in ,

Dusk Network Nedir? DUSK Coin Nereden Alınır?

DUSK

Dusk Network Nedir? Dusk Coin Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde: Dusk projesinin özellikleri nelerdir? Dusk nereden alınır? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Dusk Network nedir?

Dusk Network, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve menkul kıymetler için geliştirilen gizlilik odaklı bir finans projesidir. Bununla birlikte Dusk coin, bu projenin yerel kripto para birimidir.

Dusk projesinin özellikleri nelerdir?

  • Dusk, menkul kıymetleri tokenleştirmek ve finans projelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan blockchain destekli bir projedir.
  • Bu proje, hem Ethereum hem de BNB Chain ağı üzerinde çalışma özelliğine sahiptir.
  • Dusk Network, bütün finans projeleri için yüksek gizlilik sunar. Ayrıca Dusk, geliştirilen uygulamaların ölçeklenebilir yapıda olmasını sağlar.
  • Kullanıcılar, Dusk ağında düğüm (node) çalıştırarak Dusk ağına destek verebilirler. Bunun karşılığında ise Dusk kripto para birimiyle ödüllendirilirler.
  • Dusk ağı üzerinde yapılan bütün işlemler; 15 saniyenin altında bir hızla gerçekleşir.
  • Açık kaynak kodlu olan Dusk Network, girişimcilerin ve isteyen bütün kullanıcıların; GitHub üzerinden projenin gelişimine katkı sağlamasına imkân tanır. Bununla birlikte GitHub ile ilgili detaylı bilgiler için bu içeriğimize GitHub Nedir? Ne İşe Yarar? göz atabilirsiniz.

Dusk Sanal Makinesi (VM)

Dağıtık defter teknolojisi altyapılı bir proje olan Dusk Network, sıfır bilgi ispatı sistemini kullanmaktadır. Ayrıca Dusk, dünyanın Sıfır Bilgili ilk sanal makinesidir. Sıfır Bilgi İspatı, bir ağdaki işlemlerin doğrulanması esnasında; söz konusu işlemlere ait verilerin şifreli bir şekilde kalmasını sağlayan bir kriptografi yöntemidir. Blockchain teknolojisi aracılığıyla bir kullanıcının başka bir kullanıcıya gerçekleştirdiği transferlerin içerikleri ve diğer işlem bilgileri, bu yöntem sayesinde korunabilir. Dusk sanal makinesi, sıfır bilgi ispatlı kriptografi sistemini kullanarak akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını sağlar. Dusk Network, bu yöntem sayesinde gerçekleşen tüm işlemlerin gizli kalmasını sağlar. Ayrıca bu projenin sağladığı gizlilik avantajları, Gizli Güvenlik Sözleşmesi (Confidential Security Contract, XSC) isimli bir akıllı kontrat sayesindedir.

Dusk geleceği

Bu proje, bir yandan merkeziyetsiz finans projelerinin gereksinimlerini karşılarken öte yandan menkul kıymetleri tokenleştirme fırsatı sunan, bununla birlikte kullandığı mutabakat algoritmasıyla yüksek gizlilik vadeden bir blokzinciridir. Dusk ağı, hızlı işlemler ve düşük maliyet gibi özelliklere sahip olması dolayısıyla da önemli avantajlar sunmaktadır. Projenin sahip olduğu mevcut özelliklerden dolayı gelecekte Dusk kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

İlgili içerik: Sıfır Bilgi İspatı Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Dusk coin nereden alınır?

Bu kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Gate.io ve Uniswap.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

usb bellek veri güvenliği

USB Bellek Güvenliği: USB Bellek İçerisindeki Veriyi Koruyun!

donanım cüzdanlarının artıları - donanım cüzdanı nedir - kripto para - bitcoin donanım cüzdanı - donanım cüzdanı eksileri

Donanım Cüzdanlarının Artıları ve Eksileri! Cüzdanlarda Aranan Özellikler!