in

Dropbox Nedir? Popüler Sanal Depolama Hizmeti!

dropbox nedir
dropbox nedir

Dropbox Nedir? Popüler Sanal Depolama Hizmeti!

Fiziksel depolamalar gün geçtikçe ihtiyacı karşılayamaz oluyor. Hal böyle olunca da kullanıcılar değişik çözümler ile bu problemi halletmek için uğraşıyor. Bu çözümler arasında da sık sık sanal depolama alanları kullanılıyor. Bu içeriğimizde sanal depolama alanlarından belki de en bilineni olan Dropbox nedir sorusuna yanıt arayacağız hazırsanız başlayalım.

Dropbox Nedir?

Dijital depolama hizmetleri gün geçtikçe önem kazanıyor. Fiziksel depolamanın yetersiz kaldığı noktalarda çevrimiçi çözümler hayat kurtarıyor. Tabii sanal depolama hizmetlerine artan ilgi piyasa değerini arttırdığı için pek çok şirket bu alana yatırım yapıyor. Tabii tüm bu hizmetlerin başarılı ve güvenilir olduğunu düşünmek güç. Ancak yine içlerinden ayrılan Dropbox ilgi çekiyor. 2007 yılında hizmet vermeye başlayan Dropbox sanal depolama hizmetlerine öncülük eden hizmetlerden bir tanesi diyebiliriz. Günümüzde en hızlı sanal depolama hizmetlerinin arasında gösterilmesi güncelliğini koruduğunun belirtisidir. Çıktığı günden beri popülerliğini korumak için her türlü yeniliği yapan Dropbox güvenilirlik alanında da güncel kalmaya devam ediyor.

Dropbox Güvenilir mi?

Dünya genelinde en çok kullanılan servislerden bir tanesi olan Dropbox güvenilirliğe oldukça önem veriyor. Özellikle kişisel dosyaları ve bilgileri koruyacağımız bu tür servislerde güvenliğin her şeyden önce gelmesi kullanıcılar için oldukça önemli. Çünkü kişisel veriler sanal alemin en değerli varlıkları. Hal böyle olunca bu tür servislere saldıran kötü niyetli hackerlara karşılık kusursuz bir güvenlik duvarını kullanıcıya sunmaları gerekiyor. Bundan dolayı da Dropbox çıktığı ilk günden itibaren neredeyse her adımda şifreleme kullanıp kullanıcı verilerini maksimum güvenlikte muhafaza ediyor.

Dropbox Sunduğu Özellikler

Dropbox sanal depolama hizmeti olarak geçiyor. Ancak bunun yanı sıra hizmet sakladıkları dosyaları başkaları ile paylaşmanıza da izin veriyor. Tabii bunu sadece dosya sahibi istediği kişiyle paylaşıyor. Yani verilerinizin kiminle paylaşılacağı tamamen sizin kontrolünüz altında. Bununla beraber dosya sahibi paylaştığı dosyaların ne derece değiştirilebileceğine karar veriyor. Yani dosyayı paylaştığınız kişi siz dilerseniz dosya üzerinde oynayabilir istemezseniz sadece görüntüleyebilir. Ayrıca dosya üzerinde değişiklik yapma konusunda en başarılı hizmetlerden bir tanesi diyebiliriz. Bunun nedeni ise çok fazla dosya türü desteklemesi. Bununla beraber pek çok dosyayı depolayabildiğiniz gibi bu dosyaları düzenleyebiliyorsunuz.

Dropbox dünya genelinde en fazla kullanılan bulut depolamalardan bir tanesidir. Özellikle kullanıcı kalitesini yükseltmesi ve güvenliğe önem vermesi bunun en büyük nedenidir. Tabii piyasada pek çok hizmetin olması kullanıcıların tercih yapmasını zorlaştırabiliyor. Eğer bir bulut depolama sistemi kullanacaksanız detaylı bir araştırma yapmanızda fayda var. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Strongblock

Strong Token Nedir? Strongblock Özellikleri Nelerdir?

403-forbidden-hatasi-nedir

403 Forbidden Hatası Nedir?