in

Bybit Launchpool Nedir? Launchpool Nasıl Kullanılır?

Izumi-Finance-bybit-global-kripto-para-borsası Bybit, 750.000 MOVEZ
Izumi-Finance-bybit-global-kripto-para-borsası Bybit, 750.000 MOVEZ

Bybit Launchpool Nedir? Launchpool Nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizin başlığında her ne kadar Bybit Launchpool nedir? Launchpool Nasıl Kullanılır? Sorusunu soruyor olsak da aslında bu konuyu bir metin içeriği ile çok kısa bir şekilde cevaplamaya çalışacağız. Her ne kadar kısa bir içerik olacağını düşünseniz de içeriğimizin sonunda siz okuyucularımıza güzel bir sürprizimiz olacak! Hayır, hemen ekranın aşağı doğru kaydırmayın… İçeriğimizi okumaya devam edin ki sürprizin tadı çıksın.

Bybit Launchpool Nedir? Sorusuna geçmeden önce global kripto para borsası Bybit hakkında kısa bir bilgi vermemiz sanırım doğru olacaktır…

Bybit:

Dünya çapında bir kripto para platformu olan Bybit; Mart 2018’de kripto yatırımcılarının, ultra hızlı eşleştirme motoru, mükemmel müşteri hizmeti ve çok dilli topluluk desteğinden faydalanabileceği profesyonel bir platform olarak kuruldu. Şirket, dünya çapındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine yenilikçi, çevrim içi alım-satım hizmetleri ve DeFi madenciliği ürünlerinin yanı sıra API desteği sağlıyor. Ayrıca gelişmekte olan dijital varlık sınıfları için en güvenilir platform olma taahhüdünü sürdürüyor. 

Fiyat dalgalanmaları yüzünden pozisyonunuz haksız yere kapandığında Bybit, kullanıcılarının varlıklarını adil piyasa fiyatından telafi eder. Bybit’in 7/24 müşteri desteği ile kullanıcılar, özellikle yardıma ihtiyaç duyduklarında asla cevapsız kalmazlar.

Güvenlik alanında yapılan yatırımın büyüklüğü, bir şirketin genel güvenlik taahhüdünün ve kapasitesinin önemli bir göstergesidir. Güvenlik alanında yaptığı yatırımlarla sektöre öncülük eden Bybit, bütçesinin yüzde 25’ini bu alana ayırıyor.

Bybit Launchpool Nedir?

Launchpool, kullanıcıların tokenlarını ücretsiz olarak stake etmesini sağlarken aynı zamanda token kazanmasını da sağlayan oldukça hoş bir etkinlik. Bybit Launchpool etkinliğinde stake ettiğiniz kripto varlığınızı dilediğiniz zaman unstake edebilirsiniz. Peki iyi hoş konuşuyorsun da stake nedir? unstake nedir? Diye soranlar olacaktır. Bu bir rehber içerik olduğu için bu kelimelerin de anlamlarına da değinmeden geçmemiz tabii ki doğru olmaz. Stake: Kripto varlığınızı kilitlemenize verilen isim. Bu terim, POS yani Proof Of Stake mekanizması ile beraber kullanılan bir terimdi. Örneğin Bybit kullanıcıları kripto varlığını kilitleyerek ekstra gelir elde edebiliyor. Bu gelire pasif gelir diyoruz. Dilediğiniz zaman da unstake (kilidi açarak) etkinliği sonlandırabiliyorsunuz. ”E bu güzel bir etkinlik, elimdeki kripto paraları kilitleyip pasif gelir elde edebilirim. Ancak bu etkinliklere nasıl katılabilirim?” diye sorabilirsiniz. İşte bu sorunuzun cevabını da adım adım videomuzda anlattık.

Launchpool Geliri Nasıl Hesaplanır?

Bybit Launchpool geliri hesaplama işlemi aslında oldukça basit. Bu işlemi hesaplayabilmek için aşağıdaki adımı izleyebilirsiniz.

Günlük Getiri = BIT havuzuna stake ettiğiniz token miktarı / Tüm katılımcılar tarafından havuza stake edilen toplam token sayısı * Günlük BIT ödül havuzu. Gibi basit bir matematik hesaplamasıyla gelirinizi öğrenebilirsiniz.

Fakat kullanıcıların unutmaması gereken bazı konular var.

  • En önemli konulardan bir tanesi Launchpool etkinliğine katılım sağladıktan 24 saat sonra başlıyor olması. Yani katılımınızın ardından 24 saat geçmesi gerekiyor.
  • Launchpool’dan ücretsiz olarak kazandığınız ödüller günlük olarak ByFi Hesabı’nıza yatırılıyor. Ancak yine unutmamanız gereken önemli bir konu daha var. Stake ettiğiniz varlıkları unstake ettiğiniz gün herhangi bir getiri elde etmeniz imkansız.
  • Bu detayları unutmadan, stake ederek pasif gelir elde edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İlgili: Kripto Madenciliğinin Doğaya Etkisi! Hiç Masum Değil!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BFT

Bizans Hata Toleransı Nedir? Blockchain İçin Önemi Nedir?

zaman-nedir-1

Zaman Nedir? Sadece Bir Yanılsama Olabilir mi?