in ,

Cartesi Nedir? CTSI Token Nereden Alınır?

Cartesi nedir

Cartesi nedir? CTSI token nereden alınır?

Bu içeriğimizde: Cartesi projesinin özellikleri nelerdir? CTSI token nereden satın alınır? sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik.

Cartesi nedir?

Cartesi, blokzincirlerindeki ölçeklenme sorunlarını çözmek ve merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulmasını sağlamak için çalışan blockchain destekli bir protokoldür. CTSI ise bu projenin kripto para birimidir.

Cartesi projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, merkeziyetsiz uygulamaların ölçeklenebilmesi için mevcut blokzincirlerinden 10.000 kat daha fazla hesaplama gücü sunmaktadır.
  • Cartesi projesi, geliştiricilerin ölçeklenebilir merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) geliştirmesine imkân tanır ve bunun için akıllı sözleşme desteği sunar.
  • Bu proje, açık kodlu bir sistem olan Linux işletim sistemini kullanmaktadır. Bu işletim sistemiyle merkeziyetsiz, şeffaf ve güvenilir bir yazılım hizmeti sağlar.
  • Cartesi projesi, Proof of Stake (PoS) mutabakat algoritmasını kullanmaktadır. Bununla birlikte Kullanıcılar, düğüm (node) çalıştırarak Cartesi ağına verdikleri destek karşılığında CTSI token ödülü kazanabilirler.

Cartesi Machine

Cartesi projesinin kendine ait bir sanal makinesi (Virtual Machine, VM) vardır. Bu sanal makinesi, Ethereum Sanal Makinesi ve BNB Chain üzerinde geliştirilen bütün akıllı sözleşmelerle uyumluluk gösterir. Bu uyumluluk için Cartesi, Rollup çözümünü kullanmaktadır. Proje, Linux işletim sistemiyle geliştirilen projelerin blockchain ağına entegre edilmesini sağlar. Bu sayede yeni girişimciler de blockchain teknolojisine dahil olur.

İlgili içerik: Rollup Nedir? Ethereum Layer 2 Rollup Çözümleri Nelerdir?

CTSI token

Cartesi, CTSI tokeni “ağın yakıtı” olarak tanımlar. Bunun nedeni ise ağ üzerindeki tüm işlemlerin CTSI token ile gerçekleşiyor olmasıdır. Girişimciler, yeni uygulamalar geliştirirken bu tokeni kullanırlar. Bununlar birlikte yatırımcılar, CTSI tokeni stake ederek ek kazanç sağlama imkânına sahiplerdir. Ayrıca bu tokenleri blokzincirleri arasında oldukça düşük bir ücret karşılığında takas edebilir veya likidite havuzuna yatırabilirler. Ethereum tabanlı olan CTSI, neredeyse bütün kripto para cüzdanı tarafından desteklenmektedir. Ayrıca CTSI, BNB Chain ağı üzerinde de işlem görebilmektedir.

Cartesi geleceği

Bu proje, merkeziyetsiz uygulamaların ilk defa bir işletim sistemi üzerinde geliştirilerek blokzincire entegre edilmesini sağlamıştır. Bir yandan güvenli, ölçeklenebilir ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini desteklerken öte yandan yeni şirketlerin blockchain teknolojisiyle tanışmasını sağlaması bakımından önemli bir projedir. Ayrıca node çalıştıran kullanıcılara teşvik ödülleri vermesi ve stake imkânı tanıması gibi çeşitli avantajlara sahiptir. Cartesi projesinin sağladığı avantajlardan ötürü CTSI tokenin gelecekte daha fazla değer kazanması öngörülmektedir.

CTSI nereden satın alınır?

CTSI tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin, Gate.io ve Huobi Global.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fantastic Beasts

2022’de Vizyona Girecek Filmler!

API nedir

API Nedir? Ne İşe Yarar?