilirsiniz.

Akıllı Telefonlarda Boş Alan Açma – İlgili:

Son zamanlarda en çok önbellek kullanan uygulamalar arasında her ne kadar mesajlaşma uygulamaları görünse de aslında Spotify gibi bir müzik uygulaması ya da PUBG gibi bir mobil oyun oldukça fazla yer kaplıyor. Bu yüzden bu tür uygulamaları silip tekrar yüklerseniz boş alanınız artacaktır. Fakat hemen hatırlatmak istediğimiz bir konu var. Bu uygulamalarda önemli verileriniz varsa yedeklemeyi unutmayın.

Format atmak da bir çözüm fakat bir Google Auth ya da Microsoft Auth gibi uygulama kullanıyorsanız bu uygulamaları yedeklemeyi ya da yedek şifrelerini saklamayı unutmayın. Eğer unutursanız hiçbir profilinize erişemeyebilirsiniz.

Mesajlar, Mail, Notlar, Sesli Notlar gibi uygulamalarda bulunan verilerinizi sık sık temizleyin. Sık sık temizlemek hem cihazınızı rahatlatır hem de bir gün silmeyi düşünürseniz sizi pek fazla yormaz.

Dikkat: Mobil Uygulama Dolandırıcılığı! 150’den Fazla Uygulama Dolandırıcı Çıktı!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Firefox'ta JavaScript Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Firefox’ta JavaScript Nasıl Devre Dışı Bırakılır? Sağ Tık Etkinleştirme!

bybit launchpool nedir

HOLO (HOT) Bybit Spot Piyasasında Listeleniyor!