in

iPhone Mu Android Mi? | iPhone’un Android’i Yenmesinin 10 Nedeni!

ios vs android - android mi iyi ios mu - iphone mu android karşılaştırması
ios vs android - android mi iyi ios mu - iphone mu android karşılaştırması

iPhone Mu Android Mi? | iPhone’un Android’i Yenmesinin 10 Nedeni!

iPhone mu Android mi? Sorusu biraz garip gelebilir. Birisi telefon birisi işletim sistemi diyebilirsiniz. Fakat durum biraz öyle değil. Aslında doğru diyorsunuz fakat bu sorunun amacı aslında şu: iPhone’u iOS olarak düşünebilirken Android’i ise diğer bütün cihazlar için düşünün. iPhone’un Android’i yenmesinin ise birçok nedeni var fakat sizler için 10 tanesini derlemek istedik. Çünkü artık birilerinin iPhone mu Android mi tartışmasına son vermesi gerekiyordu.

Android telefonları severim. Ancak çoğu arkadaşım ve ailem bana hangi telefonu satın alacağımı sorduğunda, iPhone’u Android üzerinden tavsiye ederim. Çünkü bazı nedenlerim var.

Android telefonları sevdiğimi söyleyerek başlayayım. Donanım çeşitliliğini ve sayısız yazılım özelleştirme seçeneklerini herkes seviyordur değil mi?

“Android üzerinden iOS” demediğime dikkat edin. iPhone 11, iPhone X ve iPhone 12 ile Apple rotasına gitmenin nedeni sadece platform değil; yazılım ve donanımın birbirini nasıl tamamladığı. iPhone ayrıca Mac, Apple Watch ve Apple TV gibi diğer Apple ürünleriyle de sorunsuz olarak çalışıyor. Bu ekosistem faktörü şu an bir tek Huawei üzerinde var. Belki ileride bu ekosistem konusu daha fazla gelişir. Fakat şu an için tabi ki lider Apple.

iPhone’un Android’i Geride Bırakmasının 10 Nedeni!

1. Apple Cihazlar Her Zaman Daha Hızlıdır.

Herhangi yeni bir telefon almadan önce aldığınız telefonlar ile o dönem çıkan yeni rakip telefonu hiç karşılaştırdınız mı? Bunu kesinlikle yapmanızı öneririm. Çünkü kişisel olarak karşılaştırmalarımın yanında farklı teknoloji bloggerlarının karşılaştırmalarını yakından takip ediyor ve inceliyorum. Bu noktada şu an en hızlı akıllı telefon amiral gemisini merak ediyor musun? Kesinlikle iPhone 12 Pro Max!

2. Daha İyi Donanım ve Yazılım Entegrasyonu Mevcut.

Animoji veya Memoji gibi ortaya çıkan güzel içerikler Apple tarafından nasıl geliştirildi ve nasıl bir hal aldı bunu hepimiz gördük. Tabi ki şimdiki halleriyle ilk çıktıklarındaki halleri oldukça farklı. Fakat diğer yanda da örneğin Samsung’un AR Emoji ürününe bakın. Maalesef kıyaslandığında Samsung ürününün bir pişmanlık olduğunu düşünebilirsiniz. Bu örnekleri tabi ki çok daha fazla bir şekilde farklı markalarla da karşılaştırabiliriz fakat bu içeriğimizde bunu yapmayacağız. Bunun için web sitemizin karşılaştırma kategorisine farklı içerikler hazırlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu yazılım çeşitleriyle birlikte Apple’ın donanım parçacıklarını bir kaliteli/hoş şarkı gibi kullanması gerçekten muhteşem. Daha farklı bir örnek isteyen mutlaka olacaktır. Bu yüzden sensörleri inceleyip karşılaştırmalarını kesinlikle öneririm.

3. Kullanması En Kolay Telefon.

Android telefon üreticilerinin dış görünümlerini modernize etme vaatlerine rağmen, iPhone açık ara en kolay kullanımlı telefon olmaya devam ediyor. Bazıları, iOS’un görünümünde ve verdiği izlenimde yıllar içinde meydana gelen değişiklik eksikliğinden şikayetçi olabilir, ancak bunun 2007’de olduğu gibi hemen hemen aynı şekilde çalıştığını bir artı olarak görüyorum. Elinize alın, açın, uygulamaya dokunun. İşte her şey bu kadar basit. Neredeyse tek tık ile birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz ve gereğinden fazla stabil.

Bu İçerikleri Kaçırmayın:

4. İstediğiniz Zaman İşletim Sistemi Güncellemeleri.

Bu Android hayranlarını biraz üzebilir. Apple’a göre, Şubat 2019 itibarıyla, son 4 yılda tanıtılan tüm iOS cihazlarının yüzde 83’ü iOS 12 kullanıyordu. Google, Nisan 2019 itibarıyla en son Android Pie için benimseme oranı rakamlarını bile yayınlamadı. Eski Android Oreo’nun yalnızca %19 penetrasyona ulaşması yaklaşık bir yıl sürdü.

