in

Enjin (ENJ) Nedir? Nasıl Çalışır? Enjin Coin Detayları!

enjin coin nedir - enj coin nereden alınır - enjin fiyat analizi - kripto para enj
enjin coin nedir - enj coin nereden alınır - enjin fiyat analizi - kripto para enj

Enjin (ENJ) Nedir? Nasıl Çalışır? Enjin Coin Detayları!

Bu içeriğimizde blokzinciri oyun sektörüne taşıyan ve popüler projelerden birisi olan Enjin (ENJ) platformundan bahsedeceğiz. Enjin nedir? Enjin nasıl çalışır? gibi soruları da bu detayların içerisinde cevaplandıracağız.

Enjin Ağı, blokzinciri tabanlı oyun ürünlerinden oluşan birbirine bağlı bir ekosistemdir. Enjin ile ilgili daha basit bir tanım gerekirse aslında şu şekilde tanımlamalıyız: Biliyorsunuz her uygulamanın veya her programın bulunduğu bir mağaza vardır. İşte Enjin de aslında böyle. Kullanıcılarına web siteleri, oyun içerisinde satılan ürünleri ve bu ürünleri takas edebilecekleri sanal mağazalar sunan sosyal bir oyun platformu.

Enjin platformunun bir de, ERC20 tabanlı Enjin Coin (ENJ) adını verdiği bir tokenı vardır. Platform üzerinden herhangi bir şeyi ENJ ile almanız, satmanız veya takas etmeniz mümkün.

Enjin (ENJ) Nasıl Çalışır?

2017 yılında ortaya çıkan Enjin Coin (ENJ), 2018 yılının Haziran ayında ERC20 ağında bir akıllı kontrat olarak piyasaya sürülmüştür. Enjin platformunun dijital varlığı olarak adlandırılan ve bu platform içerisinde de kullanılan ENJ sayesinde platformdaki bütün her şey kolaylıkla fiyatlandırılabiliyor. Bu platform ile ürün geliştirebilir, dijitalleştirme yolunda ilerleyebilir veya ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Enjin platformu, oyun sektörü ile blokzinciri sistemini birleştirerek oyunculara, espor takımlarına, oyun topluluklarına veya oyun içi ürün almak isteyen kişilere birçok çözüm sunmayı amaçlıyor.

Enjin platformunda ENJ kullanılarak üretilen dijital varlıklar, NFT olarak üretilirler ve blokzincire kaydedililer. NFT nedir? Diye merak eden kişileri NFT Nedir? NFT Hakkında Detaylar ve Bilinmesi Gerekenler! başlıklı içeriğimize yönlendirmek isteriz. NFT olarak alacağınız bir ürün blokzincire üreticinin belirlediği sayı kadar üretilir ve kaydedilir. Eğer 1 adet ürettiyse bunu alan kişi satmadığı sürece aynısından tekrardan üretilemez. Bu sayede birçok sanatçının tekli eseri milyonlarca dolara satılıyor. NFT satışlarını hızlıca takip etmek ya da görmek isterseniz Rarible adlı web sitesine göz atmanızı öneririz.

İlgili:

Enjin’i yakından incelediğinizde milyarlarca NFT ürününe ev sahipliği yaptığını çok net bir şekilde görebilirsiniz. Ethereum blokzinciri üzerine kaydedilen bu dijital ürünler yine dijital oyunlarda veya uygulamalarda anında kullanılabilir. Yine yukarıda da bahsettiğimiz Rarible adlı web sitesinde (Burası bir ürün satış platformu) farklı oyunların farklı ürünlerini görebilir veya satın alabilirsiniz.

Enjin (ENJ) Nasıl Saklanır?

Enjin Coin (ENJ) saklamak ile Bitcoin ya da diğer kripto para varlıklarınızı saklamak arasında aslında pek bir fark yok. ERC20 tabanlı olan bu dijital varlığı ERC20 tabanlı kripto para varlıklarını destekleyen bütün cüzdanlarda saklayabilirsiniz. Fakat güvenilmeyen, bilmediğiniz platformlardan uzak durmak oldukça faydalı. İçeriğimizin sonuna gelirken şunu da net bir şekilde hatırlatmak isteriz: Bu içeriğimiz asla yatırım tavsiye içermemektedir. İçeriğimiz tamamen bilgi ve haber amaçlıdır. Kripto para içeriğimizdeki hiçbir başlığımız yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte yapılan yatırımlarda asla sorumluluk kabul etmemektedir.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Slipaj nedir

Slipaj Nedir? Negatif Slipajdan Korunma Yöntemleri Nelerdir?

theta network

THETA Coin Nedir? Theta Projesi ve Geleceği!