in

PAXG Coin Nedir? Pax Gold Özellikleri Nelerdir?

PAXG coin nedir

Bu içeriğimizde: PAXG coin nedir? Pax Gold özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik.

PAXG coin nedir?

PAXG coin, fiziksel altına endeksli ve Paxos şirketi tarafından geliştirilen Pax Gold projesinin kripto parasıdır.

Pax Gold özellikleri nelerdir?

  • PAX Gold projesinin esas hedefi; yatırımcıların istedikleri takdirde fiziksel altın almak yerine dijital altın da satın alabilmesine olanak tanımaktır. Böylece kullanıcılar, hem altınları fiziksel olarak saklama zahmetine girmezler hem de istedikleri an birkaç işlemle dijital altın satın alabilme imkânına erişirler.
  • PAXG kripto varlığına sahip olan kullanıcılar, istedikleri zaman bu varlıklarını satabilir veya transfer edebilirler. Ayrıca PAX Gold aracılığıyla işlem gerçekleştiren kullanıcılar, çok düşük bir işlem ücreti ödemektedirler. Bununla birlikte kullanıcılar, PAXG varlıklarını; Trust Wallet ya da Meta Mask gibi kripto para cüzdanlarında saklayabilirler.
  • Yatırımcılar, sahip oldukları bu dijital altınları istedikleri zaman fiziksel altın olarak da alma hakkına sahiplerdir. Ancak bunun için yatırımcıların belirli bir oranda PAXG varlığına sahip olmaları gerekir.
  • PAXG coinin belirli bir arzı bulunmamaktadır. Çünkü kurucu şirket elinde bulundurduğu fiziksel altın kadar PAXG sürmektedir piyasaya.

Ne zaman kuruldu?

PAXG, kurucusu Charles Cascarilla olan Paxos şirketi tarafından 2019 yılında ERC-20 standardında piyasaya sürülmüştür.

Pax Gold ne vadediyor?

Bu proje, blockchain teknolojisinin sunduğu avantajlardan yararlanmak ve başta altın yatırımcıları olmak üzere bütün kullanıcılar için güvenli bir alternatif sunmak için geliştirilmiştir. Bununla birlikte PAXG, altına endeksli bir varlık olması dolayısıyla kripto para piyasasındaki volatiliteden etkilenmeyen bir varlıktır. Ayrıca enflasyondan korunmak isteyen kullanıcılar da PAXG kripto varlığını tercih edebilmektedir.

PAXG nereden alınır?

Satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, KuCoin, FTX, Kraken ve Uniswap.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para birimleri ve kripto para platformları ile ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trump truth social 835 2

Truth Social Nedir? Donald Trump Tarafından Kurulan Sosyal Medya!

ips-nedir

IPS Ekran Nedir? Neden Tercih Etmelisiniz? 5 Neden!