in

Friends Netflix’e Geri Döndü!

Friends

Friends Netflix’e Geri Döndü!

Geniş bir izleyici kitlesi tarafından uzun yıllardır tekrar tekrar izlenen popüler komedi dizisi Friends, Netflix’in geniş içerik kütüphânesine geri döndü. Detaylar içeriğimizde.

Friends Netflix’e Geri Döndü!

Ünlü komedi dizisi Friends, 10 sezonuyla 2021 yılında Netflix’te yayımlanmaya başlamıştı. Ancak 2022 yılının mayıs ayında dizinin yayın hakkı HBO Max’e geçtiği için Friends platforma veda etmişti. Aradan geçen iki buçuk aydan sonra Friends, Netflix’teki izleyicisiyle tekrar buluştu.

Tüm zamanların en çok izlenen komedi dizilerinden

Bütün zamanların en çok izlenen komedi dizilerinden biri olan Friends, yayın hayatına 1994‘te başladı. Bununla birlikte, yayın hayatı 2004 yılına kadar 10 sezon boyunca devam etti. Friends, 1990’larda Manhattan’da yaşayan bir grup arkadaşın; iş, aşk ve gündelik yaşamlarında karşılaştıkları olayları ve komik maceraları konu alıyor. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Langford Perry ve David Schwimmer gibi isimler yer alıyor.

HBO Max

Netflix, Friends’i 2020 yılına değin ABD’de de yayınlıyordu fakat HBO Max’in 2020 yılında ABD’de hizmet vermeye başlamasıyla birlikte, Friends Netflix’ten kaldırılmış ve HBO Max’te devam etmişti. Ayrıca dizi, dijital yayın platformu HBO Max’in hizmet verdiği diğer ülkelerde de Netflix’ten kaldırılmıştı.

HBO Max, 2021 yılının Mayıs ayında “Friends: The Reunion” ile dizinin başrol oyuncularını uzun bir zamandan sonra tekrar bir araya getirmişti. Bununla birlikte HBO Max, bir süre önce Türkiye’de de hizmet vereceğini açıklamıştı. Bu nedenle Friends dizisi Netflix Türkiye’ye veda etmişti. Ancak HBO Max, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada; Türkiye’de hizmet verme çalışmalarını durdurma kararı aldığını duyurmuştu. Bu karara bağlı olarak da Netflix Türkiye, popüler komedi dizisini tekrar platforma ekleyerek izleyicilerini sevindirdi.

Dizi ABD’de ve diğer ülkelerde HBO Max platformunda mevcut. Türkiye’de ise Netflix’in yanı sıra BluTV’de de yer alıyordu. Ancak geçtiğimiz ay BluTV de diziyi platformdan kaldırmıştı. Şimdi Netflix’e geri dönen dizinin BluTV’ye de dönüp dönmeyeceği ise belli değil.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

oyun

Bilgisayarda Oyun Performansını Artıran İpuçları!

Windows ekran goruntusu

Windows 11’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?