Sorun şu: Pixel 3 gibi saf Android telefonlar haricinde, dünyadaki Samsung ve LG’ler size Google’ın işletim sisteminin en son sürümünü getirmek için daha fazla uzun bir süreç geçirmek zorunda. Fakat bu durum gün geçtikçe iyileşiyor, tabi ki yeterince hızlı değil ve Apple kadar iyi olmadığını vurgulamak gerek.

Uyumlu bir iPhone’unuz varsa, iOS’un piyasaya çıktığı gün en son sürümüne güncelleme yapabilmeniz ise kesinlikle çok yüksek bir ihtimal.

Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.
Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.

5. En İyi Uygulamalar En Önce!

Geliştiriciler tarafından genellikle en çok Apple’ın marketi olan App Store daha güvenli bir liman olarak görülüyor. App Store içerisinde uygulama varsa bu uygulama güvenilirdir gözüyle bakılıyor. Bu yüzden çok büyük şirketlerin ilk hedefleri her zaman ortaya App Store için bir uygulama koymaktır. Eğer insanlar tarafından kabul görür ve kullanımı oldukça güzel olursa bu sayede Android de bu uygulamayı marketine alacaktır. (Daha doğrusu şirket Android için de bu uygulamadan yapacaktır.) Örnek verecek olursak Fortnite, Super Mario Run, Snapchat gibi uygulamar olabilir.

6. Bloatware Yok!

Samsung ve diğerleri, tüm taşıyıcı bloatware’lerini tek bir klasöre toplayarak kullanıcılar için acıyı en aza indirmede daha iyi hale geldi, ancak yine de telefonunuzda yer kaplıyor. Bu da telefonlardaki hızı oldukça düşürüyor. Eğer bir telefonda hız yoksa ve kasmalar varsa neden ondan memnun olmalıyız?

7. Mac’lerle İyi Çalışıyor. Ekosistemi Çok İyi!

Bir Mac’i bir süredir denemediyseniz, iPhone’ların onlarla ne kadar iyi çalıştığını bilmek sizi şaşırtabilir. Örneğin, macOS’taki Devamlılık özelliği ile kısa mesaj gönderip almak, hatta arama almak ve yapmak için MacBook’unuzu kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iPhone’unuzu yakınınızda tutmak. Her şeyi anında eş zamanlayabilir ve hızlıca birbirleriyle bağlantılı olarak kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

8. Apple Pay

Android Pay ve Samsung Pay arasında Apple’ın pek çok rakibi var, ancak şu anda Apple Pay, mobil ödeme yapmak için en popüler yöntem. Ayrıca kullanımı da son derece basit. Apple Pay’i kullanmak için yapmanız gereken tek şey, iPhone’unuzu ödeme gişesinde desteklenen ödeme terminaline yaklaştırmak ve ardından parmağınızı telefonunuzun Touch ID sensörüne bastırmak. İşte bu kadar.

9. Aile Paylaşımı!

Birlikte genişleyen bir Apple ailesi, birlikte tasarruf sağlarlar. İPhone’da Aile Paylaşımı ile anne, baba ve çocuklar App Store, iTunes ve iBooks’tan satın aldıkları ürünleri altı kişiye kadar paylaşabilirler. Yine de kendi iTunes hesaplarınızı tabi ki tutabilirsiniz. Çocuklar bir satın alma işlemi yapmak istediğinde, Satın Almak İçin Sor özelliği aracılığıyla bir bildirim almanız da mümkün. Böylece indirdiklerini daha iyi takip edebilir ve fatura şokunu da kendiniz için önleyebilirsiniz.

10. En İyi Destek ve Yardım!

Android telefonunuzla ilgili bir sorununuz olduğunda, çevrimiçi forumlarda bir çözüm bulmayı veya operatörünüzü aramayı deneyebilirsiniz. Ancak iPhone ile Apple’ın web sitesindeki yararlı yardım makalelerinden oluşan geniş bir veritabanına erişebilir, canlı sohbet yoluyla yardım alabilir veya bir Apple Store Genius Bar’da randevu planlayabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)

2 Comments

Leave a Reply
  1. android bir sürü özellik sunuyor ve apple herşeyi pahalıya satıyor ve hiç bir oyun almıyorlar google family link de aile için iyi android i kendine göre ayarlayıp kullanımı kolaylaştırabilirsin ve androidin kamerası çok iyi.ve sticker uygulamaları androidte çok var onun dışında etiketler de var ve macOS dada düzgün bir uygulama çalışmaz çünkü tüm oyunlar windows seçiyor macOS dan linux bile daha iyi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

internetsiz mesajlaşma uygulaması - internetsiz mesajlaşma - acil durum uygulamaları - acil internetsiz mesajlaşma

Acil Durumlarda Kullanılabilecek Mesajlaşma Uygulamaları! Ne İşe Yarıyorlar?

siber güvenlik - parola güvenliği - parola güvenliğimi nasıl sağlarım - güçlü parola nasıl oluşturulur

Siber Güvenlik Parola Güvenliği İçin 5 Temel İpucu