in

Strong Token Nedir? Strongblock Özellikleri Nelerdir?

Strongblock

Bu içeriğimizde: Strong token nedir? Strongblock projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Strong token nedir?

Strongblock, blockchain düğümlerini (node) desteklemek için geliştirilen ilk merkeziyetsiz finans (deFi) protokolüdür. Strong token ise bu projeye ait kripto para türüdür.

Node nedir?

Node (düğüm), bir blokzinciri ağında gerçekleşen işlemlerle ilgili verileri kontrol eden, diğer bloklarla iletişim kuran ve bütün işlem verilerinin kopyasını barındıran bilgisayarlara verilen isimdir. Düğümler, blokzincirlerinin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Ağların aktif bir biçimde çalışmaları ve gerekli bilgilerin kopyalanması için bu düğümlere ihtiyaç duyulur.

Strongblock projesinin özellikleri nelerdir?

  • Strong, blockchain için oldukça önemli bir yere sahip olan düğümlerin çalışmalarını desteklemek üzere oluşturulmuştur.
  • İsteyen bütün kullanıcılar, Strongblock platformu aracılığıyla düğüm (node) oluşturabilirler. Bununla birlikte Strongblock, blokzinciri ağında node çalıştırmakla görev alan kullanıcıları ödüllendiren bir sisteme sahiptir. Ayrıca bu ödüller, ERC-20 standardı Strong tokenler ile verilmektedir.
  • Projeye ait Strong token, aynı zamanda bir yönetişim özelliğine de sahiptir. Strong token sahibi olan kullanıcılar, projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy kullanma imkânına erişirler.
  • Kullanıcılar, bu proje aracılığıyla NFT alım-satım işlemleri gerçekleştirebilirler.
  • Ayrıca Strongblock projesinin; Polygon ve Fantom gibi önemli protokollerle ortaklıkları bulunmaktadır.

İlgili içerikler:

Strongblock kim tarafından kurulmuştur?

Strongblock, David Moss, Brian Abramson, Corey Lederer ve Konstantin Shkut tarafından geliştirilen bir projedir.

Strong projesini farklı kılan nedir?

Öncelikle bu proje, blockchain projelerinin güvenli ve verimli bir şekilde çalışması için önemli bir unsur olan düğümleri desteklemek için geliştirilen ilk deFi projesidir. Şu ân Ethereum blokzinciri için düğüm desteği sağlayan Strongblock, gelecekte pek çok blockchain için bu desteği sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca node çalıştıranlar için teşvik ödülleri ve en iyi performans gösterenlerin ekstra ödüller kazanması; bu projenin en önemli özelliklerinden biridir.

Strong nereden alınır?

Strong tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Uniswap, KuCoin ve Gate.io.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ethereum plasma nedir

Ethereum Plazma Nedir?

dropbox nedir

Dropbox Nedir? Popüler Sanal Depolama Hizmeti!